آنتونی آلبانیز خواستار تشکیل جلسه اضطراری سازمان ملل برای محکومیت پرتاب موشک از سوی کره شمالی شد | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنتونی آلبانیز خواستار تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل برای محکومیت پرتاب تحریک آمیز موشک بالستیک قاره پیما توسط کره شمالی شد که روز جمعه در منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن فرود آمد.

نخست وزیر استرالیا به معاون رئیس جمهور ایالات متحده، کامالا هریس، نخست وزیر ژاپن، فومیو کیشیدا، نخست وزیر نیوزلند، جاسیندا آردرن، نخست وزیر کره جنوبی، هان داک سو و نخست وزیر کانادا پیوست. جاستین ترودو، در حاشیه نشست سران اپک در بانکوک روز جمعه.

هریس رفتار کره شمالی را “نقض وقیحانه” قطعنامه های متعدد سازمان ملل توصیف کرد. او به خبرنگاران گفت که پرتاب موشک بالستیک به طور غیر ضروری تنش ها را افزایش می دهد و منطقه را بی ثبات می کند.

نخست وزیر کره جنوبی گفت که برای جامعه بین المللی مهم است که بیانیه بسیار واضحی بدهد مبنی بر اینکه رفتار “وقیحانه” قابل تحمل نخواهد بود. جامعه بین المللی باید متحد شود و قاطعانه پاسخ دهد.»

با انجام این کار، ما باید به رژیم بفهمانیم که هر دور از تحریکات تنها امنیت خود را بیشتر تضعیف می کند، انزوای آن را عمیق تر می کند و وضعیت وخیم اقتصادی آن را تشدید می کند. [North Korea’s] مردم.”

پس از این دیدار، آلبانیز خط معاون رئیس جمهور در مورد نقض قطعنامه های سازمان ملل را تکرار کرد و اعلام کرد که اقدامات تحریک آمیز “باید متوقف شود”.

نخست وزیر استرالیا گفت که این گروه تصمیم گرفته است که درخواست مشترک برای نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل برای رسیدگی به این موضوع داشته باشد و این اقدام از حمایت قوی ژاپن و کره جنوبی برخوردار است.

آلبانیز گفت: «ما به وضوح این اقدام را محکوم می‌کنیم و اقدامات بعدی را بررسی خواهیم کرد. او گفت که رفتار کره شمالی باعث “تروما برای مردم ژاپن” شده است.

نخست وزیر با بیان اینکه موشک های دوربرد امنیت کل منطقه را تهدید می کند، گفت: یکی از مواردی که در این دیدار درباره آن صحبت کردیم، ماهیت این موشک ها بود.

به همین دلیل است که این امر باید توسط جامعه جهانی محکوم شود. این در مورد این است که جهان گرد هم می آیند تا اقدامات کره شمالی را محکوم کنند – برای دفاع از صلح و امنیت در منطقه ما و در سراسر جهان.

پرتاب روز جمعه یک روز پس از شلیک یک موشک بالستیک کوتاه برد توسط کره شمالی انجام شد و در عین حال نسبت به “پاسخ نظامی شدیدتر” به تلاش های آمریکا برای تقویت حضور امنیتی خود در منطقه با متحدانش هشدار داد و گفت واشنگتن در حال انجام “قماری است که پشیمان خواهد شد”.

اقدامات سرکش کره شمالی توسط رهبران منطقه در نشست های آسه آن، شرق آسیا، G20 و اپک مطرح شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …