وزیر خارجه چک: غرب نباید شرایط صلح را به اوکراین دیکته کند | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیر خارجه چک در سفر به لندن گفت که حامیان غربی اوکراین نباید شرایط صلح را به کیف دیکته کنند و بدانند که این کشور در واقع علیه روسیه برای محافظت از تمام اروپا می‌جنگد.

یان لیپاوسکی، که کشورش ریاست اتحادیه اروپا را برعهده دارد، روسیه را به دلیل فرود موشک‌های دفاع هوایی در لهستان در روز سه‌شنبه سرزنش کرد، زیرا این کشور با «بیش از 100 موشک» به اوکراین حمله کرده بود.

لیپاوسکی در پاسخ به این سوال که آیا منطقی است که اوکراین خواستار احیای مرزهای قبل از سال 2014 شود، گفت: «نباید در موقعیتی باشیم که به اوکراین با شرایط دیگر برای صلح دیکته کنیم، اگر آنها برای بقای خود می جنگند. .

وزیر افزود، اصول تمامیت ارضی سازمان ملل متحد و نظم مبتنی بر قوانین بین المللی در خطر است. او گفت: «پوتین می‌خواهد این اصل را که مرزهای کشورها با زور وحشیانه تغییر نمی‌کند، از بین ببرد».

اظهارات لیپاوسکی در حالی بیان می‌شود که برخی از شخصیت‌های آمریکایی به رهبری ژنرال مارک میلی، رئیس نیروهای مسلح این کشور، ابراز نگرانی کرده‌اند که جنگ در جنگ در زمستان احتمالاً به بن‌بست می‌رود و کیف باید بازگشایی گفتگوهای دیپلماتیک را در نظر بگیرد. روسیه.

اما بسیاری در اروپا از این پیشنهاد عقب نشینی کرده اند و معتقدند که هرگونه توقف درگیری به نفع روسیه است که هنوز بخش های زیادی از خاک اوکراین را اشغال کرده است. لیپاوسکی گفت که کشورهای سراسر قاره از ارائه کمک های نظامی، مالی و بشردوستانه به اوکراین سود می برند.

لیپاوسکی گفت: «اوکراینی ها به روشنی انتخاب کردند که نمی خواستند بخشی از امپراتوری مسکو باشند. لازم بود غرب در “مدت طولانی” به حفاظت از اوکراین کمک کند زیرا نبرد آنها علیه همسایه خود “از ما نیز محافظت می کند”.

پراگ در چند هفته گذشته محل تظاهرات موافقان و مخالفان دولت در بحبوحه افزایش قیمت ها بوده است که منتقدان دولت راست میانه این کشور می خواهند به سیاست دولت طرفدار اوکراین نشان دهند.

لیپاوسکی، با این حال، گفت که مطمئن است جمهوری چک از حمایت خود از کیف تسلیم نخواهد شد و به تاریخ اواسط قرن بیستم تحت سلطه آلمان نازی و سپس اتحاد جماهیر شوروی اشاره کرد.

وزیر گفت: “آزادی مجانی نیست” و افزود که کشورش در پنجاه سال قبل از فروپاشی دیوار برلین در سال 1989 آسیب های زیادی دیده است. “پس شاید زمستان امسال سخت تر باشد. اما بهایی که برای رایگان نبودن می پردازیم؟ خیلی، خیلی، خیلی، خیلی بالاتر است.»

وزیر امور خارجه گفت: «بسیار آسان است که پاسخ دهیم چه کسی مقصر کشته شدن دو لهستانی در روز سه شنبه پس از سقوط یک موشک سرگردان – که گمان می رود از سیستم دفاع هوایی اس-300 اوکراین باشد – در مزرعه ای در حدود 4 مایلی دورتر از زمین سقوط کرد. مرز.

او گفت: «بیش از 100 موشک روسی در روز سه‌شنبه به سمت اوکراین با یک هدف روشن پرواز کردند: تخریب و فلج کردن زیرساخت‌های انرژی اوکراین، کشتن مردم، کاشتن ترور».

وزیر چک گفت که اتحادیه اروپا در حال «کار بر روی نهمین دور» تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه است، اما هیچ جزئیاتی در مورد آنچه که می‌تواند شامل شود، ارائه نخواهد کرد، که منعکس‌کننده مشاجره بین اعضای اتحادیه در مورد آنچه می‌توانند بر سر هدف قرار دادن توافق کنند و نگرانی‌ها در مورد هزینه ثبت نام مجارستان

مجارستان، به رهبری نخست وزیر ویکتور اوربان، رهبر اتحادیه اروپا که بیش از همه به روسیه دلسوز است، به طور فزاینده ای سوالاتی را در مورد تحریم های اضافی مطرح کرده و کمپین عمومی را راه اندازی کرده است که آنها را بمب هایی توصیف می کند که اروپایی ها را مجازات مالی می کند. وقتی از لیپاوسکی پرسیده شد که آیا مجارستان مشکلی است، مکث کرد و با درایت این کشور را «عضو اتحادیه اروپا و ناتو» توصیف کرد.

وزیر امور خارجه در بریتانیا برای دریافت جایزه حقوق بشر Magnitsky به خاطر نقش خود در جمهوری چک بود که ماه گذشته قانونی را تصویب کرد که به این کشور اجازه می‌دهد روسیه یا سایر نهادهای خارجی را که حقوق بشر را نقض می‌کنند، حمایت از تروریسم یا ارتکاب جرایم سایبری را تحریم کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چین علیرغم تعداد موارد تقریباً رکورددار، به رفع محدودیت های کووید ادامه می دهد | چین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، غرفه‌های آزمایش کووید-19 روز جمعه …