جرمی هانت اعلام کرد مالکان خودروهای برقی از سال 2025 مالیات جاده را پرداخت می کنند | بیانیه پاییز 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

صدراعظم اعلام کرد که مالکان خودروهای برقی باید از سال 2025 عوارض خودرو را که بیشتر به عنوان مالیات جاده شناخته می شود، پرداخت کنند.

خودروهای برقی با باتری (EVs) سهم فزاینده ای از خودروها در جاده های بریتانیا را تشکیل می دهند، به این معنی که درآمد خزانه داری کاهش می یابد. فروش خودروهای بنزینی یا دیزلی جدید در بریتانیا از سال 2030 ممنوع خواهد شد.

کارشناسان می گویند مالیات اضافی می تواند روند انتقال به خودروهای برقی را کند کند.

جرمی هانت، صدراعظم آلمان، در بیانیه پاییز خود به عوام گفت: «از آنجایی که دفتر مسئولیت بودجه پیش‌بینی می‌کند تا سال 2025 نیمی از تمام وسایل نقلیه جدید برقی خواهند بود، برای اینکه سیستم مالیاتی ما عادلانه‌تر شود، تصمیم گرفته‌ام که از آن زمان به بعد خودروهای برقی این کار را انجام دهند. دیگر از عوارض خودرو معاف نخواهند شد.»

نرخ های VED تا حد زیادی با توجه به آلایندگی ها و سن خودرو متفاوت است، در حال حاضر همه وسایل نقلیه بدون آلایندگی معاف هستند. خودروهای الکتریکی کمترین باند را برای خودروهای جدید در سال اول دریافت خواهند کرد – در حال حاضر 10 پوند – و سپس همان نرخی را که سایر وسایل نقلیه پرداخت می کنند، پرداخت خواهند کرد. رانندگان جدیدترین خودروهای دیزلی یا بنزینی معمولاً 120 تا 945 پوند در سال اول و سپس 165 پوند در سال برای پنج سال آینده پرداخت می کنند. خودروهای گران‌تر نیز هزینه اضافی دریافت می‌کنند که احتمالاً به خودروهای برقی جدید می‌رسند.

برخی از مشوق‌ها برای انتقال کسب‌وکارها به وسایل نقلیه تمیزتر باقی می‌ماند. هانت گفت: «نرخ‌های مالیات خودروهای شرکتی برای خودروهای الکتریکی پایین‌تر باقی می‌ماند… و من افزایش نرخ‌ها را به مدت سه سال از سال 2025 به 1 درصد در سال محدود می‌کنم».

ایان پلامر، مدیر Auto Trader، می‌گوید: «چشم‌انداز هزینه‌های جاری اضافی، خریداران احتمالی بیشتری را از خودروهای برقی دور می‌کند، وقتی مشوق‌های دیگر کنار گذاشته می‌شوند و قبوض بالای انرژی مزایای استفاده از برق را از بین می‌برند.»

گیل ناول، رئیس بخش خودروهای الکتریکی در الکتریکس، گفت که این یک تصمیم ناامیدکننده است اما تعجب آور نیست، و افزود: «کار بیشتری باید انجام شود تا به رانندگان اطمینان داده شود که استفاده از یک خودروی الکتریکی ارزان‌تر از رانندگی با بنزین یا دیزل است. و همچنین برای محیط زیست بهتر است.»

هانت برخلاف برخی انتظارات، هیچ پیشنهادی برای اصلاح گسترده تر عوارض سوخت اعلام نکرد. عوارض سوخت در پمپ ها باعث افزایش حدود 35 میلیارد پوند مالیات بر خودرو برای خزانه داری می شود، اما پیش بینی می شود که این رقم با انتقال به خودروهای برقی به شدت کاهش یابد و مقامات گفته اند منابع درآمد جدیدی مورد نیاز است.

سیستم قیمت‌گذاری جاده‌ای که بر اساس مسافت طی شده برای وسایل نقلیه تعیین می‌شود، توسط بسیاری از سازمان‌های رانندگی به عنوان بهترین جایگزین در نظر گرفته می‌شود، اما مدت‌هاست که از نظر سیاسی سمی تلقی می‌شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لایحه ایمنی آنلاین: بریتانیا پس از انتقاد از آزادی بیان محدودیت های اینترنت را کاهش می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از انتقاد شدید فعالان و …