چرا اکثریت مجلس نمایندگان جمهوریخواهان هدیه ای برای دموکرات هاست؟

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جمهوریخواهان این هفته دو هدیه سیاسی به رئیس جمهور بایدن دادند.

اولین مورد، اعلامیه دونالد ترامپ برای سومین نامزدی ریاست جمهوری بود. دموکرات‌ها هر چه علناً بگویند، مطمئن هستند که می‌توانند ترامپ را دوباره شکست دهند.

فقط به اعمال آنها نگاه کنید. روز پنجشنبه، ستاد انتخاباتی سناتور رافائل وارناک یک تبلیغ 30 ثانیه ای بگذارید ترویج حمایت ترامپ از رقیب وارناک، هرشل واکر، در دور دوم انتخابات سنا در جورجیا. همکار من نیت کوهن دریافت که در دوره میان دوره ای، ترامپ یک کشش پنج درصدی را بر نامزدهای جمهوری خواه تحمیل کرد.

حتی اگر ترامپ در انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان پیروز نشود، احتمال زیادی وجود دارد که به هر کسی که به جای او نامزد حزب جمهوری‌خواه شود، آسیب برساند. بسیاری از جمهوری خواهان ظاهراً موافق هستند و از پیشنهاد ترامپ فاصله می گیرند.

هدیه دوم، شاید غیرقابل تصور، این است که جمهوری خواهان کنترل مجلس را در دست دارند.

این ممکن است در ابتدا واضح به نظر نرسد. دموکرات ها دوست داشتند آن را حفظ کنند، و من غیر از این را پیشنهاد نمی کنم. برای کسانی که بر اهداف سیاست مترقی متمرکز هستند، این یک فاجعه است. اما با توجه به چگونگی ظاهر شدن تصویر میان دوره ای در ورود به سال جاری، حفظ سنا و از دست دادن اندک مجلس نمایندگان، هر دو دستاورد بزرگ و شانس سیاسی فوق العاده ای برای دموکرات ها هستند.

حالا بایدن، اگر دوباره نامزد شود، یک فویل روزانه در کاپیتول هیل خواهد داشت. همانطور که همکار من کارل هالس گزارش داد، سوال بزرگی که جمهوری خواهان مجلس نمایندگان برای دو سال آینده با آن روبرو هستند این است که آیا می توانند حکومت کنند یا خیر. سیگنال‌های اولیه نشان می‌دهد که آنها بیشتر مشتاق تحقیق درباره دولت بایدن هستند تا مثلاً مهار تورم.

پیش از این، مارجوری تیلور گرین، نماینده جورجیا و دیگر جمهوری‌خواهان راست‌گرا، از رهبران حزب قول داده‌اند که «نانسی پلوسی، رئیس مجلس و وزارت دادگستری را به دلیل رفتارشان با متهمانی که در ارتباط با حمله 6 ژانویه به کاپیتول زندانی شده‌اند، بررسی کنند». هولس گزارش داد. پس از یک انتخابات میان دوره ای که در آن رای دهندگان بسیاری از منکران برجسته انتخابات را انکار کردند، این می تواند به راحتی علیه جمهوری خواهان نتیجه معکوس داشته باشد.

رهبران کمیته های آینده نیز در حال آماده شدن برای تحقیق درباره هانتر بایدن، عقب نشینی آشفته از افغانستان، رسیدگی دولت به مرزها، چین و مسائل مربوط به زنجیره تامین، و موارد دیگر هستند.

هانتر، پسر رئیس جمهور، اولین بار در فهرست غذاها قرار دارد. او تحت تحقیقات فدرال است، اما به هیچ جرمی متهم نشده است.

صبح پنجشنبه، جیمز کومر، نماینده کنتاکی، رئیس احتمالی بعدی کمیته نظارت مجلس نمایندگان، و جیم جردن، نماینده اوهایو، که انتظار می‌رود رئیس کمیته قضایی باشد، در کنفرانسی خبری در کاپیتول هیل برگزار کردند که در آن به تساوی پرداختند. طوفانی از اتهامات بی اساس درباره معاملات تجاری اعضای خانواده بایدن.

محور سخنان قانونگذاران جمهوری خواه: دنبال رئیس جمهور می آییم. کومر گفت: تمرکز ما جو بایدن است.

اردن وزارت دادگستری و اف‌بی‌آی را به نفع دموکرات‌ها سیاسی نشان داد – تاکتیکی که ممکن است هدف اضافی محافظت از ترامپ را داشته باشد که رسیدگی به اسناد طبقه‌بندی‌شده تحت تحقیقات فدرال است.

اردن گفت: «ما متعهد هستیم که این کار را به شیوه ای تهاجمی انجام دهیم، اما به شیوه ای که با قانون اساسی مطابقت دارد. با توجه به شهرت مریک گارلند، دادستان کل به عنوان یک تیرانداز مستقیم، ممکن است این مورد دشواری باشد.

دموکرات ها مدت هاست که این اتفاق را دیده اند. دولت در انتظار یورش جمهوری خواهان در حال فروپاشی است و چندین سازمان خارجی نیز ظاهر شده اند تا آنچه را که همکارم کنت ووگل «ضد حمله» علیه حملات جمهوری خواهان می نامد آغاز کنند. یکی از این گروه‌ها، پروژه بازسازی‌شده یکپارچگی کنگره، پیش‌نمایش برنامه‌های خود را به Politico ارائه کرد – از جمله هشدارهایی مبنی بر اینکه بازرسان جمهوری‌خواه را مورد تحقیق قرار خواهد داد.

اردن چندین بار به این تلاش‌ها اشاره کرد و در یک نقطه شکایت کرد: «آنها کمیته‌ای برای حمله به ما تشکیل دادند».

به نظر می‌رسد جمهوری‌خواهان آگاه هستند که بسیاری از خبرنگاران، که سال‌ها به اتهامات مشابه نگاه می‌کردند، بدون اینکه اشتباهی از سوی رئیس‌جمهور بیابند، نسبت به یافته‌های جمهوری‌خواه تردید دارند.

کامر با ابراز تأسف و تأسف گفت: «می‌دانم که نظارت کنگره اعتبار زیادی در واشنگتن ندارد.

نماینده کوین مک کارتی از کالیفرنیا – با فرض اینکه او به اندازه کافی معاملات را انجام دهد تا سخنران شود – در دو جهت مختلف کشیده خواهد شد، اما یدک کش از سمت راست او احتمالاً بسیار قوی تر خواهد بود.

میانه‌روهای جمهوری‌خواه جدیدی مانند مایک لاولر وجود دارند که نماینده شان پاتریک مالونی را در منطقه‌ای در نوسان در دره هادسون نیویورک و خوان سیسکومانی در آریزونا شکست داد. هر دوی آنها در معرض از دست دادن صندلی‌های خود در دو سال آینده هستند و انگیزه‌هایی برای جدایی از مک کارتی در سمت چپ او دارند.

اما از طرفداران ترامپ مانند اندی اوگلز از تنسی که خواستار استیضاح بایدن و معاون رئیس جمهور کامالا هریس شده است و دریک ون اوردن از ویسکانسین که در 6 ژانویه 2021 در نزدیکی ساختمان کنگره راهپیمایی کردند، بسیار بیشتر خواهند بود.

“ما در جنگ هستیم. این یک جنگ سیاسی، یک جنگ فرهنگی و یک جنگ معنوی است. “و همانطور که به جلو می رویم، باید به احترام خدا و کشور بازگردیم.”

اکثر میانه‌روهایی که در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ مخالفت کردند، مانند نمایندگان لیز چنی از وایومینگ، جان کاتکو از نیویورک و فرد آپتون از میشیگان، رفته‌اند.

در مجموع، کنگره جدید ممکن است شامل تنها دو نفر از 10 جمهوری خواه مجلس نمایندگان باشد که پس از شورش کنگره به استیضاح ترامپ رای دادند: نمایندگان دیوید والادائو از کالیفرنیا، که با اندکی پیشروی در رقابت انتخاباتی نامعلوم خود، و دن نیوهاوس از ایالت واشنگتن. . بر اساس حساب من، از میان سه ده عضو جمهوری خواه کلاس تازه وارد، همه به جز دو نفر، مشروعیت بایدن را مورد تردید قرار داده اند.

هر قانون‌گذار جمهوری‌خواه از ناحیه‌ای با رنگ قرمز در حال حاضر اساساً از حق وتو برخوردار است – پویایی که تهدید می‌کند حزب را از سوراخ‌های خرگوش غیرمولد سیاسی فرو برد.

آدام کینزینگر نماینده ایلینویز که یکی از دو جمهوری خواه کمیته 6 ژانویه است و سال آینده کنگره را ترک می کند، در مصاحبه اخیر خود در پادکست گفت: «این یک اکثریت کاملاً غیر کارآمد است». اکنون هر فردی قدرت یک سناتور را دارد، جایی که هر لایحه ای باید اساساً نه به چیزی که می تواند برنده شود یا چیزی که می تواند به قانون تبدیل شود، بلکه به سمت راست کشیده شود.

کینزینگر افزود، مک کارتی “احتمالاً معادل سگی است که ماشین را گرفت.”

درخواست هایی برای استیضاح آلخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی، و شاید حتی خود بایدن وجود خواهد داشت – که یا جمهوری خواهان را دچار تفرقه می کند یا به جایی در سنای تحت کنترل دموکرات ها نمی رسد.

جمهوریخواهان همچنین مالکیت سیاسی وضعیت اقتصاد را به اشتراک خواهند گذاشت، که ممکن است مقصر دانستن دولت را برای آنها دشوارتر کند. از کاخ سفید انتظار داشته باشید که با متهم کردن آنها به تمرکز بر مسائل حواس پرتی به جای نگرانی های میز آشپزخانه رای دهندگان، سعی کند حملات جمهوری خواهان را منحرف کند.

کایل هریگ، رهبر پروژه صداقت کنگره گفت: «به معنای واقعی کلمه اولین کاری که آنها پس از کسب اکثریت محدود انجام دادند، برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی برای تشریح برنامه‌های خود برای بازپرداخت سیاسی است.

البته خطراتی برای دموکرات ها نیز وجود دارد. جمهوریخواهان ممکن است طلای تحقیقی پیدا کنند، یا حداقل این تصور را در میان رای دهندگان ایجاد کنند که بایدن رفتار فاسدانه ای داشته است – درست همانطور که با هیلاری کلینتون کردند. همانطور که برخی از اقتصاددانان اکنون هشدار می دهند، اقتصاد ممکن است وارد رکود شود. و تیم رهبری جدید مورد انتظار دموکرات ها در مجلس نمایندگان – حکیم جفریس از نیویورک، کاترین کلارک از ماساچوست و پیت آگیلار از کالیفرنیا – نسبتاً آزمایش نشده است.

همچنین خیلی زود است که بگوییم تلاقی منحصر به فرد عواملی که به دموکرات ها در سال 2022 کمک کرد – رئیس سقط جنین در میان آنها، اما همچنین منکران انتخابات جمهوری خواه – در سال 2024 به صحنه بازخواهد گشت. دفعه بعد، جمهوری خواهان ممکن است چند درس از ناامیدی امسال؛ شاهد باشید که ترامپ در سخنرانی روز سه‌شنبه خود چقدر از انتقادات خود در سال 2020 اشاره کرد. و دموکرات ها با نقشه وحشیانه سنا روبرو خواهند شد که از کرسی های ایالت های قرمز رنگ مانند مونتانا، اوهایو و ویرجینیای غربی دفاع می کنند.

بر اساس تجزیه و تحلیل نظرسنجی پس از انتخابات توسط Navigator، یک پروژه پیام رسانی دموکرات، 45 درصد از رای دهندگان گفتند که تورم مهمترین مسئله در تصمیم گیری برای رای آنها به کنگره است. در میان رأی دهندگان تک موضوعی که بر تورم تمرکز داشتند، دموکرات ها عملکرد بدی داشتند – 45 درصد کمتر از جمهوری خواهان. دموکرات‌ها با ترکیبی از اولویت‌ها، از جمله سقط جنین، مشاغل، داروهای تجویزی، مراقبت‌های بهداشتی، تامین اجتماعی و مدیکر، عملکرد بسیار بهتری در میان رای دهندگان داشتند.

و یک نظرسنجی پس از انتخابات توسط AARP نشان داد که رای دهندگان 65 سال و بالاتر به شدت به سمت دموکرات ها در 63 منطقه رقابتی مجلس نمایندگان گرایش پیدا کردند. از ژوئیه تا نوامبر، جمهوری خواهان از مزیت 10 درصدی در آن گروه سنی به کسری سه امتیازی تا روز انتخابات رسیدند.

آن رای دهندگان طیفی از اولویت ها، از جمله تورم، سقط جنین، دموکراسی و تامین اجتماعی و مدیکر را بیان کردند.

تونی فابریزیو، یک نظرسنجی جمهوری خواه که به انجام این تحقیق کمک کرد، در یک نشست توجیهی زوم توضیح داد: «آنها فشار اقتصادی مشابهی با رای دهندگان دیگر احساس نمی کردند.

فابریزیو که برای یک سوپر PAC حامی ترامپ در انتخابات 2024 کار می‌کند، گفت که به جمهوری‌خواهان توصیه می‌کند که «داروهای تجویزی را کنار بگذارند» و «در مورد دست زدن به ریل سوم تأمین اجتماعی و مدیکر صحبت نکنند».

جان آنزالون، یک نظرسنجی دموکرات که برای بایدن کار می کند، گفت که نتایج نشان می دهد که بسیاری از رای دهندگان مسن تر علیرغم نگرانی هایشان در مورد تورم یا نارضایتی از رئیس جمهور، علیه نامزدهای افراطی جمهوری خواه رأی می دهند. او میان‌ترم‌ها را این‌طور خلاصه کرد: «باد مخالف بود در مقابل موارد سر».

  • نانسی پلوسی، اولین زنی که به عنوان رئیس مجلس نمایندگان و چهره دیرینه دموکرات ها در این مجلس خدمت کرد، اعلام کرد که در کنگره بعدی پست رهبری را دنبال نخواهد کرد. جدیدترین ها را دنبال کنید.

  • الکساندرا برزون و جیم روتنبرگ گزارش می‌دهند که کاری لیک، نامزد جمهوری‌خواه برای فرمانداری آریزونا، می‌گوید که در حال کاوش در همه راه‌ها برای مبارزه با شکست خود است.

  • مگی آستور می نویسد که نزدیک ترین رقابت مجلس نمایندگان در کشور، تلاش نماینده لورن بوبرت برای انتخاب مجدد در کلرادو، می تواند به بازشماری ختم شود.


از شما برای خواندن در مورد سیاست و برای اینکه مشترک نیویورک تایمز هستید متشکریم. – بلیک

نسخه های گذشته خبرنامه را اینجا بخوانید.

اگر از مطالبی که می خوانید لذت می برید، لطفاً آن را به دیگران توصیه کنید. آنها می توانند در اینجا ثبت نام کنند. همه خبرنامه های مختص مشترکین ما را اینجا مرور کنید.

بازخورد دارید؟ ایده هایی برای پوشش؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. به ما در onpolitics@nytimes.com ایمیل بزنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …