زن کوئینزلند پس از کشتن شوهر بدسرپرست بلافاصله واجد شرایط آزادی مشروط شد | جنایت – استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زنی به دلیل قتل همسرش پس از سال ها آزار خشونت آمیز به هفت سال و نیم زندان محکوم شده است، اما بلافاصله واجد شرایط آزادی مشروط خواهد بود.

ژان لوئیز هرهولت روز جمعه به دلیل محکومیت به قتل شان موری 35 ساله با دادگاه عالی کوئینزلند روبرو شد.

این مرد 30 ساله این هفته به اتهام خود اعتراف کرده بود و اعتراف کرد که در 27 اوت 2020 موری را پس از ضرب و شتم موری در ملک مورومبا داونز در شمال بریزبن یک بار چاقو از پشت زده است.

قاضی پیتر دیویس گفت موری فهرستی طولانی از اعمال “وحشتناک” آزار خانگی، از جمله تهدید به کشتن هرهولت با چاقو را انجام داده است.

دیویس گفت: «تردیدی وجود ندارد که آقای موری از نظر فیزیکی نسبت به شما خشونت آمیز بوده و شما را از راه های دیگری نیز مجروح کرده است.

با این حال، آقای موری خانواده ای داشت و حقوقی هم داشت. بیانیه تاثیر قربانی نشان دهنده صدمه ای است که خانواده وی در اثر مرگ وی متحمل شده و البته جان خود را از دست داده است.

علی‌رغم همدردی‌هایی که شما به‌عنوان قربانی خشونت خانگی به‌طور مشروع جلب می‌کنید، این واقعیت باقی است که شما به‌طور غیرقانونی آقای موری را به قتل رساندید.»

یک دوربین مداربسته در ملک، صدا را در پیش از حمله چاقو ضبط کرد، که طی آن هرهولد از موری خواست مبلغی از پول پنهان شده را برگرداند.

دیویس پذیرفت که پول نقد برای هرهولت “به ویژه مهم” بود زیرا نشان دهنده ابزار فرار او از موری با فرزندانش بود.

دیویس گفت: «این بهانه قانونی برای تخلف شما نمی دهد، اما از نظر انسانی قابل درک است.

دیویس پذیرفت که هرهولد وقتی موری را با چاقو زد، قصد کشتن یا آسیب شدید بدنی به او نداشت و زخمی به عمق 15 سانتی‌متر بر جای گذاشت که باعث سوراخ شدن شریان و ریه‌اش شد.

هنگامی که هرهولت متوجه جدی بودن آسیب شد، روی زخم موری فشار آورد.

دادستان های سلطنتی برای هرهولت به دلیل استفاده از سلاح برای انتقام به جای دفاع از خود و اینکه بچه ها شاهد این تخلف بودند، خواهان 9 سال زندان بودند.

اندرو هور، وکیل مدافع، خواستار آزادی فوری شد، اما دیویس گفت که قصد روشن پارلمان این است که هیچ حکمی بیش از پنج سال تعلیق نشود.

دیویس پذیرفت که هرهولد پس از دوران کودکی آزاردهنده با اختلال استرس پس از سانحه پیچیده تشخیص داده شده بود و بعید بود که دوباره مرتکب جرم شود.

او هرهولت را به هفت سال و نیم حبس محکوم کرد و دوره صلاحیت آزادی مشروط او از روز جمعه آغاز خواهد شد، زیرا او قبلاً 27 ماه را در بازداشت سپری کرده است.

دیویس هیچ مجازات دیگری برای اعترافات گناه هرهولت به داشتن گیاهان شاهدانه و لوازم مواد مخدر اعمال نکرد.

هرهولت در صورت موفقیت آمیز بودن درخواست آزادی مشروط، ظرف شش ماه آینده آزاد خواهد شد.

  • در استرالیا، خدمات پشتیبانی بحران Lifeline به شماره 13 11 14 و خدمات ملی مشاوره خشونت خانوادگی به شماره 1800 737 732 است. ایالات متحده، راه نجات پیشگیری از خودکشی 1-800-273-8255 و خط تماس خشونت خانگی 1-800-799-SAFE (7233) است. سایر خطوط کمک بین المللی را می توانید از طریق www.befrienders.org پیدا کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صعود ایلیمان ندایی از لیگ یکشنبه به ستاره جام جهانی سنگال | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، منلیمان ندای می‌خواست مهارت‌های خود را …