بازماندگان سوء استفاده از روحانیون حق درخواست تجدید نظر در دادگاه عالی استرالیا را به دست آورد | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک بازمانده از سوء استفاده ادعایی از روحانیون، حق درخواست تجدیدنظر به دادگاه عالی را در برابر تصمیمی مبنی بر کنار گذاشتن پرونده خود به دلیل مرگ کشیش ادعایی پدوفیل به دست آورده است.

دادگاه عالی روز جمعه با رسیدگی به درخواست تجدیدنظر زنی به نام GLJ که مدعی است در سن 14 سالگی توسط کشیش لیزمور پدر کلارنس اندرسون مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، موافقت کرد.

اندرسون قبل از طرح دعوی مدنی درگذشت و دادگاه استیناف نیوساوت ولز رای داد که مرگ او باعث شد کلیسای کاتولیک نتواند به درستی از ادعای خود دفاع کند یا محاکمه ای عادلانه داشته باشد.

این تصمیم پیامدهای گسترده‌ای برای سایر موارد سوء استفاده از روحانیون داشته است، جایی که کشیش یا یکی از اعضای کلیسا فوت کرده است.

آبان نیوز استرالیا این هفته فاش کرد که طبق گفته پنج شرکت حقوقی مجزا، این حکم کلیسا را ​​تشویق کرده است تا رویکردی تهاجمی در مورد سایر مواردی که روحانیون پدوفیل کشته شده‌اند اتخاذ کند و از آن برای تحت فشار قرار دادن سایر بازماندگان برای پذیرش مبالغ کم و «کم» استفاده کند. پرداخت غرامت، یا با بیرون انداختن پرونده خود مواجه شوند.

تأخیر طولانی در چنین مواردی – کمیسیون سلطنتی کودک آزاری اعلام کرد که به طور متوسط ​​بیش از 22 سال طول کشید تا بازماندگان معرفی شوند – به این معنی که معمولاً روحانیون در زمان طرح ادعا فوت کرده اند.

Ken Cush & Associates، که نماینده GLJ بود، روز جمعه این پرونده را به دادگاه عالی برد و به دنبال مرخصی ویژه برای تجدید نظر بود.

آنها گفتند که ممکن است کلیسا با وجود مرگ اندرسون محاکمه عادلانه ای داشته باشد، و از دادگاه خواستند تا بررسی کند که آیا در دسترس نبودن وی “برای تضمین اقامت دائم کافی است”.

وکلای GLJ استدلال کردند که شواهد گسترده ای در مورد سوء استفاده اندرسون از کودکان توسط کلیسا در اختیار دارد. همچنین چهار شاهد دیگر برای شهادت به سابقه سوء استفاده اندرسون داشتند.

آنها همچنین استدلال کردند که این تصمیم نیت پارلمان های ایالتی و سرزمینی را که محدودیت زمانی را برای طرح پرونده های مدنی پس از کمیسیون سلطنتی حذف کرده بودند، برهم زد. در انجام این کار، آنها تاکید داشتند که می‌خواهند چنین پرونده‌هایی بدون توجه به تأخیر به محاکمه بروند.

«نتیجه شگفت‌انگیز دادگاه استیناف این بود که علی‌رغم بقای شواهد مستند جامع در مورد شغل روحانی و رسمی شدن اندرسون، در مورد سوء استفاده او از سایر کودکان، و آگاهی مقامات اسقف از آن موضوعات در زمان مربوطه، و وکلای GLJ در درخواست خود به دادگاه عالی نوشتند، علی‌رغم در دسترس بودن متقاضی و حداقل چهار شاهد دیگر برای شهادت در مورد سابقه سوء استفاده از اندرسون، یک محاکمه عادلانه امکان‌پذیر نبود.

«مرکز نتیجه‌گیری دادگاه تجدیدنظر این بود که چون اندرسون برای ارائه دستورالعمل‌های واقعی در دسترس نبود، و اعتماد Diocesan Trust از ادعاهای متقاضی قبل از مرگش مطلع نشده بود، محاکمه عادلانه غیرممکن است.

«این نتیجه‌گیری نادرست ناشی از استفاده نادرست از اختیارات – از جمله این دادگاه – در زمینه‌ای مهم، بدیع و بسیار حساس است: یعنی ادعای مسئولیت نهادی برای سوء استفاده جنسی تاریخی، که اکنون هیچ شرط محدودیتی برای آن اعمال نمی‌شود.

«در طیف وسیعی از زمینه‌ها، مدعی حق دارد نه تنها به محاکمه ادامه دهد، بلکه در محاکمه موفق شود، حتی اگر مسئول آن ادعا فوت کرده باشد، یا به‌طور دیگری نمی‌تواند دستور بدهد.»

وکلای GLJ استدلال کردند که شواهد زیادی درباره اندرسون و آگاهی کلیسا از سوء استفاده او وجود دارد. سوابق نشان می‌دهد که کلیسا می‌دانست که اندرسون سال‌ها قبل از GLJ از کودکان دیگر سوء استفاده می‌کند، و پس از اختلاط بین محله‌ها به این کار ادامه داد.

دادگاه عالی در تاریخ بعدی به شکایت تجدیدنظر رسیدگی خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دستکم هفت نفر در انفجار اتوبوس در شمال افغانستان کشته شدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس اعلام کرد که دست کم …