“کشش مالی” چیست و هانت چگونه از آن در بیانیه پاییز خود استفاده کرده است؟ | بیانیه پاییز 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت از بیانیه پاییز خود برای اعلام میلیاردها پوند کاهش هزینه ها و افزایش مالیات استفاده کرده است. با این حال، بسیاری از تغییرات به صورت مخفیانه و بدون افزایش نرخ های مالیات اصلی انجام می شود.

کشش مالی چیست؟

در تلاش برای صرفه جویی در بودجه، صدراعظم از تاکتیکی استفاده کرده است که توسط اقتصاددانان به عنوان “کشش مالی” شناخته می شود – زمانی که آستانه های مالیاتی با افزایش هزینه زندگی افزایش نمی یابد. این به نوبه خود باعث می‌شود افراد بیشتری را به سمت گروه‌های مالیاتی بالاتر بکشاند.

بسیاری از آستانه های مالیاتی و مزایا و کمک هزینه ها به طور پیش فرض هر سال با تورم افزایش می یابد. منجمد کردن آنها در حالی که تورم اکنون به 11.1 درصد رسیده است، بالاترین نرخ از سال 1981، افزایش چشمگیر هزینه های زندگی را به نفع صدراعظم خواهد کرد.

چی صدراعظم اعلام کرده است؟

در حال حاضر، کارگران از کمک هزینه شخصی معاف از مالیات 12570 پوند بهره مند می شوند که بالاتر از آن نرخ پایه مالیات بر درآمد 20 درصد قابل پرداخت است. در درآمدهای بالای 50271 پوند، کارگران نرخ بالاتر مالیات بر درآمد را 40 درصد می پردازند. هانت این آستانه ها را منجمد کرده است، به جای اینکه آنها را برای همگامی با تورم افزایش دهد.

او همچنین آستانه پرداخت 45 درصدی افراد را از 150000 پوند به 125140 پوند کاهش داده است که می تواند 250000 نفر دیگر را به این گروه بکشاند.

انجماد آستانه ها، توقف چهار ساله ای را که در اوایل سال جاری توسط سوناک در زمان صدراعظم او اعمال شد، تمدید می کند، که انتظار می رفت حدود 1 میلیون نفر دیگر را به پرداخت مالیات بر درآمد بکشاند و تعداد کل مالیات دهندگان بر درآمد را به 35 میلیون برساند. و بیش از 1.5 میلیون به نرخ بالاتر، به 7.7 میلیون ایستاده است.

چه معنایی برای مالیه عمومی خواهد داشت؟

موسسه مطالعات مالی تخمین می زند که بیش از 13 میلیارد پوند به تنهایی می تواند با مسدود کردن کمک هزینه شخصی مالیات بر درآمد و آستانه نرخ بالاتر افزایش یابد.

به طور متوسط، اتاق فکر تخمین می زند که به ازای هر 1 پوندی که خانوارها از کاهش سطح بالای نرخ مالیات بر درآمد و بیمه ملی به دست می آورند، آنها 2 پوند از انجماد به آستانه های دیگر و گزینه های سیاست مخفیانه از دست خواهند داد.

“این انجمادها – که نشان دهنده یک روش مخفیانه و خودسرانه برای افزایش درآمد مالیاتی است – اغلب تأثیر بیشتری بر درآمد خانوارها نسبت به اقدامات احتیاطی چشم نوازتر دارد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

چین علیرغم تعداد موارد تقریباً رکورددار، به رفع محدودیت های کووید ادامه می دهد | چین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، غرفه‌های آزمایش کووید-19 روز جمعه …