ساکنان خرسون تازه آزاد شده برای زمستان سخت آماده می شوند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از ماه‌های طولانی اشغال وحشیانه روسیه، مردم خرسون سرانجام آزادند، اما همچنان در سایه جنگ و با چشم‌انداز زمستان زندگی می‌کنند.

در شهر و روستاهای اطراف، سربازان اوکراین باید قبل از اینکه اجازه دهند کمک‌های بشردوستانه به کسانی که این همه را متحمل شده‌اند برسد، ابتدا از ایمن بودن جاده‌ها و املاک اطمینان حاصل کنند.

روس‌ها میراث مرگباری از مین‌ها، سیم‌ها و تله‌های انفجاری را پشت سر گذاشتند. سربازان باید هنگام حرکت در جاده ها، ساختمان ها و اطراف سایت های زیرساختی کلیدی مانند پست های برق و تاسیسات آب با دقت قدم بردارند.

مردم خرسون آزادند، اما مانند مردم سرتاسر اوکراین، همچنان در رگبارهای موشکی روسیه هستند که منابع نور، نیرو و آب را هدف قرار می دهند.

بازیابی خدمات

سربازان در صورت امکان به بازیابی خدمات از جمله سیگنال‌های تلفن همراه کمک می‌کنند، بنابراین افرادی که ارتباطشان با سایر نقاط جهان قطع شده است، می‌توانند در نهایت با اعضای نزدیک خانواده‌شان که در اثر تهاجم از خانه‌ها و وطن خود رانده شده‌اند صحبت کنند.

همچنین تقاضا برای دارو وجود دارد و تیم‌های نظامی قرص‌هایی را برای فشار خون و داروهای استنشاقی آسم برای کسانی که مجبور بودند برای مدت طولانی بدون دسترسی به درمان‌های اولیه با نسخه زندگی کنند، توزیع کرده‌اند.

اما در میان تسکین رهایی، احساس فوریت وجود دارد. زمستان تلخ اوکراین نزدیک است. اولین برف ها قبلاً در خرسون باریده اند.

یانز لنارچیچ، کمیسر مدیریت بحران اتحادیه اروپا، گفت: «زمستان تقریباً فرا رسیده است و این اولویت اصلی ما در مورد کمک‌های بشردوستانه است.

ما از ماه‌ها قبل زمستان‌سازی را در اولویت قرار داده‌ایم و این نیازهای مربوط به زمستان پیش رو اکنون به دنبال تخریب سیستماتیک زیرساخت‌ها توسط روسیه در اوکراین بیشتر شده است.»

در آنچه که به طور گسترده به عنوان جنایت جنگی محکوم شده است، استراتژی روسیه بمباران و گلوله باران شهروندان اوکراینی است تا تسلیم شوند. رگبارهای روزانه موشک ها برای فلج کردن سیستم های برق، گرمایش و آب تمیز طراحی شده اند، به این امید که ترس، سرما و گرسنگی روحیه و استقامت شهروندان عادی اوکراین را از بین ببرد.

زمستان‌های اوکراین به‌طور بدنام طولانی و سخت است و تعداد کمی از ناظران معتقدند که جنگ قبل از آب شدن بهار به پایان خواهد رسید. مردم خرسون چاره‌ای جز تحمل ندارند، حتی وقتی سرخوشی اولیه رهایی جای خود را به واقعیت تلخ و تلخ بازسازی زندگی‌شان و زنده ماندن در فصلی طولانی از روزهای کوتاه و شب‌های طولانی زمستان می‌دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کنگره پس از تعطیلات باز می گردد تا با فهرست طولانی کارهایی که باید انجام شود – سیاست ایالات متحده زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، صبح همگی بخیر! کنگره پس …