مالیات بادآورده هانت بر انرژی چندین میلیارد روی میز باقی می گذارد | نیلز پراتلی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آهمیشه منتظر چاپ کوچک با مالیات های بادآورده باشید. با اعلام صدراعظم در مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر مالیات بادآورده سختگیرانه، سهام ژنراتورهای برق – مانند Centrica، Drax و SSE – حدود نیم ساعت کاهش یافت. سپس قیمت‌ها افزایش یافت – به علاوه کمی – زیرا جزئیات این طرح آشکار شد تا نشان دهد جرمی هانت بسیار کمتر از آنچه می‌توانست بود، شدیدتر بوده است.

تحلیلگران برنشتاین، با نگاهی به دریچه شرکت ها و سرمایه گذاران، اظهار داشتند: «نتیجه ای بسیار معقول». شرط می‌بندید: هانت در حالی که قول می‌داد ۱۴ میلیارد پوند از ژنراتورها تا سال ۲۰۲۸ جمع‌آوری کند، چندین میلیارد را روی میز گذاشت.

اولین جزئیات مهم، تعریف سود «فوق‌العاده» ژنراتورها بود – بخشی که مالیات جدید 45 درصد اعمال می‌شود. به درآمدهای بالای 75 پوند در هر مگاوات ساعت اشاره می کند، در حالی که سرمایه گذاران برای رقمی نزدیک به 60 پوند آماده شده بودند. در پایان معاملات، بزرگترین سودآور در شاخص FTSE 100، مالک گاز بریتانیا، سنتریکا بود، که بهترین تصمیم خود را در سال‌هایی که تصمیم گرفت سهم 20 درصدی خود در ناوگان انرژی هسته‌ای موجود بریتانیا را حفظ کند، به جای تلاش برای شلاق زدن، گرفت. ایستگاه های سال گذشته

این نیروگاه‌های هسته‌ای قدیمی، با هزینه‌های تا حد زیادی ثابت، دارایی بسیار سودآوری برای مالکیت هستند، در حالی که قیمت‌های بالای گاز، قیمت عمده‌فروشی برق را تعیین می‌کنند. در اینجاست که مالیات بر ژنراتورها در کنار مالیات تولیدکنندگان دریای شمال بی‌پاسخ است: شرکت‌های هسته‌ای، انرژی‌های تجدیدپذیر و زیست توده (یا آن‌هایی که قراردادهای متفاوتی ندارند) به لطف ریسک سرمایه‌گذاری، از بازدهی بسیار بزرگی برخوردارند. به قول هانت به “بحران انرژی ساخت روسیه”.

و دومین جزئیات مهم این بود که نیروگاه های گاز سوز از مالیات حذف شده اند. آن تصمیم را یک پیروزی لابی گری برای SSE و Drax، دوتایی با سبدهای مهم گاز سوز در نظر بگیرید. درخواست آنها مبنی بر اینکه باید از ظرفیت تولید “انعطاف پذیر” پرمخاطره صرفه جویی شود، غالب شد، حتی اگر ایستگاه های گازسوز خود از افزایش حاشیه سود بهره مند شوند که به همان اندازه می توان آن را فوق العاده نامید.

Drax هنوز در بخش زیست توده خود تحت تأثیر قرار می گیرد، اما فرار برای دارایی های گاز سوز آن، قیمت سهام آن را از 550p به 600p در کمترین زمان رساند. اسکاتلندی پاور، که در سال 2018 ایستگاه های خود را به Drax فروخت تا روی باد و خورشید تمرکز کند، از “رکود ناشی از گاز، اما بهبودی که باید توسط انرژی های تجدید پذیر پرداخت شود” گلایه کرد. این یک نکته منصفانه است.

از جنبه مثبت، هانت حداقل وضوح ارائه کرده است. پس از شش ماه بلاتکلیفی در دولت، این حداقل شرط بود، همانطور که دیروز اینجا بحث شد. ژنراتورها اکنون قوانین را می دانند. اما بیایید واضح بگوییم: فرمول بادآورده رام است.

در مورد لامپ چه خبر است؟

پاورقی جهنمی در تجزیه و تحلیل دفتر مسئولیت بودجه وجود داشت: “هزینه کل کمک مالی Bulb Energy به 6.5 میلیارد پوند رسیده است”. از آنجایی که سطح بالای برآورد خارجی ها قبلاً 4 میلیارد پوند بود، رقم جدید نیاز به توضیح دارد که متاسفانه OBR به طور کامل ارائه نکرده است.

باید فرض کرد که امتناع دولت از اجازه دادن به یک لامپ ملی شده برای اجرای برنامه پوشش ریسک در خرید انرژی مقصر است. لامپ رها شد تا برای مشتریان با قیمت‌های لحظه‌ای در بازاری رو به رشد خرید کند، زیرا خزانه‌داری ابزارهای پوشش ریسک را بسیار پرخطر می‌داند – یا زمانی که وزیر بازرگانی کواسی کوارتنگ گفت. اگر چنین است، موضع خزانه داری مضحک بود. همه تامین کنندگان انرژی پوشش می دهند: این صنعت چگونه کار می کند.

اداره حسابرسی ملی در حال بررسی شرایط نه چندان شفاف فروش معلق Bulb به Octopus Energy است. باید تحقیقات خود را به کل نظارت دولت بر Bulb در 12 ماه گذشته گسترش دهد. ملی‌سازی هرگز بی‌هزینه نخواهد بود، اما 6.5 میلیارد پوند – اگر این هزینه نقدی برای بیت‌عام باشد – رسوایی است. شما می توانید Centrica (با ارزش بازار: 5.1 میلیارد پوند) را با قیمت کمتر خریداری کنید.

مهلت خیابان بالا

در مورد نرخ های تجاری در انگلستان، هانت به خوبی عمل کرد. او تمام اهرم های اصلی را کشید تا به خیابان های مرتفع کمک کند. او به شرکت‌هایی که صورت‌حساب‌های پایین‌تری از تجدید ارزیابی املاک داشتند، اجازه داد تا با حذف سقف‌های انتقالی، فوراً از مزایای کامل برخوردار شوند. و امداد را برای خرده فروشی، مهمان نوازی و شرکت های اوقات فراغت گسترش داد و افزایش داد.

اثر خالص آن انجماد، کم و بیش، در دریافت‌های دولت از نرخ‌های تجاری در سال آینده خواهد بود. در این تصویر کلی، پیش بینی می شود که بخش خرده فروشی 20٪ کمتر پرداخت کند در حالی که انتظار می رود انبارهای توزیع بزرگ 27٪ بیشتر بپردازند. این به عنوان جایگزینی برای مالیات فروش آنلاین در نظر گرفته می شود.

در چارچوب محدودیت‌های سیستم پیچیده نرخ‌های تجاری، هانت تا آنجا که می‌توانست پیش رفت. در نتیجه ممکن است چند کسب و کار خیابانی زنده بمانند. با این حال، نسخه کارگری برای این اتهام هولناک مبتنی بر دارایی هنوز احساس بهتری دارد: آن را کنار بگذارید و چیزی مناسب تر برای قرن بیست و یکم طراحی کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فعالان حقوق بشر در اندونزی در حالی که پارلمان رابطه جنسی خارج از ازدواج را ممنوع می کند، دست به اعتراض زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، فعالان حقوق بشر در اندونزی پس …