بیانیه پاییز 2022: نکات کلیدی در یک نگاه | بیانیه پاییز 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت می گوید که دولت طرحی را برای مقابله با بحران هزینه زندگی و بازسازی اقتصاد بریتانیا ارائه خواهد کرد. صدراعظم می‌گوید اولویت‌های او ثبات، رشد و خدمات عمومی است و با وجود اتخاذ «تصمیم‌های دشوار» «راه‌حل‌های منصفانه» ارائه می‌کند.

اوبری آلگرتی، خبرنگار سیاسی: صدراعظم بیانیه پاییز خود را که به آن “مراسم یادبود برای ترسونومیکس” لقب داده شده است، با تلاش برای مقصر دانستن بحران هزینه های زندگی در “بادهای بی سابقه جهانی” آغاز می کند.

هانت در اشاره به هرج و مرج بازار که دولت گذشته را گرفتار کرده است، می گوید که بیانیه او ثبات را به ارمغان خواهد آورد – اما او می‌خواهد اطمینان حاصل کند که محافظه‌کاران فقط به عنوان یک حزب کاهش مدیریت دیده نخواهند شد، بلکه تاکید می‌کند که او همچنین به دنبال رشد اقتصاد خواهد بود.

رشد

 • صدراعظم می گوید پیش بینی های دفتر مسئولیت بودجه نشان می دهد که اقتصاد امسال 4.2 درصد رشد خواهد کرد.

 • هانت می‌گوید که اقتصاد در حال حاضر در رکود به سر می‌برد و قیمت‌های انرژی بالاتر بخش عمده‌ای از تجدیدنظر در پیش‌بینی‌های رشد را توضیح می‌دهد.

 • پس از آن تولید ناخالص داخلی سال آینده 1.4 درصد کاهش می یابد، قبل از اینکه 1.3 درصد در سال 2024، 2.6 درصد در سال 2025 و 2.7 درصد در سال 2026 افزایش یابد.

 • در ماه مارس، OBR رشد 3.8 درصدی را برای سال 2022 و 1.8 درصدی را در سال 2023 پیش بینی کرده بود.

 • اقتصاد در سال 2021 پس از سقوط 11 درصدی در سال 2020 – بزرگترین کاهش در 300 سال گذشته – در طول موج اول همه‌گیری، 7.5 درصد رشد کرد.

اوبری آلگرتی، خبرنگار سیاسی: هانت به OBR تکیه می کند و می گوید تصمیم گرفته است که “قیمت های انرژی بالاتر” اکثر پیش بینی های رشد کمتر از حد انتظار را توضیح می دهد.

او می‌گوید که صندوق بین‌المللی پول برای آرام کردن نگرانی‌ها در میان نمایندگان مجلس درباره ترس از یک رکود دیگر.-سوم اقتصاد جهان امسال یا سال آینده در رکود خواهد بود.

هانت اولین اشاره خود را از «تصمیمات دشوار» رها می کند، و زمینه را برای اقدامات خشن فراهم می کند و تأکید می کند که کسانی که معتقدند این اقدامات غیرضروری هستند، «با مردم بریتانیا روراست نیستند».

قرض گرفتن

 • هانت می گوید وام گرفتن در سال مالی جاری، 2022-23، 7.1 درصد از تولید ناخالص داخلی خواهد بود.

 • از نظر نقدی، OBR کسری بودجه – شکاف بین هزینه و درآمد – را 177 میلیارد پوند در سال 2022-2023 تخمین می زند.

 • در پیش‌بینی‌های قبلی خود در ماه مارس، OBR برآورد کرده بود که وام‌گیری 3.9 درصد از تولید ناخالص داخلی یا 99.1 میلیارد پوند به صورت نقدی در سال‌های 2022-2023 باشد.

 • صدراعظم می گوید که استقراض با اقدامات بیانیه پاییز “بیش از نصف” کاهش یافته است.

 • پیش‌بینی می‌شود که بدهی خالص بخش عمومی به 97.6 درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2025-26 به اوج خود برسد و سپس به تدریج تا سال 2027-28 به 97.3 درصد تولید ناخالص داخلی کاهش یابد.

 • هانت دو قانون مالی جدید را اعلام می کند: بدهی اساسی باید به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی ظرف پنج سال کاهش یابد. و استقراض بخش دولتی باید کمتر از 3 درصد تولید ناخالص داخلی باشد.

اوبری آلگرتی، خبرنگار سیاسی: یکی از مخاطبان کلیدی که هانت باید باشد بازارهای پول را راضی کند، که در تک تک کلمات او معلق خواهد بود. قوانین مالی جدید هانت در مورد استقراض به گونه ای طراحی شده است که دلیلی بر ادعای او باشد که بریتانیا “همیشه راه خود را پرداخت خواهد کرد”.

مالیات های شخصی

 • صدراعظم طیف وسیعی از آستانه های مالیاتی را مسدود می کند، از جمله برای مالیات بر درآمد و مالیات بر ارث برای دو سال دیگر، علاوه بر توقف چهار ساله موجود، تا آوریل 2028.

 • سود سهام قطع خواهد شد. معافیت سالانه مالیات بر عایدی سرمایه نیز کاهش می یابد

 • هانت می‌گوید این تغییرات همچنان بریتانیا را با کمک هزینه‌های سخاوتمندانه‌تر از چندین کشور پیشرو دیگر مواجه می‌کند

 • آستانه 45p نرخ اضافی مالیات از 150000 پوند به 125140 پوند کاهش خواهد یافت.

 • هانت می گوید که خودروهای برقی دیگر از سال 2025 از عوارض خودروها معاف نخواهند شد

اوبری آلگرتی، خبرنگار سیاسی: اگرچه این خبر باعث شده است که نیمکت‌های محافظه‌کار پشت سر او بی‌صدا و ناامید به نظر برسد، هانت سعی می‌کند نکات مثبت را بیان کند تا آنها دلیلی داشته باشند که اتاق عوام را با برخی خطوط دفاعی برای مقابله با رسانه‌ها و رای‌دهندگان ناامید ترک کنند.

او می‌گوید این تغییرات همچنان سخاوتمندانه‌ترین مالیات را برای بریتانیا به همراه خواهد داشت– کمک هزینه های رایگان هر کشور G7، وی افزود که دریافت مالیات طی پنج سال آینده تنها 1 درصد افزایش خواهد یافت.

مالیات کسب و کار

 • مالیات های بادآورده باعث افزایش 14 میلیارد پوندی می شود که شامل مالیات موقت 45 درصدی بر تولیدکنندگان برق می شود.

 • هانت می‌گوید که دولت با کاهش تقریباً 14 میلیارد پوندی مالیات بر نرخ‌های کسب‌وکار، ضربه‌ای را برای کسب‌وکارها بر نرخ‌های تجاری کاهش خواهد داد و این به نفع حدود 700000 کسب‌وکار خواهد بود.

 • کمک هزینه کار در سطح بالاتر 5000 پوند حفظ خواهد شد.

اوبری آلگرتی، خبرنگار سیاسی: هانت نسبت به خانه قدیمی محافظه‌کاران به‌عنوان «حزب تجارت» محتاط است و تأکید می‌کند که 40 درصد از همه شرکت ها همچنان به پرداخت خیر ادامه خواهند داد ملی اصلاً سهم بیمه

او که به دنبال جلوگیری از حمله احتمالی حزب کارگر است، می گوید که دولت به دنبال اجتناب از مالیات و فرار از مالیات ادامه خواهد داد.

بسیاری از اعلامیه‌هایی که او انجام می‌دهد مربوط به سال‌ها پس از انتخابات عمومی بعدی است – بنابراین برخی از دردها تا سال‌های آینده احساس نخواهد شد. (یا حتی اگر محافظه‌کاران پس از سال 2025 از دولت اخراج شوند.)

هزینه های عمومی

 • هانت می‌گوید هزینه‌های دولت در پنج سال آینده هر سال به صورت واقعی افزایش می‌یابد اما با سرعت کمتری.

 • صدراعظم می گوید که “انضباط مخارج عمومی” باید در یک “دوره چالش برانگیز” نشان داده شود.

 • مخارج موجود دپارتمان تحت دور مخارج 2021 حفظ خواهد شد. سپس مخارج دپارتمان در سه سال بعد سالانه 1% رشد خواهد کرد.

 • او می گوید که ادارات باید کارآمدی را ایجاد کنند. با این حال، هزینه های کلی برای پنج سال آینده “به افزایش واقعی خود ادامه خواهد داد”.

اوبری آلگرتی، خبرنگار سیاسی: رأی دهندگان ممکن است مالیات بیشتری بپوشند، اما احتمالاً از خدمات عمومی ضعیف انتظار بهتری دارند.

هانت به آن اشاره می کند و می گوید که می خواهد “تا آنجا که می توانیم از آنها محافظت کنیم”.

هانت در تلاش برای رد هر گونه ادعایی که بیانیه پاییزی او بازگشت به ریاضت اقتصادی را ارائه می دهد، اصرار دارد که هزینه های عمومی رشد خواهد کرد – البته کندتر از رشد اقتصاد.

کمک های خارجی و آب و هوا

 • هانت می گوید دولت تا زمانی که شرایط اقتصادی اجازه ندهد، نمی تواند هزینه های کمک های خارجی را به 0.7 درصد تولید ناخالص داخلی بازگرداند. برای باقیمانده دوره پیش بینی در سطح 0.5 درصد باقی خواهد ماند.

 • صدراعظم می گوید که او تایید می کند که علیرغم فشارهای اقتصادی، دولت «کاملاً متعهد» به Cop26، از جمله کاهش 68 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای بریتانیا تا سال 2030، باقی می ماند.

اوبری آلگرتی، خبرنگار سیاسی: دو نگرانی‌های بزرگ در مورد هزینه‌های بیشتر متمرکز در سطح بین‌المللی توسط هانت کاملاً کاهش نیافته است. او می گوید که هزینه های کمک به 0.7 درصد از تولید ناخالص داخلی هدف افزایش نمی یابد و می گوید که هزینه های دفاعی حداقل 2 درصد باقی خواهد ماند.

تحصیلات

 • هانت می گوید که صدراعظم بودجه مدارس را با 2.3 میلیارد پوند اضافی در سال افزایش خواهد داد.

 • او می گوید در شرایط سخت اقتصادی، یک دولت محافظه کار بیشتر روی خدمات عمومی سرمایه گذاری می کند که همه آینده ما را مشخص می کند.

اوبری آلگرتی، خبرنگار سیاسی: با احساس گرما در آخر هفته از سوی دوجین نماینده محافظه کار – از جمله یک وزیر سابق آموزش – او که از هانت خواسته بود هزینه های آموزشی را کاهش ندهد، آتش خاص را با بیان اینکه در سال آینده و سال بعد 2.3 میلیارد پوند رشد خواهد کرد خاموش می کند.

اما چه مقدار از آن برای آموزش کودکان پس از افزایش حقوق، قبوض انرژی و تورم باقی خواهد ماند، ممکن است هنوز برخی را نگران کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …