ون شکنجه به عنوان رهبر مظنون باند اسرائیلی در حمله آفریقای جنوبی کشف شد | آفریقای جنوبی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مردی که به عنوان یکی از تحت تعقیب‌ترین رهبران باند اسرائیلی شناخته می‌شود، در جریان یورش به خانه‌ای در حومه ژوهانسبورگ، جایی که مقامات آفریقای جنوبی گفتند اسلحه، مواد مخدر و یک ون مجهز به شکنجه را نیز پیدا کرده‌اند، دستگیر شد.

پلیس آفریقای جنوبی روز پنجشنبه اعلام کرد که این اسرائیلی 46 ساله یکی از اعضای باند Abergil است که در زمینه قاچاق مواد مخدر و اخاذی فعالیت می کند و به دلیل چندین اقدام به قتل در اسرائیل تحت تعقیب است.

پلیس گفت که مظنون از سال 2015 در فهرست تعقیب اینترپل بوده و چندین سال در آفریقای جنوبی مخفی شده است. بر اساس این بیانیه، هفت تن دیگر نیز در این عملیات دستگیر شدند.

مقامات گفتند که دیوارهایی به ارتفاع 4 متر (13 فوت) خانه را احاطه کرده است. در میان اقلام کشف شده 19 قبضه سلاح گرم شامل 5 تفنگ تهاجمی و هفت تپانچه وجود دارد. شش موتور سیکلت – سه مورد از آنها به عنوان سرقتی گزارش شده است. دستگاه پارازیت سیگنال؛ چهار پهپاد مجهز به دوربین؛ و هشت وسیله نقلیه موتوری همچنین 40,000 دلار (34,000 پوند) وجه نقد و 3 کیلوگرم مواد مخدر مشکوک به کریستال کشف شد.

در بیانیه پلیس آمده است که یکی از این خودروها یک کامیون تحویلی بود که برای استفاده توسط یک تک تیرانداز آماده شده بود و دارای عایق صوتی سنگین بود و یک صندلی به زمین بسته شده بود که برای استفاده برای شکنجه طراحی شده بود.

این حمله توسط اینترپل آفریقای جنوبی و واحدهای پلیس ویژه رهبری شد.

به گفته مقامات اسرائیلی، مظنون به دلیل حوادث سال 2003 و 2004 تحت تعقیب است. او متهم است که در دو نوبت جداگانه بمب انفجاری را در زیر خودروی یک مرد در اسرائیل قرار داده است. در نتیجه انفجار اول، پنج نفر مجروح شدند.

پلیس آفریقای جنوبی تصاویر و ویدئوهایی از دستگیری را به اشتراک گذاشت که در آن مظنونان به صورت دراز کشیده و مچ دست هایشان با کابل بسته شده بودند.

باند آبرگیل با دو برادر مرتبط بوده است که در سال 2011 برای مواجهه با اتهامات قتل، پولشویی و خرید و فروش مواد مخدر به آمریکا تحویل داده شدند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استرالیا کسری 21 امتیازی خود را جبران کرد و بازگشت وحشیانه خود را در برابر ولز کامل کرد | سری ملل پاییز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، به نظر می رسید که ولز …