ممنوعیت عملی مزارع خورشیدی در انگلیس ادامه دارد، Coffey سیگنال می دهد | نیروی خورشیدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیر محیط زیست اعلام کرد که ممنوعیت عملی مزارع خورشیدی توسط دولت ریشی سوناک ادامه خواهد یافت.

ترز کافی، تازه از بازدید خود از Cop27، به پارلمان پیشنهاد کرد که به برنامه‌های سیاستی که در زمان نخست‌وزیر سابق لیز تراس آغاز شده بود، ادامه خواهد داد، که انرژی خورشیدی را از اکثر زمین‌های کشاورزی مسدود می‌کرد.

در زمان تراس، مقامات دفرا در حال بررسی چگونگی تعریف مجدد «بهترین و همه کاره‌ترین» زمین (BMV) بودند که برای کشاورزی در نظر گرفته شده است، تا شامل رده متوسط ​​به پایین 3b شود. زمین از 1 تا 5 درجه بندی می شود و در حال حاضر BMV شامل درجه های 1 تا 3a است. دستورالعمل برنامه ریزی می گوید که باید از توسعه در زمین BMV اجتناب شود، اگرچه مقامات برنامه ریزی ممکن است ملاحظات دیگری را در نظر بگیرند. این بدان معناست که 60 درصد از کل زمین های کشاورزی برای مزارع خورشیدی ممنوع است.

امید بود که دولت سوناک این تصمیم را لغو کند، زیرا برای رسیدن به اهداف خالص صفر، کشور به گسترش عظیم انرژی های تجدیدپذیر نیاز دارد.

با این حال، زمانی که کری مک کارتی، وزیر آب و هوا در سایه در روز پنجشنبه از او پرسید، کافی اعلام کرد که این سیاست را حفظ خواهد کرد.

او گفت: “این واقعا مهم است که ما بهترین استفاده را از زمین خود داشته باشیم تا آن امنیت غذایی را داشته باشیم… همچنین هنگام بررسی استفاده از زمین بسیار مهم است که بهترین مکان برای قرار دادن انرژی های تجدیدپذیر را در نظر بگیریم، که اکثر مردم موافق هستند، بیایید از آن استفاده کنیم. بهترین زمین های کشاورزی ما برای کشاورزی و استفاده از سایت های برون فیلد برای بسیاری از این پروژه های انرژی نیز هست.

مارک اسپنسر، وزیر محیط زیست، در پاسخ به سیوبهان بیلی، نماینده محافظه‌کار، که علیه انرژی خورشیدی در حوزه انتخابیه خود استراد مبارزه می‌کند، گفت: «او باید مطمئن باشد که مقامات من از نزدیک با سایر بخش‌ها همکاری می‌کنند تا تعادل مناسب بین افزایش مواد غذایی را تضمین کنند. امنیت تولید و انرژی.»

مک کارتی به آبان نیوز گفت: «بیشتر از باور است که این دولت همچنان در حال بررسی جلوگیری از پیشرفت‌های جدید خورشیدی در طول بحران انرژی است. این باعث افزایش صورت‌حساب‌ها می‌شود، امنیت انرژی ما را به خطر می‌اندازد و از رسیدن به اهداف مهم آب و هوایی جلوگیری می‌کند.

از ممنوعیت باد خشکی گرفته تا بلوک های خورشیدی، هر هفته مشخص می شود که ریشی سوناک نخست وزیر سوخت های فسیلی در عصر تجدیدپذیر است. طرح حزب کارگر هزینه های انرژی را برای همیشه کاهش می دهد، هزاران شغل خوب و سبز ایجاد می کند و بریتانیا را به یک ابرقدرت انرژی پاک تبدیل می کند.

صنعت خورشیدی تحت تأثیر این اظهارات قرار نگرفت. کریس هیوت، مدیر اجرایی انرژی خورشیدی بریتانیا، به آبان نیوز گفت: «از زمان استعفای لیز تراس و رانیل جایواردنا، تمامی اظهارات وزرای بخش‌هایی که در مورد سیاست انرژی، وزارت خزانه‌داری و BEIS مهم هستند، منتشر شده است. [Department for Business, Energy and Industrial Strategy]، همه به صراحت از انرژی های تجدید پذیر بیشتر و به ویژه مزارع خورشیدی حمایت کرده اند.

«این این تصور را ایجاد کرد که هر اتفاقی که در دوره کوتاه تصدی لیز تراس رخ داد، نادیده گرفته می‌شد، از جمله پیشنهادهای فاش شده برای تغییرات در طبقه‌بندی زمین که منجر به ممنوعیت عملی مزارع خورشیدی می‌شد.

«حمایت نخست وزیر جدید از انرژی های تجدیدپذیر در Cop27، به عنوان ابزاری برای ارائه رشد اقتصادی و امنیت انرژی، این پیام را تقویت کرد. این نگران‌کننده است که ترز کافی موقعیت بخش خود را روشن نکرده است، اما سیاست‌های موجود در حال حاضر انرژی و امنیت غذایی را به طور موثر متعادل می‌کند.

جیمز کارتلیج، وزیر خزانه‌داری خزانه‌داری روز سه‌شنبه در سخنانی در مجلس عوام گفت که دولت جدید «در ارائه انرژی ارزان‌تر، پاک‌تر و ایمن‌تر» جدی است و مزارع خورشیدی را در مزایده‌های آینده برای «قراردادهای متفاوت» شامل خواهد شد.

وی افزود که سیستم برنامه‌ریزی موجود انگلیسی “برای در نظر گرفتن” نیاز به تعادل “منافع جامعه، امنیت غذایی و تامین یک سیستم انرژی پاک و سبز برای آینده” طراحی شده است.

سوناک قبلاً نسبت به پنل‌های خورشیدی مخالفت کرده بود و در طول تابستان در اولین انتخاب خود برای رهبری وعده داد که «زمین کشاورزی خوب» برای انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده نخواهد شد.

هنگامی که از او پرسیده شد که آیا اظهارات کافی به این معنی است که او برای ایجاد بلوک در مزارع خورشیدی فشار می آورد، وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی از دادن اظهار نظر در مورد پرونده خودداری کرد اما تأیید کرد که آنها به دنبال گزینه هایی برای حمایت از کشاورزی و امنیت انرژی بوده اند. ضمن حفاظت از طبیعت و تحویل در خالص صفر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مادر آتش‌نشان لندنی که خود را به قتل رساند، از گزارش نفرین‌آور استقبال کرد | آتش نشانان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مادر یک آتش‌نشان که مرگ …