کمیته فرعی 6 ژانویه برای بررسی ارجاعات جنایی ممکن است به DoJ | جلسات دادرسی 6 ژانویه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس و سایر اعضا روز پنجشنبه گفتند، کمیته منتخب مجلس نمایندگان در 6 ژانویه یک کمیته فرعی ایجاد کرده است تا دامنه ارجاعات جنایی احتمالی را که ممکن است به وزارت دادگستری در مورد حمله کنگره انجام دهد و همچنین مواردی که باید با دادستان های فدرال به اشتراک بگذارد، ایجاد کرده است.

کمیته فرعی ویژه – به رهبری جیمی راسکین، نماینده کنگره و نظارت بر یک گروه چهار نفره که شامل لیز چنی، آدام شیف و زوئی لوفگرن نیز می‌شود- عمدتاً بر روی این موضوع متمرکز شده است که آیا آنها شواهد کافی مبنی بر نقض قوانین مدنی و جنایی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا کشف کرده‌اند یا خیر. .

بنی تامپسون، رئیس این پنل، گفت: کمیته فرعی همچنین موظف شده است چندین موضوع باقی مانده دیگر را حل کند. آنها شامل مواردی است که باید قبل از پایان دسامبر با وزارت دادگستری به اشتراک گذاشته شود و پاسخ آن به ترامپ و قانونگذاران جمهوری خواه که از احضاریه ها تبعیت نکرده اند.

از زمانی که وکلای کمیته منتخب به این باور رسیدند که ترامپ در یک توطئه جنایتکارانه برای کلاهبرداری از ایالات متحده و مانع تراشی در کنگره در 6 ژانویه دست داشته است، این سؤال که آیا و چه ارجاعی باید به وزارت دادگستری انجام شود، ماه ها بر سر تحقیقات باقی مانده است.

در ماه مارس، این هیئت تئوری خود را در مورد یک پرونده احتمالی علیه ترامپ ارائه کرد و در یک پرونده دادگاه گفت که شواهد کافی جمع آوری کرده است که نشان می دهد ترامپ و جان ایستمن، وکیل محافظه کار ممکن است به تخلفات جنایی و مدنی متهم شوند.

کمیته منتخب پس از آن زمانی که قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده، دیوید کارتر، حکم داد که ترامپ «احتمالاً» در تلاش های خود برای لغو نتایج انتخابات 2020 و جلوگیری از تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات توسط کنگره، مرتکب جنایات متعددی شد، به پیروزی قابل توجهی دست یافت.

اما برخی از اعضای هیأت در ماه‌های اخیر نیاز به ارجاع به وزارت دادگستری را مورد تردید قرار داده‌اند، وزارت دادگستری تحقیقات خود را در مورد حمله به کنگره افزایش داده و احضاریه‌هایی را برای متحدان ترامپ صادر کرده و خواستار حضور در برابر حداقل دو هیئت منصفه در واشنگتن شده‌اند.

به گفته منابع آشنا با این موضوع، بحث بر سر این بود که آیا ارجاعات ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد، اگر تصور شود که تحقیقات جنایی با شنیدن شواهدی در مورد طرح انتخاب کنندگان جعلی یا گروه های راست افراطی که به ساختمان کنگره یورش بردند، از نظر سیاسی لکه دار می کنند.

در تلاش برای تصمیم گیری نهایی در مورد سوال ارجاع، تامپسون گفت که از چهار عضو – که همگی دارای سوابق حقوقی هستند و در مورد شیف، تجربه دادستانی فدرال دارند – خواسته است تا کمیته فرعی ویژه را تشکیل دهند.

یک منبع آگاه گفت که انتظار می رود کمیته فرعی در اوایل دسامبر به تامپسون توصیه هایی در مورد اینکه ارجاعات ممکن است چگونه باشد، ارائه دهد و در مورد چگونگی اقدام قانونی احتمالی علیه ترامپ و قانونگذاران جمهوری خواه که از احضاریه های هیئت سرپیچی کردند، مشاوره دهد. .

در همین حال تامپسون گفت که کمیته گزارش خود را در مورد حمله به کاپیتول ماه آینده منتشر خواهد کرد.

تامپسون به خبرنگاران گفت: “هدف ما این است که به زودی آن را تکمیل کنیم تا بتوانیم آن را به چاپگر برسانیم.” ما قصد داریم محصول خود را در ماه دسامبر عرضه کنیم.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مادر آتش‌نشان لندنی که خود را به قتل رساند، از گزارش نفرین‌آور استقبال کرد | آتش نشانان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مادر یک آتش‌نشان که مرگ …