کابین کشتی های کروز و کشک گوسفند: طرفداران جام جهانی چه انتظاری دارند؟ | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تیدر اینجا آرایش متفاوتی نسبت به جمعیت در قطر خواهد بود. هواداران اروپایی تعداد زیادی سفر نمی کنند. دانمارک، سوئیس و اسپانیا از جمله کشورهایی هستند که بلاک رسمی هواداران را ارسال نمی کنند و تقاضا برای بازی های انگلیس کمتر از حد مجاز است. برای کسانی که می روند، اتکای بیشتر از حد معمول به امکانات رسمی جام جهانی، حمل و نقل و قوانین وجود خواهد داشت. هواداران مجبور بودند نه تنها بلیت بلکه محل اقامت را از کانال های رسمی خریداری کنند، از طریق مسیرهای رسمی به مسابقات سفر می کنند و تشویق می شوند تا در مکان های رسمی معاشرت کنند. این که چگونه همه کار خواهد کرد، موضوعی با ابهام باقی مانده است.

مردم کجا خواهند ماند؟

اولین جام جهانی که هواداران را به خوابیدن در کابین کشتی های کروز ترغیب کرد، قطر ادعا کرد که 2.3 میلیون شب اتاق را در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده است. برخی از این موارد قبلاً مورد تمسخر ویروسی قرار گرفته‌اند، با ویدیویی از باد که در دهکده‌ای با چادرهای پر از چادر در این هفته می‌چرخد و مجموعه‌ای از امکانات اولیه را نشان می‌دهد. نظرات این فیلم را با فستیوال Fyre مقایسه می‌کردند، واژه‌ای معاصر برای یک فاجعه پول‌کش.

هر کسی که در چادرهای کمپ هواداران جزیره قتایفان که شامل دو تخت یک نفره و یک تخت خواب است و “دسترسی رایگان به جشنواره ساحلی قتای فن مجاور” را ارائه می دهد، اقامت می کند، برای هر نفر 200 دلار (170 پوند) برای هر شب پرداخت خواهد کرد. این ارزان‌ترین گزینه برای طرفدارانی بود که در تابستان امسال رزرو می‌کردند، زمانی که اتاق‌های هتل در دسترس نبودند زیرا فیفا تصمیم گرفت چگونه سهم خود را به مهمانان اختصاص دهد. از ماه نوامبر، هتل‌ها از طریق یک پورتال آنلاین در دسترس هستند و می‌توان آن‌ها را با شبی 100 دلار رزرو کرد، اما در دسترس بودن ناچیز است.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

این پورتال گزینه های زیادی برای کسانی دارد که در سفرهای لوکس سفر می کنند. تعداد زیادی هتل پنج ستاره و روستای فن Heenat Salma، «یک مزرعه، یک مرکز آموزشی، و یک مکان فرار روستایی» وجود دارد که در کلاس‌های «صنایع‌دستی» برگزار می‌شود و «جلسه سلامتی» ارائه می‌دهد. Heenat Selma برای هر شب 1000 دلار در دسترس است.

کشتی‌های کروز جایی بین چادر و مزرعه قرار می‌گیرند و قیمت‌های متوسط ​​نیز موجودی قابل توجهی از آپارتمان‌ها هستند. ظرفیت وجود دارد اما تعداد زیادی از آن جدید و نسبتا تست نشده است.

آنجا چه خواهند کرد؟

خوب، فوتبال برای تماشا کردن وجود دارد. با چهار بازی در روز برای اکثر دو هفته افتتاحیه، و شروع های متوالی، تقریباً همیشه یک بازی در جریان است. تنها بازدیدکنندگانی که اجازه ورود به کشور را دارند کسانی هستند که بلیط بازی دارند، بنابراین بخشی از زمان آنها قطعاً در یک استادیوم سپری خواهد شد.

برای بقیه مواردی که در جام جهانی به عنوان سرگرمی به حساب می آید، مقامات قطری همچنان در حال ساخت بخش زیادی از آن در هفته گذشته بودند. پارک هواداران البیده با ظرفیت 40000 نفر، مرکز اصلی، بخشی از طرح فیفا برای «تصور مجدد» «مقصد هواداران» خواهد بود. البیدا با صفحه نمایش بزرگی به اندازه تورکی و بازی های مختلف به سبک پارک سرگرم کننده، جشنواره موسیقی برگزار خواهد کرد و فیفا اعلام کرد که دیپلو و کالوین هریس اخیراً به این لایحه پیوسته اند. قیمت بارها توجه را جلب کرده است – آبجو حدود 12 پوند به ازای هر پیمانه خواهد بود – و به نظر می رسد سایه آن در بالاترین حد است. یک تور اولیه از البیده نشان داد که تنها افرادی که موفق به دریافت آن شدند، افراد VIP در جایگاه خودشان بودند.

جاذبه های بیشتر محدود هستند، عمدتاً از نظر مقیاسی که می توانند ارائه دهند. می‌توانید در تپه‌های شنی به مسابقه باگی بروید یا از واحه دریای داخلی دیدن کنید، اما این کاری نیست که بتوانید در میان جمعیت انجام دهید. همین امر در مورد جذابیت های سوق واقف و بازار ادویه آن یا فضاهای هنری معاصری که در اطراف شهر ایجاد شده اند، صدق می کند. تنها خلیج مرکزی Corniche فرصتی برای گسترش واقعی فراهم می‌کند، که احتمالاً خبر خوبی برای آفتاب‌گیران است.

یک کشتی تفریحی در دوحه در آستانه جام جهانی
این جام جهانی اولین جام جهانی است که هواداران را به خوابیدن در کابین کشتی های کروز ترغیب می کند. عکس: جوزپه کاکاس/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

پرسش‌های مقیاس نیز می‌توانند برای دریافت غذا اعمال شوند. برای محصولاتی که فیفا تحریم کرده اند، موضع گیری های رسمی وجود خواهد داشت، اما هنوز مشخص نیست که چه تعداد و کجا. کسانی که خود غذا می خورند می توانند به سوپرمارکت های محلی دسترسی داشته باشند، اما بسیاری از غذاخوری ها در قطر در هتل ها و مراکز خرید انجام می شود، گزینه دیگری که با برچسب قیمت و محدودیت تعداد همراه است.

الکل چطور؟

نوشیدن مشروبات الکلی یا مست بودن در ملاء عام جرم است. استثنائاتی وجود دارد که جام جهانی یکی از آنهاست، اما گزارش‌هایی مبنی بر انتقال امتیازات آبجوی حامی Budweiser به مکان‌های کمتر برجسته در اطراف استادیوم‌ها نشان می‌دهد که موضوع نوشیدن الکل همچنان در بین مقامات قطری بحث‌انگیز است.

هرکسی که مشتاق است باید خیلی تلاش کند تا مست شود. شما نمی توانید الکل را در سوپرمارکت بخرید و هیچ مجوزی وجود ندارد. شما همچنین مجاز به آوردن مشروبات الکلی به کشور نیستید. جالب است که تعداد کمی از داروخانه های دولتی مشروب وجود دارد که ساکنان می توانند بطری های خود را تحویل بگیرند، اما فقط با مجوز. این باعث می‌شود مکان‌هایی که می‌توانید در آن‌ها می‌توانید نوشیدنی تهیه کنید، به‌عنوان استادیوم‌ها و پارک‌های هواداران، جایی که دو برابر گران‌تر از لندن (لندن!) خواهد بود، یا در هتلی که – به سختی نیاز به توضیح ندارد – ارزان نخواهد بود. .

اصلاً چه کسی به مشروب الکلی احتیاج دارد؟ جایگزین های محلی زیادی وجود دارد، از جمله لیمونانا یا لابان که یک نوشیدنی انرژی زا است که از کشک گوسفند تهیه می شود. در گرمای قابل مقایسه با تابستان اروپایی، هیدراته ماندن ایده بدی نخواهد بود. قطر در میزبانی یک تورنمنت کاملاً خشک، ابتدا یک جام جهانی دیگر را ثبت می کند. این که چه تاثیری بر رفتار هواداران و جو خواهد داشت، قابل تماشا خواهد بود.

این رویداد چگونه پلیسی خواهد شد؟

قطر منابع داخلی را تقویت کرده و هزاران افسر را از خارج به خدمت گرفته است و پلیس ترکیه و پاکستان نقش های کلیدی نظم عمومی را بر عهده دارند.

پلیس بریتانیا که در سال‌های اخیر با قطر همکاری نزدیک داشته و به افسران آموزش داده است، تفاوت‌های فرهنگی بین پلیس‌های وارداتی و حامیانش را می‌بیند. آنها باید 15 “افسر نامزدی هواداران” را برای نظارت بر تعاملات بین هواداران انگلیس و پلیس و موقعیت های “دخالت” انتخاب کنند.

احتمال مستی همزمان صدها مرد در ملاء عام چیزی است که افسران مسلمان ممکن است قبلاً با آن مواجه نشده باشند. به نظر می رسد اسناد فاش شده اخیر نشان می دهد که مقامات ایمنی قطر توافق کرده اند که “هیچ اقدامی، هیچ تعقیبی” علیه افراد مست انجام نشود و پلیس همچنین باید در موقعیت های تحریک آمیزتر مانند نصب مجسمه ها یا استفاده از الفاظ توهین آمیز عقب نشینی کند. .

به نظر می‌رسد که تضمین‌هایی مبنی بر ایمن بودن رسانه‌ها برای فیلم‌برداری (با مجوز مناسب) در روز سه‌شنبه زمانی که پلیس دوربین یک خبرنگار دانمارکی را در حین پخش آن ضبط کرد، شکسته شد، اگرچه آنها متعاقباً عذرخواهی کردند.

در بسیاری از تورنمنت‌ها، هر هواداری که قانون را زیر پا گذاشته باشد، معمولاً با هواپیمای بعدی به خانه فرستاده می‌شود، اما هنوز مشخص نیست که در قطر چه اتفاقی می‌افتد و آیا افراد در نهایت به زندان می‌روند یا خیر.

آخرین اما نه کم اهمیت، حمل و نقل

همه بازدیدکنندگان باید از حمل و نقل عمومی رایگان در اطراف دوحه و دسترسی به اتوبوس های شاتل استادیوم بهره مند شوند. اما در حالی که دسترسی به شبکه حمل و نقل ساده به نظر می رسد، رسیدن به محوطه کمتر به نظر می رسد. هر استادیوم از هواداران می خواهد که از نزدیکترین ایستگاه مترو با اتوبوس شاتل استفاده کنند، سفری که گاهی اوقات بیش از نیم ساعت پیاده روی نیاز دارد. سایر زمینه ها نیاز به سفر با اتوبوس در کل مسیر (به علاوه پیاده روی) دارد و به گفته برخی از طرفداران جام جهانی، ممکن است به 1000 سفر با اتوبوس برای حضور هواداران در محل برای شروع نیاز باشد. ساکنان محلی به رانندگی تشویق می شوند.

پرسش‌ها شامل دسترسی به آب در مسیرهای پیاده‌روی طولانی‌تر و گزینه‌هایی برای هوادارانی است که می‌خواهند پس از یکی از ۱۲ مسابقه‌ای که قرار است در نیمه‌شب به پایان برسد، به دوحه بازگردند.

حمل‌ونقل عمومی رایگان از طریق Hayya، کارت شناسایی ویزا، که انتظار می‌رود طرفداران آن را با یک اپلیکیشن همراه داشته باشند، در دسترس است. به گفته کمیسر آلمان برای حفاظت از داده ها و آزادی اطلاعات (BfDI)، با این حال، استفاده از آن بی خطر نیست. توصیه می کند برنامه را فقط روی تلفنی آپلود کنید که حاوی اطلاعات شخصی حساس نیست. BfDI می‌گوید: «پس از استفاده از برنامه‌ها، سیستم عامل و تمام محتوای تلفن مورد استفاده باید به طور کامل حذف شوند.»

پنکه سنتی مسافرتی ممکن است کمتر از حد معمول دیده شود. در عوض، طرفدارانی از جاهای دیگر – بسیاری از کشورهای خلیج فارس، از جمله یک جامعه مهاجر قابل توجه – جایگاه ها را پر خواهند کرد. اگر تغییری در اتمسفر ایجاد شود جالب است بدانیم چه نوع.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کولو توره با قراردادی سه و نیم ساله به عنوان سرمربی جدید ویگان منصوب شد | ویگان اتلتیک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کولو توره به عنوان سرمربی جدید …