کارگران بیش از 100 فروشگاه استارباکس ایالات متحده در “روز جام قرمز” اعتصاب کردند | استارباکس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کارگران بیش از 100 فروشگاه اتحادیه استارباکس در سراسر ایالات متحده روز پنجشنبه، مصادف با روز جام قرمز استارباکس، یک روز تبلیغاتی که در آن مشتریان با سفارش نوشیدنی فصلی تعطیلات، یک فنجان استارباکس قابل استفاده مجدد رایگان دریافت می کنند، کار را ترک کردند.

این اعتصاب در اعتراض به شکست استارباکس در چانه‌زنی با فروشگاه‌های اتحادیه‌ای و عدم کارکنان کافی در فروشگاه‌ها، به‌ویژه در یکی از شلوغ‌ترین روزهای استارباکس که هیچ تفاوتی در دستمزد کارگران ارائه نمی‌شود، آغاز شد. حدود 2000 کارگر در 112 فروشگاه در 25 ایالت در اعتصاب شرکت کردند.

کارگران استارباکس را به دلیل به تعویق انداختن چانه زنی اتحادیه پس از انتخابات اتحادیه و اخیراً کنار گذاشتن جلسات چانه زنی اخیر در سراسر ایالات متحده مورد انتقاد قرار داده اند.

«روز جام قرمز برای باریستاها بسیار دشوار است و برای استارباکس بسیار سودآور است: اعتصاب در روزی که بر ما و مشتریان تأثیر می‌گذارد، بیشتر از یک روز متوسط، راهی عالی برای ارتباط با جامعه درباره اینکه چرا اتحادیه‌ها در محل کار نیاز دارند، و امیلی شول، باریستا استارباکس در ماساچوست، در بیانیه‌ای در مورد اعتصابات گفت: چگونه می‌توانند به اتحادیه‌های محلی خود کمک کنند تا در عین حال کسب‌وکار را به موفقیت برسانند.

از دسامبر 2021، بیش از 260 فروشگاه استارباکس در سراسر ایالات متحده اتحادیه شده اند. Starbucks Workers United شرکت را به تأخیر و طولانی کردن جلسات چانه زنی برای اولین قرارداد اتحادیه متهم کرده است و اتهامات متعددی را در مورد اعمال ناعادلانه کار به هیئت ملی روابط کار ارائه کرده است.

NLRB 39 شکایت علیه استارباکس صادر کرده است که شامل بیش از 900 اتهام کار ناعادلانه است. استارباکس کارگران یونایتد مدعی شده است که بیش از 150 رهبر اتحادیه در سراسر کشور در سال 2022 به تلافی سازماندهی اتحادیه اخراج شده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خرده فروشان بنزین و گازوئیل بریتانیا متهم به تاکتیک های “موشک و پر” | قیمت بنزین

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از اینکه رانندگان در سال …