خرده فروشی در بریتانیا زیر سطح قبل از همه گیری است زیرا خریداران کاهش می دهند | صنعت خرده فروشی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خرده فروشی در بریتانیای کبیر در سه ماه منتهی به اکتبر کاهش یافت زیرا فشار تورم به بالاترین حد خود در 41 سال گذشته و افزایش شدید قیمت انرژی، خانوارها را مجبور به کاهش بودجه و مهار چشمگیر مخارج کرد.

دفتر آمار ملی (ONS) اعلام کرد که فروش خرده فروشی در سه ماهه نسبت به سه ماه قبل 2.4 درصد کاهش یافته است، در حالی که حجم در ماه های سپتامبر و اکتبر برای اولین بار به زیر سطح قبل از همه گیری کاهش یافته است.

این بدترین عملکرد فروش سه ماهه از مارس سال گذشته است، زمانی که محدودیت های ویروس کرونا بر خرده فروشان تأثیر گذاشت و نشان دهنده وخامت چشمگیر هزینه ها با ورود بریتانیا به رکود است.

ماه به ماه، خرده‌فروشی‌ها در ماه اکتبر 0.6 درصد افزایش یافت، اما ONS هشدار داد که این احتمالاً بازتاب بازگشتی از سپتامبر است، زمانی که فروش 1.5 درصد کاهش یافت زیرا بسیاری از مغازه‌ها در روز تشییع جنازه ملکه بسته بودند.

دارن مورگان، مدیر آمار اقتصادی ONS گفت: «با نگاهی به تصویر گسترده‌تر، خرده‌فروشی به روند نزولی خود ادامه می‌دهد که از تابستان 2021 مشاهده می‌شود و در پایین‌تر از جایی است که قبل از همه‌گیری بود.

طبق آخرین آمار، فروش فروشگاه‌های مواد غذایی در ماه اکتبر 1 درصد کاهش یافت و 4.1 درصد کمتر از سطح قبل از همه‌گیری بود، زیرا مصرف‌کنندگان آگاه به بودجه در بحبوحه افزایش قیمت‌ها و بحران هزینه‌های زندگی هزینه‌های خود را کاهش دادند.

این ارقام در حالی است که بودجه ریاضتی جرمی هانت صدراعظم در روز پنجشنبه باعث شد که دفتر مسئولیت بودجه، ناظر مخارج دولت، اعلام کند که مردم در بریتانیا با بزرگترین کاهش استانداردهای زندگی از زمان شروع رکوردها مواجه هستند.

حجم فروش فروشگاه‌های کالاهای خانگی در ماه گذشته 4 درصد کاهش یافت و تقریباً 12 درصد پایین‌تر از سطح قبل از همه‌گیری باقی ماند و مصرف‌کنندگان همچنان از هزینه‌های خرید اقلام بزرگ مانند مبلمان اجتناب می‌کنند.

با این حال، فروش فروشگاه‌های غیرغذایی ماهانه 1.1 درصد نسبت به ماه اکتبر افزایش یافت، اما 1.7 درصد پایین‌تر از سطح قبل از همه‌گیری باقی ماند، که به دلیل رشد ذخیره‌سازی در فروشگاه‌های کالاهای دست دوم و فروش خانه‌های حراج در حالی که مصرف‌کنندگان به‌طور فزاینده‌ای به دنبال قیمت‌ها هستند، افزایش یافت.

حجم فروش فروشگاه های پوشاک در ماه گذشته 2.5 درصد افزایش یافت، اما 3.7 درصد کمتر از سطح فوریه 2020 باقی ماند، در حالی که حجم فروش فروشگاه های بزرگ 0.3 درصد در ماه اکتبر کاهش یافت.

«افزایش خرده فروشی [in October] هلن دیکینسون، مدیر اجرایی کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا، گفت: همچنان کاهش حجم را پنهان می‌کند، زیرا تورم همچنان به خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان آسیب می‌رساند.

خرید لوازم برقی خانگی کاهش یافت، در حالی که کالاهای کلیدی مانند داروها و کفش اندکی بهتر ماندند. با کاهش ناآرامی های سیاسی ماه های اخیر، اعتماد مصرف کننده اندکی بهبود یافت. خرده فروشان امیدوارند با نزدیک شدن به جام جهانی و فصل جشن، فروش اندکی افزایش یابد، اما شانس کمی برای رسیدن به تورم دو رقمی فعلی وجود دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …