OBR می گوید دستمزدهای فشرده و افزایش نرخ بهره زمان را به سال 2013 برمی گرداند | دفتر مسئولیت بودجه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس پیش‌بینی جدید دفتر مسئولیت بودجه (OBR)، بریتانیا وارد رکودی شده است که بیش از یک سال طول خواهد کشید و نیم میلیون نفر را بیکار خواهد کرد.

دیده بان مخارج گفت: از زمان شروع رکوردها با تورم که اقتصاد را به رکودی که کمی بیش از یک سال طول می کشد، شروع شد، بزرگترین کاهش در استانداردهای زندگی خواهد بود.

کاهش قدرت مخارج خانوارها در دو سال آینده به قدری حاد خواهد بود که به طور موثر رشد هشت ساله گذشته را از بین خواهد برد، زیرا افزایش دستمزدها نمی تواند با تورم و افزایش نرخ های بهره همگام شود. OBR گفت که عملاً زمان را به سال 2013 برمی گرداند.

همچنین این سومین بار از اواسط دهه 1950 است که در آن سال‌های متوالی کاهش استانداردهای زندگی وجود خواهد داشت. آخرین بار پس از بحران مالی جهانی بود.

به گفته OBR، اقتصاد 2 درصد کاهش خواهد یافت و باعث افزایش بیکاری تا 505000 نفر تا نیمه دوم سال 2024 خواهد شد. تولید ناخالص داخلی تنها تا پایان همان سال به سطح قبل از همه‌گیری خواهد رسید.

OBR در آخرین به روز رسانی خود در مورد چشم انداز اقتصاد و امور مالی عمومی که همزمان با پاییز جرمی هانت منتشر شد، گفت: چشم انداز مالی میان مدت از زمان پیش بینی ما در ماه مارس بدتر شده است. بیانیه.

در حالی که درآمد خانوارها کاهش می یابد، مالیات ها به 37.1 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش می یابد که بالاترین سطح پایدار آنها از زمان جنگ جهانی دوم است.

به طور کلی، ناظر مخارج اعلام کرد که استقراض دولت احتمالاً بالاتر از پیش‌بینی‌ها در مارس سال جاری خواهد بود، اما نسبت به تولید اقتصادی از سال 2024 تا 2025 به بعد کاهش خواهد یافت.

OBR درگیر یک طوفان سیاسی پیرامون بودجه کوچک لیز تراس و کواسی کوارتنگ بود که در ماه سپتامبر بدون انتشار پیش‌بینی‌هایی از سوی سازمان دیده‌بان انجام شد.

این شرکت روز پنجشنبه گفت که پیش‌بینی آن «هم در مدت زمان تولید و هم در فرآیندی که منجر به انتشار آن شد» با توجه به خشم غیرمعمول بوده است.

نادیده گرفتن پیش‌بینی‌های مستقل اقتصادی و استقراضی باعث شعله‌ور شدن فروش بدهی‌های دولت بریتانیا موسوم به gilts شد، زیرا سرمایه‌گذاران احساس می‌کردند که دولت تصمیمی عمدی گرفته است تا از بررسی مستقل برنامه‌های مخارج خود اجتناب کند.

این زوج با ریچارد هیوز، رئیس OBR، پس از بودجه کوچک در تلاش برای خنک کردن بازارها ملاقات کردند.

پیش از بیانیه پاییز، سازمان دیده بان هشدار داد: “این روند پیش بینی به طور غیرعادی نامشخص بوده است، با تغییرات مختلف در مهلت های داخلی و عمومی برای دورهای پیش بینی، تغییرات سیاست ها و تاریخ های انتشار.”

سند تولید شده نیز بسیار کوتاهتر از حد معمول بود و اشاره کرد که “پنج رویداد مالی از ماه مارس وجود داشته است”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …