اشلی پلمپتر از لستر: “من همه چیز را در مورد حضور در نیجریه دوست دارم” | زنان لسترسیتی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آراشلی پلمپتر تا به حال بازیکن لسترسیتی است. این مدافع 24 ساله که در Melton Mowbray در فاصله 30 دقیقه رانندگی از شهر بزرگ شد، از سن 8 تا 14 سالگی برای مرکز عالی باشگاه بازی کرد و چند سال قبل بازی را برای یک دختر محلی شروع کرد. سمت.

پلامپتر می گوید: «من یکی از آن بچه هایی بودم که همیشه می خواستم فعال باشم. او به یاد می‌آورد که از مدرسه به خانه می‌آمد، کیف‌هایش را قبل از بازی کردن بیرون از خانه بیرون می‌آورد تا اینکه «مامانم بگوید باید برای شام در خانه باشم».

در نوجوانی او به طور موقت باشگاه شهر خود را ترک کرد، جایی که بعداً اولین قرارداد حرفه ای خود را امضا کرد. از آنجایی که زنان بزرگسال لستر در سال 2013 از دسته سوم سقوط کردند، پلامپتر توسط بیرمنگام، یکی از بنیانگذاران سوپر لیگ زنان، وسوسه شد و در آنجا به تیم زیر 17 سال آنها پیوست. پس از آن یک دوره کوتاه در دربی، قبل از پیوستن او به Notts County، که در آن زمان یک تیم WSL بودند، دنبال شد.

در سال 2016، پلامپتر با بورسیه تحصیلی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به ایالات متحده نقل مکان کرد و در آنجا در رشته زیست شناسی انسانی تحصیل کرد. تیم کالج او در آن سال قهرمان ملی شد و به کاخ سفید دعوت شد. او در مورد آن زمان می‌گوید: “این روی چیزهای زیادی در زندگی من تأثیر گذاشت، و نه فقط فوتبال، من بیشتر در مورد خودم، چیزی که به آن علاقه دارم، فهمیدم.”

اما جاه طلبی های او هرگز از بازگشت به لستر دور نشد. در این مرحله، این باشگاه از طریق رتبه های برتر به قهرمانی رسیده بود. پس از فارغ التحصیلی در سال 2019 و با وجود علاقه چند تیم WSL، پلامپتر به لستر راه یافت. پدر او، همچنین ایجنت او، مستقیماً به باشگاه مراجعه کرد. قراردادی که او امضا کرد از آن زمان آن را حداقل تا ژوئن آینده تمدید کرد.

“[It] امضای قرارداد با لستر برای من ارزش زیادی داشت زیرا این باشگاهی بود که همیشه از آن حمایت می کردم و اینجا بزرگ شدم. اینجا احساس می‌کردم برایم ارزشمند است و احساس می‌کردم هدفی در اینجا در تلاش برای کسب موفقیت برای باشگاه داشتم.

اشلی پلامپتر در بازی مقابل منچستریونایتد
اشلی پلامپتر، در بازی مقابل منچستریونایتد، خوشبین است که لستر علیرغم اینکه هیچ امتیازی از هفت بازی ابتدایی خود کسب نکرده است، به قعر جدول خواهد رسید. عکس: گراهام چادویک/ FA/Getty Images

پلامپتر پس از پیوستن، نقش کلیدی در تضمین صعود لستر به WSL برای فصل 2021-22 داشت. احتمالاً پول نیز کمک کرده است: تیم او در آگوست 2020، پس از خرید توسط کینگ پاور، کاملاً حرفه ای شد. تمام سرمایه‌گذاری‌ها… در بازیکنانی که ما آورده‌ایم نشان داد و [promotion] او می‌گوید که از همان ابتدا طرز فکر همه بود.

با این حال، فوتبال برای پلامتر بسیار فراتر از یک ورزش است. او می گوید: «من باید هدفی در آن داشته باشم. “من فقط برای بازی کردن آن مبارزه می کنم.” نمونه موردی: او سفیر منفیس است، یک موسسه خیریه محلی برای حمایت از جوانان دارای معلولیت، که از برادر او که اوتیستیک است حمایت کرده است. (پلامتر دو برادر کوچکتر و یک خواهر دارد که همگی خواهر و برادر ناتنی هستند.)

همچنین در این طرز فکر بود که در طول قرنطینه های ویروس کرونا، پلامپتر بیشتر به میراث نیجریه ای خود فکر کرد: پدربزرگ پدری او در لاگوس به دنیا آمد.

به زودی، او با خواهر 12 ساله اش در مورد آن صحبت می کرد. او می‌گوید: «با وجود اینکه ما یک پدر داریم، هر دو یک پدر نیجریه‌ای و یک مادر سفیدپوست داریم، او کمی متفاوت به نظر می‌رسد و چیزهایی را در مدرسه تجربه کرده است که من هرگز نداشتم». “بیشتر مردم تصور می کنند که من سفید پوست هستم. من به عنوان یک میراث مختلط شناسایی می کنم. اما خواهرم… او سیاه‌پوست است.»

او در مورد یادگیری تجربیات خواهرش می‌گوید: «در این مورد کمی احساس درماندگی می‌کردم. پلامپتر برای تیم های جوانان انگلیس از جمله در سطح زیر 23 سال بازی کرده بود، اما امسال وفاداری خود را به نیجریه تغییر داد و اولین بازی رسمی خود را در فوریه انجام داد. او می گوید: “این جایی است که من می گویم: “خوب، نیجریه برای من خوب است که این کار را انجام دهم، زیرا در این صورت می توانم فرهنگ را بیشتر تجربه کنم، می توانم برگردم و در مورد میراث خود به او آموزش دهم.” این محرک برای من بود.»

اشلی پلمپتر در بازی برای نیجریه مقابل ژاپن ماه گذشته
اشلی پلمپتر، ماه گذشته در بازی برای نیجریه مقابل ژاپن، می‌گوید این یک امتیاز است که نماینده کشور محل تولد پدربزرگش باشد. عکس: Aflo Co Ltd/Alamy

پلامپتر که تا سال گذشته به نیجریه نرفته بود، بازی برای این کشور غرب آفریقا را پذیرفت. او می‌گوید: «من عاشق فرهنگ هستم، صادقانه همه چیز را در مورد حضور در نیجریه دوست دارم. او همچنین “دریافت که من چقدر خوش شانس بودم که در این کشور به دنیا آمدم، فرصت هایی که به من داده شده است”. او می‌افزاید: «برای مثال، هم‌تیمی‌های نیجریه‌ای من، آن‌قدر سخت کار کرده‌اند، اما گاهی اوقات بر اساس تیم‌هایی که در آن بازی می‌کنند، موقعیت‌های مشابهی را به دست نمی‌آورند. این یک امتیاز است که با آنها بازی کنم.” سال آینده، او امیدوار است که تیم ملی نیجریه را برای حضور در جام جهانی تشکیل دهد.

پلامپتر در بازگشت به لستر، فصل پرتلاطمی را پیش رو دارد. با توجه به شکست تیم او در هفت بازی اول خود، یک نبرد سقوط محتمل به نظر می رسد. اما پس از مبارزه با افت فصل گذشته، او امیدوار است. او می‌گوید: «ما می‌دانیم چه احساسی دارد و می‌دانیم چگونه از آن خارج شویم، بنابراین در نهایت همه تقریباً ایمان خود را حفظ می‌کنند. ما می دانیم که می توانیم نتیجه بگیریم.

چه چیز دیگری می خواهد به دست آورد؟ او می‌گوید: «من فقط می‌خواهم با خودم بودن تأثیر بگذارم، واقعاً نمی‌دانم هنوز چه شکلی است. من می‌خواهم به مردم کمک کنم، همین.

با پخش کننده WSL ما در سری فوکوس، بازیکنان لیگ برتر انگلیس را بهتر بشناسید. تمام مصاحبه های ما را اینجا بخوانید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شبکه ملی طرح های شروع طرح زمستانی اضطراری را لغو کرد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اپراتور شبکه برق بریتانیا برنامه‌های …