برنامه‌ریزی سازمان‌های غیرانتفاعی با دموکرات‌ها برای مقابله با تحقیقات کنگره

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – در حالی که جمهوری خواهان کنترل مجلس نمایندگان را در دست دارند، یک شبکه سست از گروه های متحد با دموکرات ها در حال برنامه ریزی یک ضدحمله چند میلیون دلاری علیه هجوم مورد انتظار تحقیقات نظارتی بر رئیس جمهور بایدن، خانواده او و دولت او هستند.

به گفته افراد آشنا با این گروه ها، کاخ سفید که در حال ساخت تیم دفاعی خود است، بی سر و صدا از برخی از تلاش های گروه های غیرانتفاعی با ارتباط با برخی از بزرگترین کمک کنندگان در سیاست دموکرات حمایت کرده است.

به نظر می رسد این تلاش ها با هدف از بین بردن فشار از روی دولت با عقب راندن به شیوه ای خصمانه تر از تیم آقای بایدن در مورد موضوعات حساس، از جمله خروج ایالات متحده از افغانستان، واکنش دولت به کووید و – شاید مهمترین آنها – معاملات تجاری خارجی آقای بایدن باشد. پسر بایدن، هانتر بایدن.

در یادداشتی از یک گروه غیرانتفاعی به نام Facts First USA که در میان کمک کنندگان اصلی دموکرات ها، اعضای کنگره و دیگران منتشر شده است، آمده است: «کاخ سفید نمی تواند تنها هسته ای برای پاسخ علنی به هجوم تحقیقات کنگره باشد.

این یک «تیم SWAT» با 5 میلیون دلار در سال برای مقابله با تحقیقات کنگره جمهوری خواه تشکیل می دهد، از جمله در مورد موضوعاتی که «ممکن است برای کاخ سفید خیلی شخصی یا حساس باشند که نتواند پاسخ دهد یا حتی به عنوان هدایت کننده پاسخ تلقی شود». اشاره آشکار به هانتر بایدن

دیوید براک، فعال دموکرات پشت حقایق اول، گفت که گروه او “در نظر دارد در صورت لزوم با کاخ سفید همکاری کند، اما قضاوت خود را انجام خواهد داد.”

گروه دیگری، پروژه صداقت کنگره، چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد یک «اتاق جنگ» چند میلیون دلاری راه اندازی کند تا تحقیقات مجلس نمایندگان تحت رهبری جمهوری خواهان را تضعیف کند. افراد دخیل در این ابتکار که اولین بار توسط پولیتیکو گزارش شد، قبلا با تیم آقای براک کار کرده اند و ارتباط نزدیکی با کاخ سفید و حزب دموکرات دارند.

به گفته مدیر اجرایی آن، پاتریک گاسپارد، بازوی سیاسی مرکز پیشرفت آمریکا، اندیشکده با نفوذ مترقی، در حال برنامه‌ریزی است تا تحقیقات جمهوری‌خواهان را «سیاست انتقام‌جویانه با انگیزه سیاسی» معرفی کند.

عجله برخی از چهره‌های برجسته چپ برای پاسخ‌گویی، بر نگرانی‌های فزاینده‌ای تاکید می‌کند که جمهوری‌خواهان می‌توانند از تحقیقات خود برای آسیب رساندن به آقای بایدن و دیگر دموکرات‌هایی که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ شرکت کردند، استفاده کنند. این تقابل همچنین پویایی قدیمی واشنگتن را برجسته می کند: وقتی دولت تقسیم شده است، قانونگذاری به سمت توقف می رود و کنگره تحت سلطه دعواهای نظارتی است.

این احتمالاً زمانی صادق است که جمهوری‌خواهان سال آینده کنترل مجلس نمایندگان را با اکثریتی ضعیف‌تر از آنچه حزب انتظار داشت، در دست بگیرند. در چنین محیطی، جلب حمایت از تحقیقات نظارتی که به اجماع کمتری نسبت به ابتکارات قانونی عمده نیاز دارد، آسان تر است.

این نبردها می‌تواند توسط گروه‌های خارجی جدید مانند Facts First، که با «پول سیاه» از سوی اهداکنندگانی که هویتشان مخفی نگه داشته می‌شود، تامین می‌شود. تحقیقات مجری قانون در حال انجام در مورد دو شخصیتی که در تحقیقات نظارتی بزرگ‌تر هستند – هانتر بایدن، که به دلیل نقض‌های مالیاتی و سایر موضوعات تحت بازجویی قرار دارد، و دونالد جی. ترامپ، رئیس‌جمهور سابق – لایه دیگری از شدت به دعوا اضافه می‌کند.

آقای ترامپ روز سه‌شنبه نامزدی خود را برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ اعلام کرد، حتی در شرایطی که با تحقیقاتی در رابطه با مدیریت مواد محرمانه، تلاش‌هایش برای لغو نتایج انتخابات ۲۰۲۰ و کسب‌وکارش مواجه است.

در حالی که برخی در حزب او را به دلیل نتایج ناامید کننده در انتخابات میان دوره ای ماه جاری مقصر می دانند، متحدان او در کنگره نشان داده اند که قصد دارند از تحقیقات نظارتی برای آسیب رساندن به آقای بایدن و انتقام از آقای ترامپ استفاده کنند.

بسیاری از تحقیقات نظارتی برنامه ریزی شده نزدیک به شکایات آقای ترامپ است، از جمله اتهامات مربوط به تحقیقات وزارت دادگستری با انگیزه سیاسی در مورد وی، انتقاد از عملکرد دولت بایدن در مورد خروج از افغانستان و سیاست های مرزی، و ادعاهایی در مورد معاملات تجاری هانتر بایدن و سایر اعضای خانواده رئیس جمهور

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا ماه هاست که از نزدیک با گروه های خارجی وابسته به آقای ترامپ و با پول نقد ناشناس برای برنامه ریزی برای نظارت کار می کنند.

جیمز کومر، نماینده کنتاکی، که در صف ریاست کمیته نظارت است، و جیم جردن، نماینده اوهایو، که انتظار می‌رود رئیس کمیته قضایی باشد، قصد داشتند صبح پنج‌شنبه کنفرانس خبری با موضوع «اقدامات تحقیقاتی» برگزار کنند.

کاخ سفید از اظهار نظر خودداری کرد.

اما به گفته یکی از افراد آشنا، با گردآوری تحقیقات بر روی استدلال‌های جمهوری‌خواهان و ارائه آن توسط اعضای کنگره، از جمله جستجو در گوشه‌های عمیقا محافظه‌کارانه اینترنت برای ایجاد پایگاه‌داده‌ای با واکنش سریع، برای نبردهای نظارتی پیش رو نیز آماده شده است. با تلاش

کاخ سفید همچنین وکلا و کارکنان ارتباطات را اضافه کرد، در حالی که با وکلای خارجی کار می کرد تا برای سیل پیش بینی شده احضاریه ها و همچنین تلاش های احتمالی برای استیضاح آقای بایدن آماده شود. یک مقام دولت گفت که پرسنل اضافی برای رسیدگی به تحقیقات در کاخ سفید و آژانس های تحت نظارت جمهوری خواهان از جمله وزارت دفاع، وزارت آموزش، وزارت بهداشت و خدمات انسانی، وزارت امنیت داخلی و وزارت خارجه اضافه خواهند شد.

اریک شولتز که پاسخ دولت اوباما به تحقیقات نظارتی کنگره را برعهده داشت، در مصاحبه ای گفت: «جمهوری خواهان قصد دارند جنبه های گسترده بی اساس را علیه کاخ سفید به راه بیندازند. «آنها قبلا بوده اند. مسئول دانستن آنها در قبال حرف خود به عنوان معیاری برای اعتبار آنها، این یک بازی کاملاً منصفانه است.”

هانتر بایدن در تحقیقات کنگره توسط جاشوا ای. لوی، که قبلاً نماینده شرکت تحقیقاتی مخالف فیوژن جی‌پی‌اس بود، در زمانی که هدف تحقیقات جمهوری‌خواهان کنگره قرار گرفت، کمک خواهد کرد.

آقای لوی از اظهار نظر خودداری کرد.

خود هانتر بایدن اکثراً ساکت مانده است، زیرا جمهوری خواهان تلاش کرده اند تا او را به یک مرد بدجنس تبدیل کنند.

این خلایی است که آقای براک و کوین موریس، مشاور نزدیک هانتر بایدن، در حال آماده شدن برای پر کردن آن هستند.

به گفته افراد آشنا، آقای موریس، یک وکیل هالیوودی که به هانتر بایدن از نظر حمایت مالی و حقوقی کمک کرده است، در جلسه ای در سپتامبر در لس آنجلس با آقای براک، پیشنهاد همکاری با تلاش Facts First را داد.

به گفته یکی از افراد آشنا به برنامه های آقای موریس، آقای موریس تیمی از وکلا، کارشناسان پزشکی قانونی کامپیوتر و متخصصان روابط عمومی را گرد هم آورده است. آنها درباره طرح هایی برای حمله به متحدان آقای ترامپ که هانتر بایدن را هدف قرار دادند، از جمله کسانی که فایل های پنهانی را با اطلاعات شرم آور منتشر کردند یا برجسته کردند که به نظر می رسد از یک لپ تاپ متروکه آمده است، بحث کرده اند.

آقای براک تجربه سیاسی بسیار بیشتری نسبت به آقای موریس دارد، اما او سابقه تاکتیک‌های بدون بند انگشت را نیز دارد که انتقادات را در هر دو طرف برانگیخته است.

آقای براک زمانی که خود را “قاتل جناح راست” می نامید، سمت خود را تغییر داد و به یکی از حامیان سرسخت هیلاری کلینتون تبدیل شد و یک کمیته اقدام سیاسی تشکیل داد که با کمپین ریاست جمهوری سال 2016 او برای دفاع از او در برابر نظارت رسانه ها و حملات رقبا هماهنگ شد. .

در طول دو دهه گذشته، آقای براک شبکه‌ای از گروه‌های غیرانتفاعی ایجاد کرد که توسط برخی از بزرگترین کمک‌کنندگان در چپ حمایت می‌شوند و نقش‌های مهمی در اکوسیستم حزب دموکرات دارند.

آقای براک از سمت خود به عنوان رئیس دو گروه اصلی خود، Media Matters و American Bridge کناره گیری می کند تا بر Facts First USA تمرکز کند، که برای آن به عنوان رئیس جمهور خدمت خواهد کرد. این به نوعی از PAC الگوبرداری شده است که او برای حمله به رقبای خانم کلینتون از آن استفاده کرد، و او درها را به روی “Facts First” با هماهنگی کاخ سفید، کمیته ملی دموکرات ها یا سایر گروه های دموکرات، از جمله کمپین بالقوه بایدن، باز گذاشت. رئیس جمهور برای انتخاب مجدد اعلام کرد.

او گفت: «ما یک گروه مستقل بیرونی هستیم و امیدواریم که افراد زیادی مایل به پیوستن به مبارزه علیه اطلاعات نادرست جمهوری خواهان و توطئه‌سازی باشند، از جمله کاخ سفید و همه گروه‌های متحد.»

به نظر می رسد گروه او، پروژه صداقت کنگره و کاخ سفید تاکنون در یک چیز همسو هستند – هدف قرار دادن جمهوری خواهان که نظارت را بر عهده دارند.

گروه آقای براک و کاخ سفید در حال جمع آوری تحقیقاتی هستند که قصد دارند جمهوری خواهان را که در نظارت دخالت دارند به عنوان منافق معرفی کنند و به کسانی اشاره کنند که در تحقیقات کنگره در مورد حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره از احضاریه ها سرپیچی کردند.

مایکل اس. اشمیت گزارش کمک کرد

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …