نانسی پلوسی از رهبری دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا کناره گیری کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، اولین زنی که این سمت را برعهده گرفت، روز پنجشنبه اعلام کرد که از سمت رهبری دموکرات مجلس کناره‌گیری می‌کند، زیرا این حزب آماده می‌شود مشعل را به نماینده حکیم جفریس بدهد.

این کهنه سرباز 82 ساله سیاسی که دو بار به عنوان سخنران خدمت کرده است، تأیید کرد که این خروج او از سیاست نیست، زیرا او قصد دارد در کنگره بماند.

پلوسی که اهل کالیفرنیا است به نمایندگی از سانفرانسیسکو ادامه خواهد داد، همانطور که برای بیش از سه دهه انجام داده است.

پلوسی این اعلامیه را یک روز پس از آن اعلام کرد که جمهوری‌خواهان پس از انتخابات میان‌دوره‌ای هفته گذشته، اکثریت اندکی را در مجلس به دست آوردند، جایی که انتظار می‌رفت «موج قرمز» محافظه‌کاران محقق نشد و سنا را تحت کنترل دموکرات‌ها قرار داد.

جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات، در بیانیه ای پلوسی را «پیامدترین رئیس مجلس نمایندگان در تاریخ ما» خواند.

پلوسی نقش اصلی را در دریافت دستور کار قانونگذاری بایدن از طریق کنگره ایفا کرده است، همانطور که قبلا برای اوباما انجام داد. او به تصویب قانون امضای اوباما در سال 2010 مراقبت های بهداشتی و همچنین توسعه عمده زیرساخت ها و هزینه های آب و هوایی در دوران بایدن کمک کرد.

او همچنین هدف دائمی انتقاد محافظه کاران آمریکایی بوده است و از سوی قانونگذاران جوان دموکرات برای تسلیم قدرت تحت فشار بوده است.

در حالی که سخنران خروجی سخنرانی خود را ایراد می کرد، او با شور و شوق مورد تشویق هم حزبی هایش قرار گرفت.

پلوسی که مجلس نمایندگان را “زمین مقدس” می خواند، به یاد می آورد که در کودکی برای اولین بار از ساختمان کنگره بازدید کرد، زمانی که پدرش به عنوان یک عضو مجلس سوگند یاد کرد.

او همچنین همکاری با سه رئیس‌جمهور آمریکا – جورج دبلیو بوش جمهوری‌خواه و باراک اوباما و بایدن – دموکرات‌ها را بازگو کرد، اما از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه، که دو بار توسط مجلس نمایندگان تحت رهبری او استیضاح شد، اشاره نکرد.

با این حال، او به حملات 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره ایالات متحده توسط حامیان ترامپ اشاره کرد.

پلوسی گفت: “دموکراسی آمریکایی با عظمت است، اما شکننده است. بسیاری از ما در اینجا از نزدیک شاهد شکنندگی خود بوده‌ایم، به طرز غم انگیزی در این اتاق. بنابراین دموکراسی باید برای همیشه در برابر نیروهایی که به آن آسیب می‌رسانند دفاع کرد.”

رئیس مجلس همچنین به افزایش تعداد زنان و قانونگذاران اقلیت از زمان پیوستن وی به مجلس در سال 1987 اشاره کرد.

جانشین احتمالی پلوسی، حکیم جفریس از نیویورک، اولین رهبر حزب سیاه پوست در کنگره خواهد بود. او از گفتن اینکه آیا به دنبال این نقش خواهد بود یا نه، خودداری کرده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …