ارائه دهندگان سقط جنین جورجیا پس از لغو ممنوعیت توسط دادگاه محتاط هستند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آتلانتا — ارائه دهندگان سقط جنین در جورجیا این هفته پس از اینکه قاضی ممنوعیت سقط جنین در ایالت را رد کرد، انجام این روش را پس از شش هفته بارداری از سر گرفتند. اما برخی گفتند که با احتیاط در بحبوحه یک مبارزه قانونی ادامه دارند که می تواند به همان سرعت محدودیت ها را بازگرداند.

تماس های تلفنی با کلینیک کارافم در آتلانتا از روز سه شنبه، زمانی که حکم قاضی صادر شد، افزایش یافت. ملیسا گرانت، افسر ارشد عملیات، گفت: این کلینیک ارائه سقط جنین تا هفته 13 بارداری را از روز چهارشنبه از سر گرفت، اما کارکنان به بیماران هشدار داده اند که وضعیت “ضعیف” است.

او در یک مصاحبه تلفنی گفت: “ما به استفاده از آن همانطور که در حال حاضر است ادامه خواهیم داد و اگر این چیزی است که نیاز است، روز در یک زمان و یک ساعت از آن استفاده می کنیم.”

مرکز سلامت زنان فمینیست، همچنین در آتلانتا، قصد دارد از روز جمعه سقط جنین تا هفته 22 بارداری را از سر بگیرد. MK Anderson، مدیر توسعه و ارتباطات کلینیک، گفت که این یک روز دیگر به برنامه سقط جنین خود اضافه کرده است و همچنین به دنبال ارائه دهنده دیگری است.

اما اندرسون گفت که در حال حاضر قرار ملاقات های خود را بیش از چند روز برنامه ریزی نمی کند زیرا این نگرانی وجود دارد که دادگاه می تواند به طور ناگهانی ممنوعیت ایالتی را که تقریباً از شش هفته پس از بارداری آغاز شده بود، بازگرداند.

توضیح سیالیت کنونی چشم انداز سقط جنین گرجستان برای کارکنان سخت است.

اندرسون گفت: “مثل این گفتگوی ترن هوایی است که ما باید با بیماران خود داشته باشیم، و این می تواند از نظر احساسی دشوار باشد.”

امی کندی، سخنگوی شرکت Planned Parenthood Southeast گفت که روز چهارشنبه برنامه ریزی بیماران را در چهار مرکز بهداشتی جورجیا برای سقط دارویی تا 11 هفته از سر گرفت، مطابق با خدماتی که قبل از ممنوعیت ارائه می کرد.

این سازمان همچنین در حال تلاش برای گسترش گزینه های سقط جنین در مراکز بهداشتی خود است.

کندی در بیانیه‌ای گفت: «ما متعهد هستیم که به بیماران منابعی را که برای گرفتن بهترین تصمیم برای بدن و زندگی‌شان نیاز دارند، ارائه دهیم.»

رابرت مک‌بورنی، قاضی دادگاه عالی شهرستان فولتون، روز سه‌شنبه حکم داد که ممنوعیت سقط جنین در ایالت نامعتبر است، زیرا زمانی که در سال ۲۰۱۹ به قانون رسید، دادگاه عالی ایالات متحده در زمان رو. v. Wade و حکم دیگری سقط جنین را در شش هفته گذشته مجاز دانستند.

او نوشت: «اگر قوه قضائیه حقی را بر اساس قانون اساسی اعلام کرده باشد، قوه مقننه از اختیارات خود فراتر رفته، نقش خود را به طور نامناسب گسترش می‌دهند و اساساً تعادل ایجاد شده توسط تفکیک قوا را در هنگام وضع قوانینی که می‌دانند آشکارا و از نظر ظاهری خلاف قانون اساسی هستند، تغییر می‌دهند. «آن قوانین پس از تصویب باطل می‌شوند.»

این تصمیم بلافاصله اجرای ممنوعیت سقط جنین را در سراسر ایالت ممنوع کرد. از ژوئیه اعمال شده بود و اکثر سقط جنین ها را زمانی که “ضربان قلب انسان قابل تشخیص” وجود داشت، ممنوع می کرد.

فعالیت قلبی را می توان با سونوگرافی در سلول های جنینی که در نهایت در حدود شش هفته پس از بارداری به قلب تبدیل می شود، تشخیص داد. این بدان معناست که بیشتر سقط جنین در گرجستان در زمانی قبل از اینکه بسیاری از مردم بدانند باردار هستند ممنوع شد.

ارائه دهندگان سقط جنین گفته اند این ممنوعیت آنها را مجبور کرده است که بسیاری از زنان باردار را که پس از آن می توانند به خارج از ایالت سفر کنند یا بارداری را حفظ کنند، دور کنند.

دفتر دادستان کل ایالت از حکم مک برنی به دادگاه عالی جورجیا درخواست تجدید نظر کرد، اگرچه در اسناد دادگاه اشاره نکرد که آیا به دنبال دستوری برای مسدود کردن فوری آن است یا خیر.

ایمیلی که روز پنجشنبه به سخنگوی دفتر، کارا ریچاردسون فرستاده شده بود، بلافاصله پس داده نشد.

اکنون که دادگاه عالی Roe v. Wade را لغو کرده است، مک برنی در را برای قانونگذار ایالتی باز گذاشت تا ممنوعیت سقط جنین را دوباره تصویب کند. قانونگذار تا 9 ژانویه باز نمی گردد.

فرماندار جمهوری خواه برایان کمپ می تواند یک جلسه قانونگذاری ویژه را تشکیل دهد، اما اندرو ایزنهور، سخنگوی دفتر وی، پنجشنبه گفت “هیچ بحثی در این زمینه وجود ندارد.”

———

جف امی، نویسنده آسوشیتدپرس در این گزارش مشارکت داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …