دولت برای عایق کاری خانه های بریتانیا 6 میلیارد پوند برنامه ریزی کرده و برای Sizewell C موافقت می کند | بیانیه پاییز 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت متعهد شد 6 میلیارد پوند دیگر را برای بهبود سهام خانه‌های نشتی بریتانیا اختصاص دهد و دکمه پروژه نیروگاه هسته‌ای Sizewell C را فشار داده است.

صدراعظم در بیانیه پاییزی خود اعلام کرد که یک کارگروه بر ابتکار عمل برای عایق بندی خانه ها و ارتقاء دیگ های بخار نظارت خواهد کرد و بین سال های 2025 تا 2028 بودجه اضافی دریافت خواهد کرد.

او گفت 6.6 میلیارد پوند در طول این مجلس برای بهره وری انرژی هزینه خواهد شد و از 6 میلیارد پوند دیگر بودجه از سال 2025 خبر داد که “سرمایه گذاری سالانه را دو برابر می کند”.

هانت گفت کاهش قبوض انرژی باعث کاهش هزینه های بحران زندگی می شود و هدفی را برای کاهش مصرف انرژی ساختمان ها و صنعت تا 15 درصد تعیین می کند.

او گفت: «در درازمدت، تنها یک راه وجود دارد که بتوانیم خود را تحت الشعاع قیمت‌های بین‌المللی گاز قرار دهیم: استقلال انرژی همراه با بهره‌وری انرژی».

هانت تایید کرد که Sizewell C در سافولک پس از سرمایه گذاری 700 میلیون پوندی، “اولین نیروگاه هسته ای تحت حمایت دولت برای 30 سال” خواهد بود.

بوریس جانسون در یکی از آخرین اقدامات خود به عنوان نخست وزیر به پروژه 30 میلیارد پوندی چراغ سبز نشان داد، اما اقدام هانت برای کاهش هزینه ها باعث ایجاد عدم اطمینان در مورد آینده نیروگاه برنامه ریزی شده شده بود.

هانت گفت قراردادها در “هفته های آینده” با شرکای این پروژه، از جمله شرکت انرژی دولتی فرانسوی EDF، که در حال ساخت ایستگاه خواهر Sizewell در Hinkley Point C است، امضا خواهد شد، که با تاخیر و بیش از بودجه انجام شده است.

او گفت که این ایستگاه برق 6 میلیون خانه را به مدت 50 سال تامین می کند. با این حال، منتقدان استدلال می‌کنند که ساخت و افزایش صورت‌حساب سال‌ها طول می‌کشد.

انجمن صنعت هسته ای گفت این تصمیم “بزرگترین گام در سفر ما به سوی استقلال انرژی” است. اما کمپین Stop Sizewell C گفت: «مالیات بیشتری را به خانواده‌های درگیر تحمیل می‌کند، که مجبور می‌شوند قبل از روشن کردن یک لامپ، برای یک دهه مالیات هسته‌ای روی قبوض بپردازند».

کمپین‌های تبلیغاتی مدت‌هاست که از دولت خواسته‌اند که یک حرکت هماهنگ برای بهبود بهره‌وری انرژی در خانه راه‌اندازی کند و استدلال می‌کنند که این ساده‌ترین راه برای کاهش قبوض و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای است.

دولت در دهه گذشته تلاش هایی برای بهبود بهره وری انرژی خانوارها انجام داده است. قرارداد سبز وام هایی را برای مصرف کنندگان برای نصب شیشه های دوجداره و عایق ارائه می کرد، اما پیچیده به نظر می رسید و مورد استقبال گسترده قرار نگرفت. سال گذشته، بوریس جانسون کمک هزینه خانه های سبز را به دلیل عدم علاقه مصرف کنندگان قطع کرد.

نمودار تاسیسات انرژی

در سپتامبر، دولت طرح تعهدات شرکت انرژی موجود را تمدید کرد که بر اساس آن انتظار می‌رود بین سال‌های 2022 و 2026، 5 میلیارد پوند هزینه کنند. هدف این طرح نصب عایق و ارتقای سیستم‌های گرمایشی برای خانوارهای کم درآمد است.

صندوق ذخیره انرژی گفته است که نصب عایق 270 میلی متری، در خانه ای که هیچ عایق ندارد، بسته به اینکه تراس، جدا یا خانه ییلاقی باشد، می تواند بین 455 تا 640 پوند هزینه داشته باشد.

حزب کارگر از دولت خواسته بود تا عایق کاری منازل را به یک “مأموریت ملی” تبدیل کند که می تواند در طی سه سال 11 میلیارد پوند برای مردم صرفه جویی کند.

آنجلا تری، مدیر اجرایی گروه اقدام تغییر اقلیم One Home، گفت: «خبر مبنی بر اینکه دولت در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک کارگروه بهره‌وری انرژی است، استقبال می‌شود، اما با کاهش دما در زمستان امسال، آنها باید با سرعت کار کنند.

عایق‌بندی خانه‌هایمان مهم‌ترین قدمی است که می‌توانیم برای کاهش قبوض انرژی، کاهش تورم و مقابله با بحران آب‌وهوایی برداریم.»

جس رالستون، تحلیلگر ارشد در واحد اطلاعات انرژی و اقلیم، گفت: «برای کسانی که در زمستان امسال و زمستان بعدی با مشکل مواجه هستند، سرمایه گذاری در عایق کاری در سال 2025 دو سال دیر است.»

صدراعظم همچنین گفت که ضمانت قیمت انرژی برای 12 ماه دیگر به طور متوسط ​​3000 پوند برای یک خانوار معمولی باقی خواهد ماند که در حال حاضر 2500 پوند است. تحلیلگران گفتند که این اقدام حدود 6 میلیارد پوند هزینه خواهد داشت.

هانت گفت همچنین برای کمک به قبوض انرژی برای بازنشستگان، خانواده های فقیرتر و افراد معلول پرداخت های بیشتری وجود خواهد داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استرالیا کسری 21 امتیازی خود را جبران کرد و بازگشت وحشیانه خود را در برابر ولز کامل کرد | سری ملل پاییز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، به نظر می رسید که ولز …