ویمبلدون به دلیل نگرانی های دوره ای بازیکنان زن، استفاده از شورت های تیره را مجاز می کند | ویمبلدون

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ویمبلدون قوانین سخت لباس پوشیدن کاملا سفید مسابقات را حذف می کند و به بازیکنان زن اجازه می دهد برای رفع نگرانی های زنانی که در دوران قاعدگی هستند، زیر شورت تیره بپوشند.

این حرکت پس از اعتراضات در مسابقات امسال از سوی کمپین Address The Dress Code انجام شد که به دنبال برجسته کردن اضطرابی بود که زنان در رقابت با سفیدپوستان سنتی با آن مواجه می شدند و انتقاد جودی موری و بیلی جین کینگ.

سالی بولتون، مدیر اجرایی کلوپ آل انگلیس گفت: «ما متعهد به حمایت از بازیکنان و گوش دادن به بازخورد آنها در مورد اینکه چگونه می توانند بهترین عملکرد خود را داشته باشند، هستیم. “خوشحالم که تأیید کنم که پس از مشورت با بازیکنان و نمایندگان چندین گروه ذینفع، کمیته مدیریت تصمیم گرفته است که قانون لباس سفید در ویمبلدون را به روز کند.

این بدان معناست که از سال آینده، زنان و دخترانی که در مسابقات قهرمانی رقابت می‌کنند، در صورت تمایل می‌توانند از زیر شورت رنگی استفاده کنند. امیدواریم که این تنظیم قوانین به بازیکنان کمک کند تا با تسکین یک منبع بالقوه اضطراب، صرفاً روی عملکرد خود تمرکز کنند.

باشگاه آل انگلستان اضافه کرد که “الزامات برای سایر لباس ها، لوازم جانبی و تجهیزات بدون تغییر باقی می ماند”.

این حرکت به دنبال چندین مورد مشابه در سراسر ورزش است. در ماه سپتامبر، زنان وست برومویچ آلبیون اعلام کردند که به جای لباس سفید، شورت سرمه ای را با لباس خانگی خود خواهند پوشید و این موضوع از سوی تیم فوتبال انگلیس پیش از مسابقات قهرمانی اروپا در تابستان نیز مطرح شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

طراح Balenciaga بابت کمپین “نامناسب” با حضور کودکان متاسفم | بالنسیاگا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، طراح خلاق Balenciaga به دلیل …