هانت از افزایش مالیات و کاهش هزینه ها پرده برداری کرد زیرا OBR می گوید هشت سال رشد باید از بین برود | بیانیه پاییز 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت یک سری افزایش مالیات و کاهش هزینه‌ها را اعلام کرده است، زیرا پیش‌بینی‌های رسمی نشان می‌دهد که انتظار می‌رود رکود اقتصادی هشت سال رشد را برای بریتانیایی‌ها از بین ببرد.

صدراعظم در بیانیه ای طولانی و پر از سیاست پاییزی – بودجه ای به جز نام – هشدار داد که زمان های سختی در پیش است، با پیش بینی کاهش 1.4 درصدی تولید ناخالص داخلی در سال آینده و باقی ماندن تورم بالای 7 درصد، اما تلاش کرد تا بسیاری از موارد را به تعویق بیندازد. از درد سالهای آینده وی علت بحران اقتصادی را عوامل جهانی از جمله جنگ در اوکراین دانست.

در حالی که هانت از افزایش سطح تورم برای مزایای سن کار و حقوق بازنشستگی خبر داد، و اصرار داشت که رویکرد مالی «شفقانه» و متعادلی را در پیش گرفته است، پیش‌بینی‌های موازی منتشر شده توسط دفتر مسئولیت بودجه (OBR) برای خواندن ترسناک انجام شد.

حتی با حمایت گسترده از قبوض انرژی، که توسط هانت نیز اعلام شده است، پیش‌بینی می‌شود که استانداردهای زندگی در دو سال آینده 7 درصد کاهش پیدا کند و عملاً رشد هشت سال گذشته را حذف کند.

راشل ریوز، صدراعظم در سایه حزب کارگر، در واکنشی تند، اقدامات هانت را «فاکتور قتل عام اقتصادی» بودجه کوچک فاجعه‌بار تحت لیز تراس خواند و گفت که هیچ اقتصاد مشابهی مجبور به کاهش هزینه‌ها نیست.

هانت در یک سخنرانی نزدیک به یک ساعته که دامنه وسیعی داشت و مجموعه ای از اقدامات را اعلام کرد، بسیاری از آنها بسیار دنباله دار و انتظار می رفتند، هانت اقدامات تمدید شده، در صورت محدود بودن، را برای کمک به مردم با قبوض انرژی پس از آوریل، و افزایش سطح تورم در این کشور اعلام کرد. مزایای سن کار و حقوق بازنشستگی، محافظت از قفل سه گانه بازنشستگی.

هانت گفت که افزایش مزایا به تنهایی 11 میلیارد پوند هزینه خواهد داشت، اما “اولویت های ما به عنوان یک دولت و اولویت های ما به عنوان یک ملت را بیان می کند.”

هانت همچنین از افزایش سقف اجاره بهای اجتماعی و افزایش 9.7 درصدی در دستمزد زندگی ملی خبر داد.

هانت با طرح آنچه او «طرحی برای مقابله با بحران هزینه زندگی و بازسازی اقتصاد ما» خواند، گفت: اقدامات او از جمله افزایش طیف وسیعی از مالیات ها از طریق توقف یا کاهش کمک هزینه ها و «کارآمدی» در خدمات عمومی، باعث کاهش تورم و کاهش می شود. مقیاس رکود را محدود کنید.

هانت آنچه را که به گفته او مجموعا 55 میلیارد پوند افزایش مالیات و کاهش مخارج است، از جمله کاهش آستانه 45 درصدی بالاترین نرخ مالیات بر درآمد از 150000 پوند به کمی بیش از 125000 پوند، و توقف کمک هزینه ها و آستانه ها برای مالیات بر درآمد، بیمه ملی و مالیات بر ارث برای دو سال دیگر، تا آوریل 2028.

وی افزود: خودروهای برقی دیگر از عوارض خودرو معاف نخواهند شد. هانت گفت که افزایش مالیات بادآورده بر شرکت های انرژی، از جمله مالیات موقت بر تولیدکنندگان برق، 14 میلیارد پوند افزایش می دهد. به عنوان تعادل، مبلغ مشابهی برای سود حدود 700000 شرکت با کاهش نرخ های تجاری هزینه می شود.

هانت با اعلام آنچه که اصرار داشت افزایش واقعی NHS و آموزش را به همراه دارد، گفت که خدمات عمومی محافظت خواهند شد و به دنبال این بود که اتهاماتی مبنی بر آغاز دوره جدیدی از ریاضت اقتصادی را برطرف کند. او افزود که بودجه های سرمایه ای محافظت می شود، اما نه در شرایط واقعی.

در پاسخ، ریوز هانت را به دلیل تلاش برای مقصر دانستن عوامل جهانی برای تصمیماتش مورد انتقاد قرار داد. او گفت: “صدراعظم باید امروز به اینجا می آمد تا طلب بخشش کند، حداقل می توانست عذرخواهی کند، اما نه.”

«تمام آنچه امروز کشور به دست آورد، فاکتوری بود برای کشتار اقتصادی که این دولت ایجاد کرده است. دیگر هرگز نمی توان محافظه کاران را به عنوان حزب صلاحیت اقتصادی در نظر گرفت.

این آشفتگی که ما در آن قرار داریم نتیجه 12 هفته هرج و مرج محافظه‌کاران و همچنین 12 سال شکست اقتصادی محافظه‌کاران است.

هانت بارها – به تمسخر مخالفان – استدلال کرده بود که بسیاری از دلایل نیاز به این اقدامات به عوامل جهانی مربوط می شود و سخنرانی خود را با گفتن اینکه این اقدامات “در مواجهه با بادهای مخالف بی سابقه جهانی” انجام می شود، آغاز کرد.

صدراعظم گفت که رویدادهای بین المللی، به ویژه حمله روسیه به اوکراین، “علت اصلی” پیش بینی تورم 9.1 درصدی در کل سال 2022 و 7.4 درصدی در سال آینده بود.

سایر پیش‌بینی‌های OBR نشان می‌دهد که پیش‌بینی می‌شد اقتصاد در سال 2022 به میزان 4.2 درصد رشد کند، اما در سال 2023 به میزان 1.4 درصد کاهش یافت و سپس در سال‌های آینده به آرامی رشد کرد.

این سخنرانی ضایعات کامل بودجه کوچک سپتامبر توسط هانت را در زمان تراس و صدراعظم وقت، کواسی کوارتنگ، تکمیل کرد و گاهی اوقات فراتر از گزارش مالی او سرگردان بود، با یکی از اقدامات پرده برداری از برنامه هایی برای شهرداران بیشتر در سراسر انگلستان.

هانت به طور مختصر با اشاره به بودجه کوچک Truss-ea گفت که “انگیزه” را برای رشد می داند، اما کاهش مالیات بدون بودجه اشتباه بود. هانت گفت که بازارها باید بدانند بدهی ها پرداخت خواهد شد و افزود: “بریتانیا همیشه راه خود را پرداخت خواهد کرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صعود ایلیمان ندایی از لیگ یکشنبه به ستاره جام جهانی سنگال | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، منلیمان ندای می‌خواست مهارت‌های خود را …