پایگاه آموزشی 1.3 میلیارد دلاری Socceroos در قطر فراتر از تجمل است، بلکه نمادی از مسائل گسترده تر جام جهانی است | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آمدتی قبل از فرود سوکروس در دوحه، شخصی – احتمالاً یک کارگر مهاجر – زمان بسیار کمی را با یک جفت قیچی پرچین گران‌قیمت سپری کرد. با شروع این هفته، زمانی که تیم شروع به رسیدن به پایگاه تمرینی خود در جام جهانی کرد، تعمیر و نگهداری کامل شد. بوته زار مورد نظر، کاملاً با فاصله و بر روی تپه‌ای پرورش یافته قرار گرفته است که دو زمین تمرینی اختصاص داده شده را از هم جدا می‌کند، به حروفی با املای “ASPIRE ACADEMY” تبدیل شده است.

در ماه ژوئیه، زمانی که Socceroos اعلام کرد که در طول مدت مسابقات در اینجا می‌ماند، یک روایت عمومی مختصر شکل گرفت مبنی بر اینکه صلاحیت‌های دیرهنگام آنها کارکنان فوتبال استرالیا را مجبور کرده است که به خوابگاه درجه دو بسنده کنند، در حالی که همتایان سطح بالاتر آنها سلامتی منزوی را انتخاب کردند. استراحتگاه ها (آلمان)، پارک های آبی غنی (بلژیک) و هتل های شبیه قصر (فرانسه).

این ارائه از کمپ استرالیا به عنوان پایین تر از حد به واقعیت نزدیک نیست. زیرا آکادمی Aspire با انحراف توپیاری شروع و به پایان نمی رسد. این تسهیلات، مانند بسیاری از آنچه که دلارهای نفتی قطر تولید می کند، تا حدی است که با هیچ چیز دیگری در بقیه جهان قابل مقایسه نیست.

واقع در ضلع غربی دوحه، هزاران ورزشکار جوان، عمدتاً در فوتبال و همچنین در سایر ورزش‌ها از جمله دو و میدانی، شمشیربازی، اسکواش و تنیس روی میز را آموزش داده و آموزش داده است. این پایگاه دارای هشت زمین فوتبال است که یکی از آنها در Aspire Dome، یک مجموعه آموزشی نسبتاً بزرگ (بزرگ) سرپوشیده با کنترل آب و هوا است.

در مجموع، هزینه ساخت آن 1.3 میلیارد دلار بوده است. پس از انجام این کار، در سال 2004، توسط پله راه اندازی شد. دیگو مارادونا هم آنجا بود. از آن زمان توسط زین الدین زیدان، گلن هادل، سون گوران اریکسون و اخیراً دیوید بکام مورد تحسین قرار گرفته است. (کمی دیگر به تیم کیهیل خواهیم رسید.) کافی است بگوییم که این یک معامله بزرگ است.

یکی از عناصر مهم ترتیبات Socceroos این است که – مانند تیم ملی قطر – آنها در محل اقامت می کنند (غنا نیز در اینجا تمرین می کند منهای خواب ها) و باعث از بین بردن تحریک لجستیکی کلیدی بازیکنان در رفت و آمد بین هتل و تمرین هر یک می شود. روز

رایلی مک گری هافبک روز چهارشنبه گفت: “این طراوت است.” “من فکر می کنم اتوبوس سواری، به خصوص بعد از تمرین که کمی طولانی است، عالی نیست. اما وقتی درست در زمین تمرین هستید، به معنای واقعی کلمه در آن قدم می‌زنید، بیرون می‌روید، به اتاقتان برمی‌گردید، به وعده‌های غذایی می‌روید، به فیزیوتراپی و همه چیز می‌روید.

این قطعاً آن را بسیار راحت‌تر می‌کند و امکانات اینجا بی‌میزان است، بنابراین هیچ شکایتی وجود ندارد. فوق العاده بوده است.»

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

از نظر قرار دادن استرالیا برای بهترین شانس ممکن برای موفقیت در زمین، واقعاً عالی است. بیشتر به این دلیل که کارکنان مکان را با رنگ سبز و طلایی و پیام های انگیزشی تجهیز کرده اند، سرآشپز خود را در خانه آورده اند و حتی با یک باریستا پرواز کرده اند.

و با این حال، محیط مجلل نیز تا حدودی احساس ناراحتی می کند. Aspire که در بهترین بخش از دو دهه از بودجه دولتی سرازیر شده است، محور پروژه فوتبال قطر است، پروژه ای که متهم به شستشوی ورزشی، فساد و نقض حقوق بشر است. گزارش گارسیا در سال 2014، که روند مناقصه برای جام جهانی 2022 را مورد بررسی قرار داد، بیان می‌کند که منابع آکادمی برای جلب رضایت اعضای کمیته اجرایی فیفا استفاده شده است.

Aspire همچنین برای پروژه Football Dreams خود، یک عملیات استعدادیابی انبوه در سراسر آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین، مورد بررسی قرار گرفته است. این پروژه که در سال 2007 راه اندازی شد، خود به عنوان “یک پروژه بشردوستانه منحصر به فرد” توصیف می شود. منتقدان می‌گویند که این وسیله‌ای برای نفوذ در سایر کشورهای فیفا و همچنین جذب بچه‌های با استعداد به موقع برای حضور در یک تیم ملی معتبر جام جهانی بوده است.

بازیکنان در زمین زیر نور، با تابلوی بزرگی که در پس‌زمینه نشان می‌دهد Home of the Socceroos
آکادمی Aspire، خانه Socceroos برای چند هفته آینده. عکس: کریستوفر لی/گتی ایماژ

قطر این موضوع را تکذیب می کند، اما تلاش های Aspire با این وجود به نتیجه رسیده است. در سال 2014، قطر قهرمانی زیر 19 سال آسیا را به دست آورد و در سال 2018 تیم بزرگسالان جام ملت های آسیا را – هر دو بار تحت هدایت فلیکس سانچز، مربی سابق لاماسیا، برد. بیش از دو سوم از تیم در Aspire آموزش دیده بودند. از زمان دریافت جام جهانی در سال 2010، این تیم از شماره 113 به شماره 51 در رده بندی فیفا صعود کرده است.

هر طور که آن را بچرخانید، میراث Aspire ترسناک است، که هم خوب و هم بد و مقدار زیادی در این بین دارد. صرف نظر از این، به عنوان یک شرکت دولتی، دشوار است که آن را چیزی جز مترادف با برنامه فوتبال قطر در نظر بگیریم. همچنین مترادف با تیم کیهیل، مدیر ارشد ورزشی Aspire شده است که به نوبه خود مترادف با Socceroos است. این موضوع جایگاه استرالیا را در چشم انداز پیچیده می کند.

در سال 2020، مهاجم سابق و ثروت ملی فعلی تصمیم گرفت تا سفیر قطر 2022 شود. چند ماه پیش، او در تامین امنیت ساکروس در اینجا بسیار مهم بود. روز سه شنبه این بازیکن 42 ساله به عنوان بخشی از کادر رسمی جام جهانی استرالیا تحت عنوان “رئیس هیئت” معرفی شد.

اولین نقل قول او در بیانیه رسانه ای این بود: “آکادمی Aspire به عنوان یکی از آکادمی های ورزشی پیشرو در جهان شناخته می شود و من خوشحالم که در این مسابقات توانستیم این امکانات را برای تیم ملی خود تضمین کنیم.”

این بدان معنا نیست که فوتبالیست ها نباید با حسن نیت میهمان نوازی Aspire را می پذیرفتند. بازیکنان در زمانی که موظف به انجام آن نبودند بیانیه ای قوی و ظریف در مورد حقوق بشر بیان کرده اند. همچنین بازی در جام جهانی بدون داشتن جایی برای تمرین و خواب در کشور میزبان تقریبا غیرممکن است. بیش از هر چیز، این وضعیت تنها نمونه‌ای از پیچیدگی‌های موجود در شبکه بزرگ‌تر و خاردار است که این تورنمنت ناراحت‌کننده و تمام ویژگی‌های آن را تشکیل می‌دهد.

این حس وجود دارد که استرالیا ممکن است با ظرافت با قطر، یکی از اعضای کنفدراسیون فوتبال آسیا، که در آن سوکروس نه تنها بازی های مقدماتی متعددی را در طول همه گیری انجام داد، بلکه بدون شک باید در آینده بازگردد، رفتار می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس دولتی آب و هوا می گوید: طرح معدن زغال سنگ کامبریا “گامی به عقب” است | زغال سنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، قهرمان آب و هوای دولت …