غزه: دست کم 21 نفر در اثر آتش سوزی در یک مهمانی در یک بلوک مسکونی جان خود را از دست دادند غزه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در یکی از مرگبارترین حوادث اخیر خارج از خشونت های ناشی از درگیری اسرائیل و فلسطین، دست کم 21 نفر بر اثر آتش سوزی در یک مهمانی در شمال نوار غزه کشته و چندین نفر زخمی شدند.

آتش‌نشانان بیش از یک ساعت طول کشید تا شعله‌های آتش عظیمی را که در طبقه بالای یک ساختمان مسکونی چهار طبقه در کمپ پرجمعیت آوارگان جبالیا در شمال نوار غزه رخنه کرد، کنترل کنند.

شاهدان گفتند که صدای فریاد را می شنیدند، اما به دلیل شدت آتش نتوانستند به کسانی که داخل بودند کمک کنند.

آمبولانس‌ها چندین مجروح را به بیمارستان‌های محلی منتقل کردند و اسرائیل که همراه با مصر غزه را محاصره کرده است، گفت که به کسانی که نیاز به درمان دارند اجازه می‌دهد.

وزارت کشور غزه اعلام کرد که تحقیقات اولیه نشان داد که مقادیر زیادی بنزین در محل ذخیره شده بود که به آتش سوزی دامن زد و به سرعت ساختمان را فرا گرفت.

غزه که توسط حماس اداره می شود و تحت محاصره فلج کننده اسرائیل و مصر قرار دارد، با یک بحران شدید انرژی مواجه است. مردم اغلب گاز، گازوئیل و بنزین پخت و پز را برای آماده شدن برای زمستان در خانه ها ذخیره می کنند. آتش سوزی خانه ها قبلاً به دلیل نشت شمع و گاز بوده است.

محمود عباس، رئیس‌جمهور فلسطین، این حادثه را یک تراژدی ملی خواند و گفت که روز عزا خواهد بود.

حسین الشیخ، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف)، در بیانیه‌ای گفت که تشکیلات خودگردان فلسطین از اسرائیل خواسته است که گذرگاه اریز با غزه را برای انتقال موارد جدی باز کند تا آنها را به خارج از منطقه تحت کنترل قرار دهد. در صورت لزوم

شیخ در توییتر خود نوشت: «رئیس‌جمهور دستور داد تا همه انواع کمک‌های پزشکی و سایر کمک‌های فوری را ارائه کند.

تور ونسلند، فرستاده صلح سازمان ملل متحد در خاورمیانه، با انتشار پستی در توییتر، به خانواده‌های قربانیان این حادثه «تسلیت صمیمانه» ابراز کرد.

جبالیا یکی از هشت اردوگاه پناهجویان در غزه است که 2.3 میلیون نفر در آن زندگی می کنند و یکی از پرجمعیت ترین مناطق جهان است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

طراح Balenciaga بابت کمپین “نامناسب” با حضور کودکان متاسفم | بالنسیاگا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، طراح خلاق Balenciaga به دلیل …