دادگاه ایتالیا سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق را از اتهام رشوه دادن به شاهد در پرونده روسپیگری زیر سن قانونی تبرئه کرد.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر سابق ایتالیا، روز پنج‌شنبه توسط دادگاهی در ایتالیا از اتهام رشوه دادن به یک شاهد در یک پرونده فحشا پیشین تبرئه شد.

اتهاماتی که علیه “کاوالیر” مطرح شده بود این بود که او به خواننده ناپولی و معتمد ماریانو آپیچلا 157000 یورو برای دفاع از او پرداخت کرده بود.

اما دادگاهی در رم پس از اینکه دادستان روبرتو فلیچی استدلال کرد که هیچ موردی برای پاسخگویی وجود ندارد، برلوسکونی را رها کرد.

قضات همچنین پس از پایان مهلت زمانی برای صدور حکم در مورد چنین جنایتی، آپیسلا را از اتهام شهادت دروغ تبرئه کردند.

این سرمایه دار رسانه ای و سناتور فعلی قبلاً متهم شده بود که در سال 2009، مدت کوتاهی پس از شروع سومین دوره نخست وزیری خود، از یک رقاص 17 ساله عجیب و غریب، کریمه المحروق (معروف به “روبی دزد قلب) خدمات جنسی درخواست کرده بود.

برلوسکونی در نهایت در سال 2014 از تمامی اتهامات تبرئه شد، زیرا دادگاه تجدیدنظر اظهار داشت که او نمی توانسته محروق را بشناسد – که او ادعا می کند او را خواهرزاده حسنی مبارک رئیس جمهور فقید مصر می دانست – هنوز خردسال بود.

با این وجود، رفتار ادعایی نخست‌وزیر وقت در دوران ریاست‌جمهوری – با انتشار گزارش‌هایی از احزاب بی‌رحمانه «بونگا بونگا» که در آن خود آپی‌لا مشارکت داشت، به‌طور گسترده‌ای منتشر شد – به طور قابل توجهی به مرگ سیاسی او در اوایل دهه 2010 کمک کرد.

در پاسخ به حکم روز پنجشنبه، برلوسکونی اظهار داشت که از نتیجه “خوشحال و راضی” است و مدعی شد که “از اینکه خود مدعی العموم درخواست تبرئه کرده است، قدردانی می کند.”

وی افزود: «عناصر مطرح شده از سوی دفاعیات، بدون تردید معقول، عدم وجود عناصر مبهم در این ماجرا را روشن کرده است».

در حالی که چنین محاکمه ای ممکن است به نفع برلوسکونی انجام شده باشد، اما تا پایان فراز و نشیب های قانونی او فاصله زیادی دارد. نخست‌وزیر سابق – که حزبش فورتزا ایتالیا اخیراً به دولت راست‌گرای جدید ایتالیا پیوسته است – متهم به رشوه دادن به 24 شاهد در یک پرونده جداگانه است که انتظار می‌رود در ژانویه سال آینده به پایان برسد.

اگر برلوسکونی مجرم شناخته شود، به طور بالقوه ممکن است با زندان مواجه شود و دادستان ها خواستار محکومیت شش ساله شوند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مسکو سفیر نروژ را پس از دستگیری روس ها به اتهام پهپاد احضار کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، کرملین سفیر نروژ در مسکو را …