ایالات متحده در اقدامی «پیشگامانه» گوشت تولید شده در آزمایشگاه را ایمن برای خوردن اعلام کرد | غذا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از اینکه مقامات یک فرآورده گوشتی مشتق شده از سلول های حیوانی را برای مصرف انسان بی خطر دانستند، دولت ایالات متحده راه را برای آمریکایی ها باز کرد تا بتوانند گوشت های آزمایشگاهی بخورند.

اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به یک شرکت کالیفرنیایی به نام Upside Foods اجازه می دهد تا سلول های زنده جوجه ها را بگیرد و سپس آنها را در یک محیط آزمایشگاهی کنترل شده رشد دهد تا یک محصول گوشتی تولید کند که شامل کشتار واقعی هیچ حیوانی نباشد.

FDA اعلام کرد که آماده است تا فروش سایر گوشت های آزمایشگاهی را تأیید کند و اظهار داشت که برای انجام همین کار “درگیر بحث با چندین شرکت” است، از جمله شرکت هایی که می خواهند غذاهای دریایی را از سلول های موجودات دریایی پرورش دهند.

رابرت کالیف، کمیسر سازمان غذا و دارو، گفت: «جهان در حال تجربه یک انقلاب غذایی است و اداره غذا و داروی ایالات متحده متعهد به حمایت از نوآوری در عرضه مواد غذایی است.

با توجه به اینکه سنگاپور در حال حاضر تنها کشوری است که در آن محصولات گوشتی تولید شده در آزمایشگاه به طور قانونی به مصرف کنندگان فروخته می شود، تصویب ایالات متحده می تواند دروازه های جدیدی را به سوی بازار غذایی جدیدی باز کند که حامیان می گویند کارآمدتر و دوستدار محیط زیست نسبت به دامداری سنتی است.

کوستا یانولیس، شریک مدیریتی در Synthesis Capital، یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر فناوری مواد غذایی، به واشنگتن پست گفت: «ما این را روزی خواهیم دید که سیستم غذایی واقعاً شروع به تغییر کرد. “ایالات متحده اولین بازار معنی‌داری است که این را تایید کرده است – این یک زمین لرزه است و پیشگامانه.”

Upside Foods که قبلاً با نام Memphis Meats شناخته می شد، سلول ها را از بافت های حیوانی جمع آوری می کند و سپس گوشت خوراکی را در بیوراکتورها رشد می دهد. این شرکت گفت که گوشت پرورش داده شده مشابه گوشت های معمولی است.

هنوز چند ماه طول می‌کشد تا گوشت‌های آزمایشگاهی به سوپرمارکت‌های آمریکا سرازیر شوند – هر محصول باید توسط قانون‌گذاران تأیید شود و Upside Foods هنوز باید موافقت وزارت کشاورزی ایالات متحده را برای سرمایه‌گذاری خود جلب کند.

همچنین مشخص نیست که مصرف کنندگان چگونه به چشم انداز گوشت از یک آزمایشگاه پاسخ خواهند داد. نسل جدید جایگزین‌های گوشت گیاهی مانند Impossible Burger مورد تحسین بسیاری قرار گرفته است، اما این بخش را متحول نکرد.

اما صنعت گوشت آزمایشگاهی مایل است خود را به عنوان یک جایگزین سازگار با محیط زیست در عصر نگرانی فزاینده در مورد تأثیر آب و هوای تولید گوشت و همچنین کشاورزی کارخانه و مسائل مربوط به رفاه حیوانات قرار دهد.

به گفته موسسه Good Food، بیش از 150 شرکت گوشت کشت شده در سراسر جهان وجود دارد که با سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری پشتیبانی می شود.

پایدارتر کردن غذا تمرکز اصلی مذاکرات آب و هوایی Cop27 است که به زودی در مصر به پایان می رسد. تولید جهانی غذا مسئول یک سوم کل گازهای گرم کننده سیاره است که از فعالیت های انسانی ساطع می شود و پرورش حیوانات برای گوشت مسئول اکثر این سهم است. مراتع و زمین های زراعی حدود 50 درصد از زمین های قابل سکونت سیاره را اشغال می کنند و از حدود 70 درصد منابع آب شیرین استفاده می کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شهادت روپرت مرداک در پرونده افترا با دستگاه رای گیری Dominion | روپرت مرداک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک دادخواست تهمت ادعا می …