رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آفریقا با افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید-19 بیشتر می‌خواهد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کامپالا، اوگاندا — رئیس موسسه عالی سلامت عمومی آفریقا از مقامات در سراسر این قاره می‌خواهد در میان افزایش نگران کننده موارد جدید در برخی کشورها، آزمایش کووید-19 را افزایش دهند.

احمد اوگول، سرپرست مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آفریقا، روز پنجشنبه گفت، قاره 1.3 میلیارد نفری در هفته گذشته شاهد افزایش 37 درصدی موارد جدید بوده است.

او گفت که طی چهار هفته گذشته 11 درصد موارد جدید افزایش یافته است.

او گفت: «کووید هنوز هم با ما بسیار است و در واقع، وقتی به اعداد و ارقام نگاه می کنیم، می بینیم که برخی از کشورهای عضو هستند که در واقع وارد موج جدیدی می شوند و ما آن را از نزدیک زیر نظر داریم. تحلیل روشنی داشته باشید، هفته آینده می‌توانیم به شما گزارش دهیم که آیا موج‌های جدید ادامه دارند یا به سرعت تحت کنترل قرار گرفته‌اند.»

وی اشاره ای نکرد که کدام کشورها با موج جدیدی از آلودگی مواجه هستند، اما آفریقای جنوبی یکی از آنهاست. پیشرفته ترین اقتصاد آفریقا بیشترین آسیب را از کووید-19 داشته است، که منبع عمده موارد تایید شده و مرگ و میر است.

براساس آمار CDC آفریقا، کووید-19 12.1 میلیون نفر را در 54 کشور آفریقا آلوده کرده است که 2 درصد موارد را در سراسر جهان تشکیل می دهد و حداقل 256000 نفر جان خود را از دست داده اند.

نرخ واکسیناسیون در آفریقا همچنان پایین است، عمدتاً به دلیل کمبود منابع و همچنین تا حدی به دلیل تردید در بین برخی. تنها 25 درصد از مردم آفریقا به طور کامل واکسینه شده اند و کمتر از 3 درصد دوزهای تقویت کننده دریافت کرده اند.

اوگول گفت، در میان این پدیده که ما شاهد افزایش تعداد هستیم، مقامات بهداشت ملی باید روی آزمایش افراد بیشتری برای COVID-19 تمرکز کنند.

او گفت: «وقتی شاهد افزایش آمار و کاهش نسبتاً تست‌ها هستیم، نشان‌دهنده این است که باید در ملاء عام مراقب باشیم. و همچنین باید خودمان را واکسینه کنیم تا از بیماری جدی و حتی مرگ در هنگام مواجهه با کووید جلوگیری کنیم. ما می دانیم که باید چه کار کنیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صعود ایلیمان ندایی از لیگ یکشنبه به ستاره جام جهانی سنگال | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، منلیمان ندای می‌خواست مهارت‌های خود را …