آیا بیانیه پاییز به اندازه کافی برای کاهش رکود موثر است؟ رای هیئت ما | کیتی بالز، ریچل کلارک و فرانسیس رایان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کیتی بالز: کپی برداری از بلریسم تنها نمایندگان جناح راست را تشدید می کند

کتی بال.  خط جانبی پانلیست دایره ای.  برای هیچ هدف دیگری استفاده نکنید!

هنگامی که کواسی کوارتنگ از بودجه نه چندان کوچک خود رونمایی کرد، نمایندگان حزب محافظه کار به سرعت متوجه حرکت تیتر او و لیز تراس شدند: کاهش بالاترین نرخ مالیات. همانطور که مایکل گوو در مصاحبه ای در هفته های بعد گفت: “این نمایش ارزش های اشتباه است.”

این بیانیه پاییزی قصد دارد خلاف آن را بگوید. دوران تراس «جهادگرایان آزادیخواه» – همانطور که یکی از نمایندگان حزب محافظه کار، که اکنون وزیر است، به آنها برچسب زده است – به پایان رسیده است و تحت رهبری ریشی سوناک، حزب در تلاش است تا به میدان مرکزی حرکت کند.

نه تنها مالیات برای افراد پردرآمد افزایش یافته است، مردم شروع به پرداخت نرخ 45p با 125000 پوند به جای 150000 پوند کردند، هانت به سرعت بر افزایش هزینه‌ها برای NHS و مدارس و همچنین افزایش دستمزدها و مزایای زندگی ملی تاکید کرد. افزایش متناسب با تورم

تلاش محافظه‌کاران برای پارک مخازن خود در چمن‌های کارگری دقیقاً ظریف نیست – با اعلام اینکه پاتریشیا هویت، وزیر بهداشت سابق کارگری، در مورد ادغام مراقبت‌های بهداشتی و اجتماعی مشاوره خواهد داد و مایکل باربر، رئیس تحویل تونی بلر، در دستور کار مهارت‌ها کمک خواهد کرد.

با این حال، هیچ نیروی کارگری نمی تواند چشم انداز بد اقتصادی را پوشش دهد. با وجود تمام صحبت‌هایی که در مورد کمک به آسیب‌پذیرترین قشرها مطرح می‌شود، دفتر مسئولیت بودجه پیش‌بینی می‌کند که استانداردهای زندگی در دو سال آینده 7 درصد کاهش می‌یابد – که تمام رشد هشت سال گذشته را از بین می‌برد. در حال حاضر لیبرال دموکرات ها برای حمله به وسط فشرده آماده می شوند.

حتی اگر سوناک بتواند مردم را متقاعد کند که با توجه به شرایط، اینها بهترین گام‌ها هستند، مخاطبان سخت‌تر می‌توانند دقیقاً مقابل او باشند: نمایندگان محافظه‌کار. مالیات افزایش می یابد و افزایش مالیات بادآورده برخلاف غرایز بسیاری است. ایده کپی برداری از نوعی بلریسم نیز تنها نمایندگان حزب راست حزب را تشدید خواهد کرد.

هنگامی که سوناک نخست وزیر شد، حزب برای پایان دادن به روان درام چند ماه گذشته، یک آتش بس ناآرام برای حمایت از او ایجاد کرد. همانطور که سوناک در اولین سخنرانی خصوصی خود خطاب به نمایندگان مجلس گفت: متحد شوید یا بمیرید. ما در حال یافتن این موضوع هستیم که حزب پارلمانی محافظه‌کاران کدام گزینه را انتخاب خواهد کرد.

میاتا فهن‌بله: صدراعظم حل بحران مالی را در اولویت قرار داد که وجود ندارد.

میاتا فهنبوله.  دایره‌ای توسط خط‌مشی پانلیست. برای هیچ هدف دیگری استفاده نکنید!

ما با عمیق‌ترین و طولانی‌ترین رکود در میان کشورهای گروه ۷ روبرو هستیم، در حالی که میلیون‌ها نفر به دلیل افزایش قیمت‌ها تحت فشار قرار می‌گیرند. درآمد واقعی خانوارها قرار است طی دو سال آینده 7 درصد کاهش یابد که بزرگترین کاهش در تاریخ است. محافظت از مردم از این ضربه مضاعف چکش باید اولویت شماره 1 صدراعظم می بود. در عوض، او رفع یک بحران مالی که وجود ندارد را در اولویت قرار داد.

از تمدید ضمانت قیمت انرژی، افزایش معیشت و ارتقای مزایا و مستمری ها متناسب با تورم استقبال می شود. آنها نیش را از بین خواهند برد، اما برای عایق بندی میلیون ها نفری که در حال حاضر برای تامین هزینه های ضروری روزمره تلاش می کنند، کافی نیستند. و برای خدمات عمومی که با کاهش 43 میلیارد پوندی در سال به دلیل تورم مواجه می شوند، عدم رفع این شکاف مدارس، بیمارستان ها و خدمات محلی ما را بیشتر به بحران می کشاند. او می‌توانست کاهش‌های مالیاتی معوق در بودجه کوچک را معکوس کند، خلأ مالیات غیرمجاز را ببندد، و مالیات بر ثروت را با مالیات بر درآمد برابر کند، اما او این کار را نکرد. انتخاب سیاسی اشتباه

با در پیش بودن یک رکود دردناک، صدراعظم این فرصت را از دست داد تا به اقتصاد 30 میلیارد پوند در سال سرمایه گذاری سبز رونق دهد که به ما امکان می داد میلیون ها خانه را بازسازی کنیم، سیستم انرژی پاکی که مالک آن هستیم ارائه دهیم، حمل و نقل عمومی را ارتقا دهیم و بسازیم. زیرساختی که برای آینده نیاز داریم احیای اقتصاد ما در کوتاه مدت و ایجاد تاب آوری برای بلند مدت.

ما 12 سال است که حزب محافظه کار انتخاب های اشتباهی برای اقتصاد داشت. در نتیجه ما ضعیف تر و فقیرتر هستیم. به نظر می رسد صدراعظم چیزی از این موضوع یاد نگرفته است – و همه ما بهای آن را خواهیم پرداخت.

راشل کلارک: این حتی نیمی از کسری بودجه NHS را پوشش نمی دهد.

راشل کلارک  خط جانبی پانلیست دایره ای.  برای هیچ هدف دیگری استفاده نکنید!

این کلمات راسو هستند که سخت ترین آنها را می بلعند. تظاهر هانت مبنی بر اینکه ناتوانی در پرداختن به شرایط واقعی و کاهش بودجه چند میلیارد پوندی NHS به هیچ وجه با کاهش سرعت فروپاشی NHS سازگار است، چه رسد به معکوس کردن آن. به لطف تورم، NHS در حال حاضر با کسری ۷ میلیارد پوندی در بودجه امسال خود مواجه شده است. اعلام امروز 3.3 میلیارد پوند از بودجه اضافی NHS حتی نیمی از آن را پوشش نمی دهد. به عبارت دیگر، ما هنوز با کاهش دوفاکتو بودجه مواجه هستیم – در زمانی که مقیاس مرگ و میر قابل اجتناب و رنج بیماران هرگز غیرقابل دفاع نبوده است.

بدتر از آن این بود که صدراعظم نمی‌توانست در برابر تجاوزات نه چندان ظریف NHS مقاومت کند، احتمالاً به‌عنوان یک حمله به جناح آزادیخواه حزبش. من از NHS می‌خواهم که به همه خدمات عمومی برای مقابله با ضایعات و ناکارآمدی بپیوندد. ما کیفیت اسکاندیناوی را در کنار کارایی سنگاپور می‌خواهیم. با این حال، به‌عنوان باسابقه‌ترین وزیر بهداشت پیشین کشور، او به خوبی می‌داند که NHS تا چه حد بی‌رحمانه عمل کرده است – و چگونه مجبور کردن ما به کار خالی کار را ساده‌سازی خدمات NHS دشوارتر می‌کند.

بیایید صریح باشیم. همانطور که هانت امروز ادعا کرده است، اگر دولت واقعاً متعهد به «اولویت قرار دادن NHS» بود، حمایت مالی لازم را برای پایین آوردن واقعی لیست‌های انتظار و جلوگیری از مرگ بیماران در راهروها، آمبولانس‌های سرگردان و در بدبختی هولناک فراهم می‌کرد. و دوباره هانت دوست دارد اصرار کند که قهرمان ایمنی بیمار است، اما این بودجه تمرینی برای مدیریت اپتیک است نه واقعیت.

تسا خان: صدراعظم طرف صنعت نفت و گاز را گرفته است

تسا خان.  خط جانبی پانلیست دایره ای.  برای هیچ هدف دیگری استفاده نکنید!

صدراعظم به درستی شکست آب و هوا و مقرون به صرفه بودن انرژی را به عنوان دو بزرگ‌ترین چالشی که ما با آن روبرو هستیم تشخیص داد، اما امروز با صنعت پیش‌برنده هر دو طرف شده است: نفت و گاز. تا این سال، بریتانیا یکی از سودآورترین شرایط مالیاتی را برای تولیدکنندگان نفت و گاز در جهان ارائه می کرد. بنابراین افزایش نرخ مالیات بادآورده به 35 درصد مورد استقبال قرار می گیرد، اما زمانی که آنچه نیاز است اصلاحات دائمی باشد، یک راه حل موقت است.

نگران‌کننده‌تر این است که صدراعظم نتوانست خلأ مالیاتی را که به شرکت‌هایی مانند شل اجازه می‌دهد در صورت سرمایه‌گذاری در میادین جدید نفت و گاز از مالیات اجتناب کنند، ببندد. همچنین اگر بخواهند سکوهای نفتی و گازی خود را با استفاده از باد تغذیه کنند – با وجود اینکه اکثریت قریب به اتفاق گازهای گلخانه‌ای ناشی از سوزاندن و نه استخراج نفت هستند، به آنها کمک بزرگ‌تری می‌دهد. این نه تنها میلیاردها مالیات از دست رفته را شاهد خواهد بود، بلکه ما را دقیقاً در جهت مخالف مسیری می فرستد که ما را برای همیشه از این سوراخ خارج می کند. این «بزرگراه جهنم آب و هوایی» است که دبیرکل سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش، درباره آن به رهبران جهان در Cop27 هشدار داد. همچنین مسیری است که به صورت دائمی قبوض انرژی بالا می رود.

ژنراتورهای برق نیز با مالیات بادآورده 45 درصدی مواجه شده اند، اما بدون کمک هزینه سخاوتمندانه برای سرمایه گذاری جدید که شرکت های نفت و گاز از آن سود می برند. این یک نتیجه پوچ است با توجه به بحران های دوگانه ای که ما با خرابی آب و هوا و مقرون به صرفه بودن انرژی مواجه هستیم.

فرانسیس رایان: مردم تاوان شکست‌های محافظه‌کاران را خواهند داد.

فرانسیس رایان.  خط جانبی پانلیست دایره ای.  برای هیچ هدف دیگری استفاده نکنید!

هانت برخی از خرگوش‌ها را بیرون کشید – مراقبت‌های اجتماعی اضافی، مدارس و بودجه NHS و محدود کردن افزایش اجاره‌های اجتماعی – اما نمی‌توانست توجه را از اخبار ناگوار منحرف کند: هزینه‌های عمومی برای خدمات از بین رفته در درازمدت از بین می‌رود.

این جمله درسی بود برای لگد زدن به قوطی. به تعویق افتادن سقف مراقبت های اجتماعی تعویق کاهش عمده تا بعد از انتخابات بعدی. کسانی که به حقوق بازنشستگی یا مزایای دولتی متکی هستند، باید قبل از رسیدن 10 درصد افزایش پرداخت ها در سال آینده، زمستان سردی را پشت سر بگذارند. مزایای ناتوانی مانند پرداخت مستقل شخصی حتی شامل نمی شود.

هر چند همه اینها تقصیر بقیه بود. تعبیرهای «کارآمدی» و «تصمیم‌های دشوار» نشان می‌دهد که چنین کاهش بودجه عمومی معقول و ضروری است، حتی نجیب. “نیروهای جهانی” این تصور را ایجاد می کنند که هر اقتصاد بزرگی در این موقعیت قرار دارد.

اما نمی توان آن را فراموش کرد: ما عمدتاً در این موقعیت قرار داریم به دلیل عواقب کوچک بودجه فاجعه بار Liz Truss. بنیاد رزولوشن محاسبه می‌کند که دولت تراس برای کشور 30 ​​میلیارد پوند هزینه دارد که دو برابر مبلغی است که خزانه‌داری باید جمع‌آوری کند. به تاثیر برگزیت هم اشاره نکنیم.

مردم هنوز از دهه گذشته در حال کاهش هستند: تلاش برای گرفتن وقت پزشک عمومی، کساد در لیست انتظار مراقبت های اجتماعی یا بردن کودکان به یک پارک محلی فرسوده. دوازده سال شکست محافظه‌کاران هزینه‌های سرسام‌آوری را به همراه داشته است. اما این مردم بریتانیا هستند که پرداخت خواهند کرد – به روش های مختلف.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس دولتی آب و هوا می گوید: طرح معدن زغال سنگ کامبریا “گامی به عقب” است | زغال سنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، قهرمان آب و هوای دولت …