آمریکا کارتل مواد مخدر Familia Michoacana مکزیک را تحریم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مکزیکوسیتی — وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه تحریم‌هایی را علیه کارتل مواد مخدر Familia Michoacana مکزیک که متهم به تولید قرص‌های فنتانیل رنگین کمانی است که ظاهراً هدف آن کودکان است، اعلام کرد.

اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری یا OFAC، هرگونه دارایی برادران هورتادو، رهبران کارتل، را مسدود کرد و شهروندان آمریکایی را از معامله با آنها منع کرد.

این کارتل در ایالت جنوبی گوئررو مستقر است و اغلب به عنوان “خانواده جدید میچوآکان” شناخته می شود تا آن را از یک باند قدیمی که در اواسط دهه 2010 عمدتاً از ایالت غربی میچوآکان اخراج شده بودند متمایز کند.

معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور خزانه داری گفت: «این کارتل نه تنها فنتانیل را قاچاق می کند که سال گذشته جان بیش از 108000 آمریکایی را گرفت، بلکه اکنون «فنتانیل رنگین کمانی» را به عنوان بخشی از تلاشی عمدی برای ایجاد اعتیاد در بین کودکان و بزرگسالان به بازار عرضه می کند. تروریسم و ​​اطلاعات مالی برایان ای. نلسون در بیانیه ای گفت.

بحث هایی در مورد اینکه آیا قرص های فنتانیل رنگارنگ که در بازار ایالات متحده ظاهر شده اند برای جذب نوجوانان و جوانان طراحی شده اند یا صرفاً برای متمایز کردن برند باند وجود دارد.

کارتل های مکزیکی معمولاً قرص های فنتانیل آبی را به ایالات متحده می فرستند که تقلبی شده و شبیه زاناکس، آدرال یا اکسی کدون هستند. مصرف بیش از حد مواد افیونی مصنوعی سالانه ده ها هزار آمریکایی را می کشد، تا حدی به این دلیل که بسیاری از کسانی که این قرص ها را مصرف می کنند نمی دانند که فنتانیل مصرف می کنند.

تحریم‌های روز پنج‌شنبه متوجه خوزه آلفردو هورتادو بود که به همراه برادرش جانی هورتادو، خانواده میچواکانا را رهبری می‌کند. وزارت خزانه داری می گوید که این کارتل همچنین مواد مخدر، هروئین و کوکائین را قاچاق می کند.

باند آن‌ها در گوئررو و ایالت‌های همسایه مورلوس، مکزیک و میچوآکان فعال بوده‌اند و به خشونت‌های بدنام معروف هستند.

در ماه اکتبر، مقامات گفتند که قتل عام 20 نفر از مردم شهر در شهر توتولاپان، گوئررو، ظاهراً کار خوزه آلفردو هورتادو بوده است، که سعی کرد از رسانه های اجتماعی برای سرزنش یک باند رقیب استفاده کند.

حمله 5 اکتبر در شهر توتولاپان، شهردار شهر، پدرش و 18 مرد دیگر را کشت. مسئولیت این حمله در ابتدا در ویدیویی که به یک باند تقریباً منقرض شده معروف به Tequileros نسبت داده شد، پذیرفته شد. مردانی در تاریکی و ویدئوی سایه گفتند که آنها حمله را انجام دادند و در حال بازپس گیری توتولاپان بودند.

Tequileros مدت‌ها شهر را به وحشت انداخته بود، اما سال‌ها پیش توسط یک گروه هوشیار که گمان می‌رود توسط Familia Michoacana که بر منطقه تسلط دارد، تحت حمایت قرار گرفته بودند، بیرون رانده شدند.

خوزه آلفردو هورتادو چند روز بعد ویدئویی را منتشر کرد و گفت که او هدف مورد نظر تیراندازی بوده و به سختی فرار کرده است. اما مقامات بعدا گفتند که احتمالاً گروه خود کاپو این قتل ها را انجام داده است.

رسانه های خبری گزارش داده بودند که برادران هورتادو ممکن است ناراحت شده باشند زیرا شهردار توتولاپان و گروهی از مراقبین که ظاهراً ریاست او را بر عهده داشت، انتخاب مرد دیگری برای رهبری شهر توسط کاپوها را رد کرده بودند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گراهام آرنولد به Socceroos در مورد خطرات رسانه های اجتماعی قبل از شروع بازی جام جهانی هشدار داد | استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، گراهام آرنولد از بازیکنانش درخواست کرده …