بشیر از قانونی بودن اقدام خود در مورد ماری جوانای پزشکی دفاع می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرانکفورت، کی. فرماندار اندی بشیر روز پنجشنبه ابراز اطمینان کرد که در زمینه قانونی محکم به مردم کنتاکی با شرایط ناتوان کننده اجازه می دهد تا به طور قانونی ماری جوانای پزشکی داشته باشند، و آن را جایگزین مناسبی برای داروهای اعتیاد آور در ایالتی خواند که به دلیل بحران مواد افیونی ویران شده است.

اظهارات فرماندار دموکرات در پی واکنش شدید جمهوریخواهان برجسته در انتقاد از فرمان اجرایی که او روز سه شنبه امضا کرد، صورت گرفت. اقدام Beshear به کنتاکی‌ها این امکان را می‌دهد تا حداکثر 8 اونس ماری‌جوانای پزشکی را در هر زمان برای استفاده در شرایط پزشکی خاص در اختیار داشته باشند، مشروط بر اینکه حشیش به‌طور قانونی در ایالت‌های دیگر خریداری شود. آنها باید رسید خود را برای اثبات نگه دارند.

یک کنتاکی برای تأیید تشخیص حداقل یکی از 21 بیماری که واجد شرایط هستند، به گواهی از یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی دارای مجوز نیاز دارد. اینها شامل سرطان، صرع، مولتیپل اسکلروزیس، بیماری پارکینسون و اختلال استرس پس از سانحه است. این دستور قرار است از 1 ژانویه 2023 اجرایی شود.

فرماندار روز پنجشنبه گفت که “خوشحال” خواهد شد که دستور خود را لغو کند اگر مجلس قانونگذاری تحت سلطه جمهوری خواهان در سال آینده قانونی را برای قانونی کردن حشیش پزشکی تصویب کند.

بشیر در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت: «اما تا زمانی که اقدام نکنند، وظیفه من این است که بایستم و در کنار افرادی باشم» که از بیماری‌های مزمن یا لاعلاج رنج می‌برند و می‌توانند از حشیش طبی بهره ببرند.

فرماندار از حشیش طبی به عنوان جایگزینی برای داروهای مخدر اعتیادآور یاد کرد. او گفت تا زمانی که قانونگذار اقدامی انجام ندهد، دستور وی مبنی بر اجازه استفاده از آن در شرایط سخت می تواند مردم کنتاکی را از مصرف بیش از حد مواد مخدر یا تلاش های احتمالی خودکشی ناشی از شرایط مزمن نجات دهد.

بشیر روز پنجشنبه گفت: “به این فکر کنید که مواد افیونی با ما چه کرده اند – فقط دولت ما را ویران کردند.”

بر اساس گزارشی که در ژوئن منتشر شد، مصرف بیش از حد مواد مخدر کشنده در سال گذشته نزدیک به 15 درصد در کنتاکی افزایش یافت. این نشان داد که 2250 کنتاکی در سال 2021 بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست دادند، زیرا افزایش استفاده از فنتانیل – یک ماده مخدر مصنوعی قوی – منجر به رکورد مرگ و میر در این ایالت شد.

برخی از جمهوری خواهان برجسته، از جمله دادستان کل دانیل کامرون، مدعی شدند که اقدام یکجانبه فرماندار از اختیارات وی فراتر رفته است. کامرون روز سه شنبه گفت که قانونگذاران “باید اجازه داشته باشند نظر خود را در مورد این موضوع بیان کنند.” او گفت که دفتر وی در حال بررسی اقدام فرماندار برای تعیین “گام های بعدی” است.

کامرون در میان چندین نامزد حزب جمهوری‌خواه است که برای به چالش کشیدن بشیر در انتخابات فرمانداری سال آینده رقابت می‌کند، زمانی که رئیس‌جمهور کنونی دموکرات به دنبال یک دوره دوم انتخابات خواهد بود.

جیسون نمس، نماینده جمهوریخواه ایالتی، یکی از حامیان اصلی قانونی کردن ماری جوانای پزشکی، در پستی در شبکه های اجتماعی به دنبال اقدام بشیر گفت: «هر چقدر از تلاش او برای آوردن ماری جوانای پزشکی به کنتاکی حمایت می کنم، این قدرت بی سابقه نمی تواند تحمل کند.»

بشیر از ناتوانی قانونگذار در قانونی کردن حشیش پزشکی ابراز ناامیدی کرده است و اصرار دارد که اکثریت قاطع مردم کنتاکی خواهان قانونی شدن آن هستند.

او روز پنجشنبه تاکید کرد که بر اساس اختیارات عفو قانون اساسی که به فرمانداران کنتاکی اعطا شده است، در چارچوب اختیارات خود عمل کرده است. بشیر، دادستان کل سابق، گفت که “هیچ دلیلی” برای هرگونه شکایتی که اقدام اجرایی او را به چالش بکشد وجود نخواهد داشت.

بشیر گفت: «فکر می‌کنم شما واکنش‌های زیادی را از سوی افرادی می‌بینید که درگیر مجمع عمومی در مقابل قوه مجریه یا آن‌ها در مقابل من شده‌اند».

وی افزود: «این به ما مربوط نمی شود. “این در مورد … یک جانباز است که از PTSD رنج می برد که افکار خودکشی داشته است. این در مورد کسی است که از درد مزمن رنج می برد. و اگر آنها فقط عقب نشینی کنند و به افرادی فکر کنند که ما می خواهیم به آنها کمک کنیم، فکر می کنم شما باید این کار را انجام دهید. یک لحن متفاوت بشنو.»

جرد بونول، یک سرباز کهنه سرباز از شمال کنتاکی، گفت که وقتی یکی از دوستانش به او پیشنهاد داد ماری جوانا را برای شرایط پزشکی خود امتحان کند، سلامتی او رو به وخامت گذاشته است. او در آن زمان از 13 دارو استفاده می کرد. Bonvell گفت که او شک داشت، اما “وقتی برای اولین بار آن را شروع کردم، شروع به ترک دارو بعد از دارو بعد از دارو کردم.” او گفت که سالم شده و متوجه شده است که آینده ای دارد.

او در حالی که روز سه‌شنبه در اطلاعیه بشیر شرکت می‌کرد، گفت: «اما بعد با من روبرو شدم، حالا تو یک جنایتکار هستی». “معنی نداشت.”

یک کمیته مشورتی که توسط فرماندار تشکیل شده بود، ماه‌ها را صرف جمع‌آوری نظرات عمومی قبل از اقدام بشیر کرد. او ابتدا امکان اقدام اجرایی در مورد این موضوع را در بهار مطرح کرد، پس از اینکه لایحه قانونی قانونی حشیش پزشکی دوباره در قوه مقننه از بین رفت. این طرح در مجلس نمایندگان تصویب شد اما در سنا متوقف شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لایحه ایمنی آنلاین: بریتانیا پس از انتقاد از آزادی بیان محدودیت های اینترنت را کاهش می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از انتقاد شدید فعالان و …