بزرگترین ضربه به استانداردهای زندگی در تاریخ به عنوان هانت بیانیه پاییز | بیانیه پاییز 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بریتانیا با بزرگترین ضربه به استانداردهای زندگی در تاریخ مواجه است، زیرا جرمی هانت در بیانیه پاییزی خود 30 میلیارد پوند کاهش هزینه های تاخیری و 25 میلیارد پوند افزایش مالیات های عقب افتاده را در بیانیه پاییز اعلام کرد که وضعیت وخیم اقتصادی کشور را آشکار کرد.

صدراعظم با تاکید بر شکنندگی اقتصاد، اقدامات ریاضتی جدید را تا پس از انتخابات بعدی به عقب انداخت، در حالی که شواهدی مبنی بر این که قبوض ارزان‌تر انرژی و بالاترین تورم در چهار دهه گذشته باعث رکود طولانی‌مدت، جهش بیکاری 500 هزار نفری و یک دهه از دست رفته خواهد شد. استانداردهای زندگی.

در یک ارزیابی تلخ از بحران اقتصادی، دفتر مستقل مسئولیت بودجه (OBR) گفت که بزرگترین فشار دو ساله از زمان شروع رکوردهای مدرن – افت تجمعی 7٪ – هشت سال گذشته رشد استانداردهای زندگی را از بین خواهد برد و آنها را تا سال 2024 به سطح خود در سال 2014 بازگرداند.

OBR گفت که اقتصاد به تازگی وارد رکودی شده است که بیش از یک سال ادامه خواهد داشت و منجر به کوچک شدن 1.4 درصدی اقتصاد در سال 2023 می شود.

هانت بودجه ادارات وایت هال را کاهش داد، دامنه مالیات های بادآورده بر شرکت های انرژی را گسترش داد، توقف کمک های مالیاتی را تمدید کرد، آستانه پرداخت نرخ 45 درصدی مالیات بر درآمد را به 125100 پوند کاهش داد، و به مقامات محلی اجازه داد تا افزایش مالیات شورا و افزایش بیشتر از مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر ارث به عنوان بخشی از طرحی برای متقاعد کردن بازارهای مالی به قصد دولت برای کاهش کسری بودجه.

اما هانت هزینه‌های NHS و مدارس را افزایش داد و اکثر اقدامات سخت‌گیرانه‌اش را تا سال‌های 2024-25 و پس از آن به تعویق انداخت، زیرا بر لزوم اجتناب از “حلقه عذاب” افزایش مالیات و کاهش رشد تاکید کرد.

“ما در مورد چالش ها صادق هستیم و در راه حل های خود منصفانه هستیم. بله، ما برای مقابله با تورم و کاهش نرخ وام مسکن، تصمیمات سختی می گیریم. اما طرح ما همچنین منجر به رکود کم‌عمق‌تر، کاهش صورت‌حساب‌های انرژی، رشد بلندمدت بالاتر و سیستم NHS و آموزش قوی‌تر می‌شود.»

رئیس یکی از اندیشکده‌های برجسته بریتانیا این سوال را مطرح کرد که آیا برخی از ریاضت‌های برنامه‌ریزی شده هرگز اتفاق خواهد افتاد یا خیر. پل جانسون، مدیر مؤسسه مطالعات مالی، می‌گوید: «انقباضات مالی به شدت پشت سر گذاشته شده است، به‌ویژه کاهش هزینه‌های انبوه برای بعد از آوریل 2025 صورت گرفته است.

با توجه به عدم اطمینان عمیق پیرامون چشم‌انداز، و هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی بالقوه یک انقباض مالی غیرضروری بزرگ، این احتمالاً انتخاب درستی است. اما به تعویق انداختن همه تصمیمات دشوار تا پس از انتخابات عمومی بعدی، اعتبار این برنامه ها را مورد تردید قرار می دهد. به‌ویژه برنامه‌های هزینه‌های فشرده پس از ۲۰۲۵ ممکن است زودباوری را افزایش دهد.»

حزب کارگر گفت که دستمزدهای تعدیل شده بر اساس تورم در سال 2022 کمتر از زمانی بود که محافظه کاران در سال 2010 به قدرت رسیدند – رکوردی بی نظیر از اواسط قرن نوزدهم.

ریچل ریوز، صدراعظم در سایه، گفت: «آنچه مردم در انتخابات عمومی بعدی از خود خواهند پرسید این است: آیا من و خانواده‌ام با محافظه‌کاران وضعیت بهتری داریم؟ و پاسخ منفی است.

«این آشفتگی که ما در آن قرار داریم فقط نتیجه 12 هفته هرج و مرج محافظه‌کاران نیست، بلکه 12 سال شکست اقتصادی محافظه‌کاران است: رشد ناگوار. کاهش سرمایه گذاری؛ دستمزدها فشرده شد؛ خدمات عمومی در حال فروپاشی

حزب کارگر گفت که مالیات بر خانواده ها از قبل از صدراعظم شدن ریشی 120 میلیارد پوند افزایش می یابد که معادل بیش از 4000 پوند برای هر خانواده است.

نخست‌وزیر با اولین آزمون مهم انتخاباتی خود در انتخابات محلی ماه می مواجه است، در حالی که بسیاری از نمایندگان محافظه‌کار نگران هستند که با واکنش شدیدی برای کاهش هزینه‌های زندگی مواجه شوند، که انتظار می‌رود شامل افزایش مالیات شورا در 95 درصد از مقامات محلی باشد.

تورستن بل، مدیر اندیشکده بنیاد رزولوشن گفت که سخنرانی هانت نشان دهنده تغییر کامل موضع از زمان دریافت بد بودجه کوچک کواسی کوارتنگ در ماه سپتامبر است.

دولت بریتانیا با عقب نشینی از اعلام بزرگترین کاهش مالیات در 50 سال اخیر به بزرگترین کاهش مالیات از سال 2010 در تنها چند هفته رسیده است. امروز نسخه مبتنی بر واقعیت را ارائه داد – اما این واقعیت در واقع بسیار سخت خواهد بود، زیرا قبض‌های بیکاری و انرژی افزایش می‌یابد، در حالی که میانگین درآمد 1700 پوند در سال جاری و سال آینده کاهش می‌یابد.

هانت گفت که “بحران انرژی ساخته شده در روسیه” تصمیمات دشواری را اجتناب ناپذیر کرده است. صدراعظم سخاوت بسته حمایتی انرژی دولت را از آوریل آینده کاهش داد و اعلام کرد که کاهش حق تمبر برای خریداران مسکن در سال 2025 به پایان می رسد و گفت که صاحبان خودروهای برقی باید پرداخت عوارض خودرو را آغاز کنند.

OBR گفت معیار استانداردهای زندگی آن – درآمد قابل تصرف واقعی خانوارها – در سال مالی جاری 4.3 درصد کاهش خواهد یافت که بزرگترین کاهش از زمان شروع ثبت اسناد مدرن در اواسط دهه 1950 است.

پس از آن دومین سقوط بزرگ در سال 2023-24 با 2.8 درصد است. این تنها سومین بار از سال‌های 1956-1957 است که درآمد قابل تصرف واقعی خانوار برای هر نفر برای دو سال مالی متوالی کاهش می‌یابد – آخرین باری که این اتفاق پس از بحران مالی جهانی رخ داد. و کاهش 7.1 درصدی تجمعی از 22-2021 تا 2023-24 به اندازه ای بزرگ است که درآمد واقعی قابل تصرف خانوار را به ازای هر نفر به پایین ترین حد خود از سال 14-2013 برساند.

به بیانیه پاییزی نمایندگان حزب محافظه‌کار واکنشی بی‌صدا نشان دادند، نمایندگانی که در سکوت تشییع جنازه نشستند، زیرا صدراعظم از افزایش مالیات‌های زنجیره‌ای خبر داد که بریتانیا را با بزرگترین بار مالیاتی از زمان جنگ جهانی دوم مواجه خواهد کرد.

یکی از وزیران سابق گفت: “بسیاری از ما از افزایش مالیات ها خیلی ناراحت هستیم، این چیزی نیست که مردم از ما انتظار دارند، اما در حال حاضر نمی توانیم کاری در مورد آن انجام دهیم.”

با این حال، استراتژیست های محافظه کار امیدوارند که هانت به اندازه کافی برای تثبیت اقتصاد و اگر تصویر بین المللی بهبود یابد، بریتانیا بتواند قبل از انتخابات بعدی از رکود خارج شود. آنها بر این باورند که خانواده ها از نظر مالی در موقعیت بهتری قرار دارند و بنابراین احتمال کمتری دارد که محافظه کاران را از نظر انتخاباتی مجازات کنند.

با این حال، صدراعظم با عقب انداختن 30 میلیارد پوند از کاهش هزینه ها تا پس از انتخابات، تضمین داده است که وضعیت خدمات عمومی میدان جنگ کلیدی در آستانه انتخابات بعدی خواهد بود.

سوناک در حال حاضر برای حفظ ائتلاف انتخاباتی حزبش در سال 2019 تلاش می کند، رای دهندگان دیوار قرمز و آنهایی که در قلب سنتی محافظه کار هستند خواهان نتایج کاملاً متفاوتی از بودجه هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: رویکرد سهل‌انگیز به همه‌گیری کووید-19 می‌تواند یک نوع کشنده ایجاد کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه …