چنی پاسخ می دهد زیرا پنس می گوید کمیته 6 ژانویه “حق” شهادت ندارد | مایک پنس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس و نایب رئیس کمیته 6 ژانویه پس از اینکه مایک پنس گفت که آنها “حق” شهادت او در مورد حمله به کنگره را ندارند، پاسخ دادند و ادعا کردند که آنها ریاست یک تحقیق “حزبی” را بر عهده داشتند.

بنی تامپسون و لیز چنی گفتند، شهادتی که در یک سری از جلسات عمومی دراماتیک به هیئت و ملت ارائه شد، “غیرحزبی بود”. “صادقانه بود.”

پنس در حال صحبت با سی‌بی‌اس بود تا کتاب جدیدی را تبلیغ کند که در آن روایت خود از رویدادهای روز حمله حامیان رئیس‌جمهورش، دونالد ترامپ به کنگره را بیان می‌کند و برخی شعار می‌دادند که پنس باید به دار آویخته شود.

پنس قبلا گفته بود که شهادت را در نظر خواهد گرفت. اما به سی‌بی‌اس گفت: «کنگره حق شهادت من درباره تفکیک قوا بر اساس قانون اساسی ایالات متحده را ندارد.

و من معتقدم که احضار معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده برای صحبت در مورد مذاکراتی که در کاخ سفید انجام شد، یک سابقه وحشتناک برای کنگره ایجاد خواهد کرد.

حامیان ترامپ پس از آن به کنگره حمله کردند که او به آن‌ها گفت که «مثل جهنم بجنگند» تا تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات را متوقف کنند، در خدمت این دروغ که نتیجه تقلب در انتخابات است. 9 مورد مرگ از جمله خودکشی در میان مجریان قانون به این شورش مرتبط است.

ترامپ برای بار دوم استیضاح شد اما با وفاداری جمهوری خواهان سنا تبرئه شد. او روز سه شنبه سومین نامزدی متوالی ریاست جمهوری را اعلام کرد.

پنس همچنین به دنبال نامزدی جمهوری خواهان است. در انجام این کار، او باید بین ارتقای سوابق خود به عنوان معاون رئیس‌جمهور به ترامپ، در نتیجه جلب نظر حامیان ترامپ، و فاصله گرفتن از رئیس‌جمهوری سابق که جایگاهش پس از ناامیدی جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای در حال سقوط است، تعادل برقرار کند.

پنس گفت که “در را می بندد” به امید شهادت.

اما باید دوباره بگویم، ماهیت حزبی کمیته 6 ژانویه برای من ناامیدکننده بود. به نظر من در ابتدا، فرصتی برای بررسی همه جنبه‌های آنچه در 6 ژانویه رخ داد، وجود داشت، و این کار را بیشتر با روحیه کمیسیون 11 سپتامبر، غیرحزبی، غیرسیاسی، و این یک فرصت از دست رفته بود.

کمیته 6 ژانویه توسط نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان، پس از تلاش کوین مک کارتی، رهبر جمهوری خواه مجلس، برای منصوب کردن متحدان ترامپ در هیئتی به سبک 11 سپتامبر منصوب شد. پلوسی این انتصابات را رد کرد و باعث شد مک کارتی از این روند کناره گیری کند.

کمیته 6 ژانویه متشکل از هفت دموکرات و دو جمهوری خواه به نام های چنی و آدام کینزینگر، از چهره های ضد ترامپ است که به زودی کنگره را ترک خواهند کرد.

این هیئت پس از اینکه روز چهارشنبه تایید شد که جمهوری خواهان کنترل مجلس را در دست خواهند گرفت، کار خود را به پایان می رساند.

تامپسون و چنی در بیانیه خود گفتند: «کمیته منتخب در تعامل ما با معاون پنس محترمانه و مسئولانه عمل کرده است، بنابراین ناامیدکننده است که او ماهیت تحقیقات ما را هنگام مصاحبه برای تبلیغ کتاب جدیدش به اشتباه معرفی می کند.

«تحقیقات ما شهادت بیش از 50 شاهد جمهوری خواه از جمله اعضای ارشد کاخ سفید ترامپ، ستاد انتخاباتی ترامپ و وزارت دادگستری ترامپ را به صورت علنی ارائه کرده است.

«این شهادت، مشمول مجازات کیفری برای دروغ گفتن به کنگره، «حزبی» نبود. حقیقت داشت.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …