جنوب | می گوید که کره شمالی موشک ICBM مشکوک را پرتاب کرده است کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد که کره شمالی یک موشک بالستیک قاره پیما مشکوک را به سمت آب های شرقی این کشور پرتاب کرده است که دومین پرتاب موشک در چند روز اخیر است.

یک روز قبل، کره شمالی یک موشک بالستیک شلیک کرد در حالی که نسبت به «پاسخ نظامی شدیدتر» به تلاش‌های آمریکا برای تقویت حضور امنیتی خود در منطقه با متحدانش هشدار داد و گفت واشنگتن در حال انجام «قماری است که پشیمان خواهد شد».

ستاد مشترک ارتش جنوب در بیانیه ای اعلام کرد که صبح روز جمعه یک موشک بالستیک را در سواحل شرقی کره شمالی شناسایی کرده است. بعداً اعلام شد که موشک پرتاب شده احتمالاً یک موشک بالستیک قاره پیما است.

دفتر نخست وزیری ژاپن همچنین با انتشار گزارش هایی مبنی بر فرود این موشک در منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن، اعلام کرد که پرتاب احتمالی موشک بالستیک توسط کره شمالی را شناسایی کرده است.

در صورت تایید، این اولین پرتاب ICBM توسط کره شمالی در حدود دو هفته گذشته خواهد بود. کارشناسان خارجی گفتند که یک ICBM که در 3 نوامبر توسط کره شمالی به فضا پرتاب شد، در میانه پرواز شکست خورد.

اعتقاد بر این بود که این آزمایش شامل نوع جدیدی از ICBM توسعه‌یافته است.

کره شمالی دو نوع ICBM دیگر دارد – Hwasong-14 و Hwasong-15 و پرتاب آزمایشی آنها در سال 2017 ثابت کرد که به طور بالقوه می توانند به بخش هایی از سرزمین اصلی ایالات متحده برسند.

در سال جاری، کره شمالی تعداد بی سابقه ای از این آزمایش ها را انجام داده است که با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد که این کشور را به دلیل برنامه های موشکی و تسلیحات هسته ای تحریم کرده است، ممنوع شده است.

کره شمالی همچنین اخیراً در حالی که کره جنوبی و آمریکا رزمایش هایی را برگزار کردند، صدها گلوله توپخانه را به سمت دریا شلیک کرد که برخی از آنها ژاپن را شامل می شد.

این کشور حدود یک هفته قبل از آزمایش روز پنج‌شنبه، پرتاب‌های تسلیحاتی را متوقف کرده بود، آزمایشی که چو سون هوی، وزیر خارجه کره شمالی، تهدید به پاسخ‌های نظامی «سخت‌تر» کرد.

اشاره چو به نشست سه جانبه اخیر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با همتایان کره جنوبی و ژاپنی خود در حاشیه یک گردهمایی منطقه ای در کامبوج بود.

این سه رهبر در بیانیه مشترک خود، آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی را به شدت محکوم کردند و توافق کردند که برای تقویت بازدارندگی با یکدیگر همکاری کنند. بایدن بار دیگر بر تعهد ایالات متحده برای دفاع از کره جنوبی و ژاپن با طیف کاملی از قابلیت ها، از جمله تسلیحات هسته ای این کشور، تاکید کرد.

این یک داستان در حال توسعه است، لطفاً برای به روز رسانی دوباره بررسی کنید

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارایوو آلوده ترین شهر جهان را رتبه بندی کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، بر اساس آمار شرکت فناوری کیفیت …