صنعت هشدار داد که کمبود تخم مرغ در بریتانیا پس از کریسمس ادامه خواهد داشت | صنعت غذا و نوشیدنی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک نهاد صنعتی هشدار داده است که انتظار می‌رود کمبود و جیره‌بندی تخم‌مرغ در بریتانیا پس از کریسمس ادامه یابد، زیرا صنعت طیور با هزینه‌های مارپیچی و بدترین دوره آنفلوآنزای پرندگان دست و پنجه نرم می‌کند.

Lidl مشتریان را به سه جعبه تخم مرغ محدود می کند، در حالی که Asda خرید را به دو جعبه برای هر خریدار محدود می کند.

پس از آنفولانزای پرندگان که منجر به کمبود در برخی از قفسه های سوپرمارکت شد، تسکو همچنین در نظر دارد تخم مرغ ها را جیره بندی کند. سایر سوپرمارکت ها در خارج از کشور از جمله ایتالیا تخم مرغ تهیه می کنند.

انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ آزاد بریتانیا اعلام کرد که کشتارهای مرتبط با آنفولانزای پرندگان تنها از اول اکتبر تاکنون 750000 مرغ تخمگذار را در مقایسه با 1.8 میلیون مرغ تخمگذار در کل سال گذشته ادعا کرده اند.

BFREPA استدلال می‌کند که کمبود تخم‌مرغ نیز نتیجه عدم پرداخت «قیمت پایدار» به کشاورزان توسط خرده‌فروشان است، زیرا هزینه‌های خوراک مرغ‌شان از زمان حمله روسیه به اوکراین حداقل 50 درصد افزایش یافته است، در حالی که قبوض سوخت تا 40 درصد افزایش یافته است.

«پیش‌بینی خیلی سخت است، اما مطمئناً می‌توانیم ببینیم [shortages] تا بعد از کریسمس ادامه خواهد داشت.» یک سخنگوی گفت که یک سوم اعضای آن به دلیل ناتوانی در تامین هزینه های خود، تولید خود را کاهش داده یا صنعت را ترک کرده اند.

اندرو اوپی، مدیر مواد غذایی و پایداری کنسرسیوم خرده‌فروشی بریتانیا، می‌گوید: «سوپرمارکت‌ها اکثریت قریب به اتفاق مواد غذایی خود را از بریتانیا تامین می‌کنند و می‌دانند که باید بهای پایدار را به کشاورزان تخم‌مرغ بپردازند، اما به دلیل هزینه‌های اضافی محدود هستند. می تواند در طول یک بحران هزینه زندگی به مصرف کنندگان منتقل شود.

اندرو جورت، رئیس شورای صنعت تخم مرغ بریتانیا، گفت: هزینه های بالاتر تولید عمدتاً عامل فشار بر عرضه تخم مرغ، همراه با مرغ های از دست رفته به دلیل آنفولانزای پرندگان، و تقاضای مصرف کننده زیاد است، زیرا تخم مرغ به عنوان منبع نسبتاً ارزان پروتئین دیده می شود. .

«در حالی که انتظار داریم پس از کاهش فشار هزینه، عرضه به حالت عادی بازگردد، نمی‌دانیم چه زمانی خواهد بود و بسته‌بندی‌کنندگان و تولیدکنندگان تخم‌مرغ همچنان ضرر می‌کنند. ما هر کاری از دستمان بر می‌آید انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که تخم‌مرغ‌ها در قفسه‌ها قرار می‌گیرند در حالی که صنعت با خرده‌فروش‌ها کار می‌کند تا بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن روی پای خود بازگردد.»

ترز کافی، وزیر محیط زیست، روز پنجشنبه گفت که هنوز نزدیک به 40 میلیون مرغ تخم‌گذار در بریتانیا وجود دارد و ابراز اطمینان کرد که «ما می‌توانیم در کوتاه‌مدت از این مشکل عرضه عبور کنیم».

آخرین شیوع آنفولانزای پرندگان، که بیش از یک سال به طول انجامیده است، نگرانی‌هایی را نسبت به بحران طولانی‌مدت در صنعت مرغ و تخم‌مرغ بریتانیا ایجاد کرده است و اینکه پرندگان هر ساله برای مدت طولانی در داخل آن گیر می‌کنند – یک تهدید جدی برای آزاد- تولید محدوده

تولیدکنندگان تخم مرغ و مرغ آزاد باید از 7 نوامبر حیوانات خود را به داخل بیاورند و آنها را از پرندگان وحشی دور نگه دارند تا از انتشار ویروس بسیار مسری بکاهند. پس از صدور دستورات مشابه در سال‌های 2017، 2020 و 2021، این چهارمین دستور مسکن دولت است که تا 22 هفته ادامه داشت.

این محدودیت ها برای کاهش خطر ناشی از پرندگان مهاجر حامل ویروس در ماه های زمستان طراحی شده اند، اگرچه شیوع زمستان گذشته در بهار و تابستان ادامه داشت.

موسسات خیریه حیوانات نگران آسیب استانداردهای رفاهی در نتیجه اقدامات مسکن هستند. جین هوورث، که مؤسسه رفاه مرغ بریتانیایی را در سال 2005 تأسیس کرد، گفت: «احتمال زیاد ازدحام وجود دارد. این یک نگرانی واقعی است.

این پرندگان برای لذت بردن از گشت و گذار در بیرون پرورش می یابند و وقتی الگوی رفتاری آنها را تغییر می دهید، بلافاصله سطح استرس را افزایش می دهید. کشاورزان واقعاً کارشان قطع شده است… برخی از کشاورزانی که ما سال‌ها با آنها کار کرده‌ایم، دست از کار کشیده‌اند و گله‌های خود را جایگزین نمی‌کنند.»

هوورث افزود: «آنفولانزای مرغی در حال حاضر در پرندگان وحشی بومی است و به وضوح یک مسئله ویرانگر برای کشاورزان و پرندگان است. این قرار است سال به سال اتفاق بیفتد. این فقط کمبود بوقلمون در کریسمس نیست. بزرگتر از آن است.»

او گفت که استراتژی دولت “به وضوح کار نمی کند” و به همکاری جهانی و اقدام پیشگیرانه نیاز است و خواستار اقدامات آموزشی برای بهبود استانداردهای بهداشتی در همه جا، از جمله بازارهای مرطوب در برخی از کشورهای آسیایی شد.

کانر جکسون، بنیانگذار Open Cages UK، گفت که اقدامات فعلی فقط علائم را بررسی می کند، اما نه علل اساسی آسیب پذیری صنعت طیور. او گفت که ویروس ها از طریق حیواناتی که با باتری پرورش داده می شوند بسیار سریعتر پخش می شوند.

رابرت گوچ، مدیر اجرایی BFREPA، گفت: “تخم‌داران به دلیل آنفولانزای مرغی با سفارش‌های مسکن متعددی برخورد کرده‌اند و اطمینان می‌دهند که رفاه مرغ همیشه اولویت اول است.” آنها توپ های فوتبال و شاخه های درخت را در داخل سوله قرار داده اند تا جوجه هایی را که به بیرون بودن عادت کرده اند تحریک کنند.

RSPCA، بزرگترین موسسه خیریه حمایت از حیوانات در بریتانیا، گفت: «نگران است در مورد تأثیر طولانی مدت این امر بر رفاه طیور و استرس ایجاد شده برای پرندگان در حال حاضر آنها باید در داخل خانه نگهداری شوند که می تواند منجر به سطوح بالاتر نوک زدن و خفه شدن پر شود. “.

“RSPCA مطمئن است [the charity’s farm animal branch] با کشاورزان و خرده فروشان تماس خواهد گرفت تا راه های مقابله با این موضوع را در آینده بررسی کند و تحقیقات مداومی در مورد واکسیناسیون احتمالی طیور در حال انجام است.

واکسن‌های فعلی آنفولانزای پرندگان از پرندگان در برابر بیماری‌های جدی و مرگ محافظت می‌کنند، اما نمی‌توانند از گسترش ویروس جلوگیری کنند و واکسیناسیون در بریتانیا مجاز نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رحیم استرلینگ برای تصمیم گیری در مورد بازگشت به جام جهانی انگلیس زمان بیشتری می گذارد | رحیم استرلینگ

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، رحیم استرلینگ پس از دزدی از …