دیدگاه گاردین درباره بیانیه پاییزی جرمی هانت: ایجاد تله برای حزب کارگر | سرمقاله

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیصدراعظم او، جرمی هانت، می خواهد در آخرین جنگ بجنگد. اما ادعاهای ترسناک در مورد بدهی‌های بی سابقه که برای صدراعظم قبلی محافظه‌کاران کارساز بود، زمانی که رای‌دهندگان ممکن بود از رای دادن به ریاضت بترسند، در زمان رکود کمتر متقاعدکننده هستند. سال آینده با کاهش 1.4 درصدی اقتصاد، بیکاری افزایش خواهد یافت. خانوارها بیشترین کاهش درآمد قابل تصرف را از زمان شروع رکوردها ثبت خواهند کرد و تا سال 2028 به سطح قبل از همه گیری باز نمی گردد. اجاره، قبوض انرژی و وام مسکن همگی در حال افزایش هستند در حالی که قیمت مسکن و دستمزدهای واقعی کاهش می یابد.

به راحتی می توان فهمید که چرا آقای هانت فکر می کند تا زمانی که موضوع کنترل تورم یا کاهش بدهی است، نه شکست مدیریت اقتصادی محافظه کار، ممکن است دولت فرصتی برای شکوفایی داشته باشد. او می‌داند که انتخابات نه بین پاسخ‌های متضاد به یک سؤال، بلکه بین سؤالات متضاد می‌جنگد.

با این حال حزب کارگر هیچ رقابتی برای تفکر مردم ارائه نمی دهد. این به بیانیه پاییزی آقای هانت اجازه داد تا لباس کارگر بپوشد. طرح مالیات بیشتر بر دستمزدها و سود سهام و همچنین مالیات بادآورده گسترده بر شرکت های نفت و گاز مربوط به موقعیت سیاسی است. آقای هانت حداقل کاری را برای پناه دادن به بازنشستگان، افراد ضعیف و خدمات حساس سیاسی انجام خواهد داد، زیرا افکار عمومی مخالف کاهش هزینه‌ها است. اما او فکر می کند که برخی از انتخاب های نامحبوب می توانند از نظر سیاسی مفید باشند. به همین دلیل است که او اعتراف کرد که بریتانیا نمی تواند قوانین مالی دولت را رعایت کند و آنها را با محدودیت های خود تحمیلی جایگزین کرد که به 55 میلیارد پوند کاهش پس از سال 2025 نیاز دارد.

بر اساس استراتژی مالی جدید آقای هانت، ریاضت اقتصادی تا پس از پایان دوره فعلی پارلمان فرا نخواهد رسید. این یک تله است. صدراعظم امیدوار است که شکست حزب کارگر در امضای سیاست های مالی سخت، کمبود عقل سلیم را آشکار کند. با این حال، بیشتر کمربندها به دلیل هزینه‌های بهره بدهی بالاتر است – در واقع بریتانیا را مجبور می‌کند تا سهم بیشتری از بودجه خود را صرف پرداخت به دارندگان اوراق قرضه کند. این یک نقص نیست، بلکه یکی از ویژگی های Sunakomics است. این ریشی سوناک بود که به عنوان صدراعظم از فروش بدهی ملی مرتبط با تورم در زمانی که نیازی نبود استقبال کرد.

در حالی که شرکت های انرژی به درستی با مالیات بادآورده مواجه هستند، مالیات بانکی به اشتباه است قطع كردن از 8 درصد به 3 درصد. با این حال، وام دهندگان اکنون 3 درصد از ذخایری دریافت می کنند – نسبت به 0.1 درصد در سال گذشته – که از سال 2009 در بانک انگلیس پارک کرده اند. این، طبق برآورد دفتر مسئولیت بودجه (OBR)، حدود 60 میلیارد پوند برای خزانه داری هزینه دارد. آقای هانت به جای مالیات بر بانک ها یا مجبور کردن آنها به نگه داشتن ذخایر در بانک با نرخ پایین یا صفر، به دنبال کاهش هزینه های عمومی است.

محافظه کاران بسیار عمدی و بنیادی ساختار اقتصاد بریتانیا را تغییر داده اند تا به نفع منافع خود باشند. کمپین‌های تبلیغاتی هشدار می‌دهند که جایگزینی رژیم بیمه Solvency II که در زمان حضور بریتانیا در اتحادیه اروپا اتخاذ شد، احتمالاً حمایت از مصرف‌کننده را تضعیف می‌کند و درآمدی بادآورده برای سهامداران سیتی ایجاد می‌کند. جاه طلبی ملی برای کاهش مصرف انرژی به میزان 15 درصد تا سال 2030 زمانی که سوخت های فسیلی پشت تورم شدید قرار دارند، خیلی دیر است. ادعای آقای هانت مبنی بر اینکه بریتانیا یکی از قوی ترین شبکه های ایمنی را در جهان دارد، این است تکذیب کرد با مزایای چروکیده در حالی که مدارس و NHS محافظت می شوند، سایر بخش ها با کاهش هزینه های وحشیانه روبرو هستند.

با وجود تمام صحبت ها در مورد توربوشارژ کردن اقتصاد، تنها تقویت کننده رشد که OBR به آن اشاره کرد، مهاجرت بیشتر بود. برگزیت یک بار توسط آقای هانت ذکر شد – شاهدی بر عدم محبوبیت فزاینده این سیاست. حزب کارگر به تحلیل خود از اقتصاد بریتانیا نیاز دارد. تنها گفتن اینکه حزب در قدرت بی فایده یا غیرمسئول است کافی نیست. سابقه تلخ محافظه کاران مانع از پیروزی آنها در انتخابات – با نتایج ناگوار برای کشور – نشده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …