قانون ازدواج همجنس گرایان مانع اصلی سنای ایالات متحده را برطرف می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

قانون حمایت از ازدواج‌های همجنس‌گرایان و بین نژادی در ایالات متحده روز چهارشنبه از یک مانع بزرگ سنا عبور کرد و کنگره را در مسیری قرار داد تا گامی تاریخی برای اطمینان از اینکه چنین اتحادیه‌هایی در قوانین فدرال گنجانده شده‌اند، بردارد.

دوازده جمهوری‌خواه با همه دموکرات‌ها به پیشبرد این قانون رای دادند، به این معنی که رای نهایی ممکن است در این هفته یا اواخر این ماه انجام شود.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، گفت که این لایحه برای اطمینان از اینکه اتحادیه ها از نظر قانونی به رسمیت شناخته می شوند، شانسی برای سنا است تا “به عالی ترین آرمان های خود زندگی کند” و از برابری ازدواج برای همه مردم محافظت کند.

شومر با اشاره به اینکه دختر خودش و همسرش در انتظار بچه دار شدن هستند، گفت: «این کشور ما را به مکانی بهتر و عادلانه تر برای زندگی تبدیل می کند.

دموکرات های سنا به سرعت در حال تصویب این لایحه هستند در حالی که این حزب همچنان کنترل مجلس نمایندگان را در اختیار دارد. جمهوریخواهان اکثریت مجلس نمایندگان را به دست آوردند روز چهارشنبه و بعید است که این موضوع در سال آینده مطرح شود.

رئیس جمهور جو بایدن در بیانیه ای پس از رای گیری گفت که پس از تصویب این لایحه را امضا خواهد کرد. او گفت: “عشق عشق است و آمریکایی ها باید حق داشته باشند با فردی که دوست دارند ازدواج کنند.”

این لایحه از زمان تصمیم دادگاه عالی در ژوئن که Roe v. Wade و حق فدرال برای سقط جنین را لغو کرد، شتاب ثابتی یافته است. در آن زمان نظری از قاضی کلارنس توماس نشان داد که تصمیم دادگاه عالی قبلی که از ازدواج همجنس‌گرایان حمایت می‌کند نیز ممکن است در معرض تهدید قرار گیرد.

این قانون قانون دفاع از ازدواج دوران کلینتون را لغو می‌کند و ایالت‌ها را ملزم می‌کند تا همه ازدواج‌هایی را که در جایی که انجام شده‌اند قانونی به رسمیت بشناسند. قانون جدید احترام به ازدواج همچنین با الزام ایالت ها به رسمیت شناختن ازدواج های قانونی بدون توجه به “جنس، نژاد، قومیت یا منشاء ملی” از ازدواج های بین نژادی محافظت می کند.

کنگره در تلاش است تا از ازدواج همجنس‌گرایان حمایت کند زیرا حمایت عموم مردم – و به‌ویژه جمهوری‌خواهان – در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است، زیرا تصمیم دادگاه عالی در سال 2015 اوبرگفل علیه هاجز، ازدواج همجنس‌گرایان را در سراسر کشور قانونی کرد. نظرسنجی اخیر نشان می دهد که بیش از دو سوم مردم از اتحادیه های همجنس گرا حمایت می کنند.

با این حال، بسیاری از جمهوری خواهان در کنگره تمایلی به حمایت از این قانون ندارند، و بسیاری می گویند این قانون غیرضروری است، در حالی که ازدواج ها هنوز توسط دادگاه محافظت می شود. دموکرات ها بررسی را به بعد از انتخابات میان دوره ای به تعویق انداختند، به این امید که فشار سیاسی بر برخی از سناتورهای جمهوری خواه که ممکن است تزلزل داشته باشند، کاهش یابد.

حمایت فزاینده جمهوری خواهان از این موضوع حتی با یک دهه پیش، زمانی که بسیاری به شدت مخالف ازدواج های همجنس گرایان بودند، تضاد شدیدی دارد. این قانون در رای گیری در ماه ژوئیه با حمایت 47 جمهوری خواه در مجلس نمایندگان به تصویب رسید – عددی که بیش از حد انتظار بود که به این اقدام در سنا رونق بخشید.

روز سه‌شنبه، کلیسای عیسی مسیح قدیسان آخرالزمان به جدیدترین گروه محافظه‌کار تبدیل شد که از این قانون حمایت کرد. در بیانیه ای، مذهب مستقر در یوتا گفت که دکترین کلیسا همچنان روابط همجنس گرایان را خلاف احکام خدا تلقی می کند، اما از حقوق زوج های همجنس تا زمانی حمایت می کند که حق گروه های مذهبی را نقض نکنند. همانطور که آنها انتخاب می کنند باور کنند

تامی بالدوین، سناتور ویسکانسین، یک دموکرات که اولین سناتور آشکارا همجنس‌گرا است و تقریباً چهار دهه است که روی مسائل مربوط به حقوق همجنس‌گرایان کار می‌کند، گفت که صراحت جدید بسیاری از جمهوری‌خواهان در این زمینه او را به یاد «قوس جنبش LBGTQ برای شروع است.» با، در روزهای اولیه که مردم بیرون نبودند و مردم همجنس‌گرایان را با افسانه‌ها و کلیشه‌ها می‌شناختند.»

بالدوین گفت که با دیده شدن افراد و خانواده های بیشتری، قلب ها و ذهن ها تغییر کرده است.

او گفت: «و آرام آرام قوانین پیروی کردند. “این تاریخ است.”

شومر گفت که این موضوع برای او نیز شخصی است.

شومر گفت: «تصویب قانون احترام به ازدواج برای بسیاری از سناتورها و کارکنان آنها، از جمله من، شخصی است. دخترم و همسرش در ماه فوریه در انتظار بچه دار شدن هستند. بنابراین انجام این کار برای بسیاری از ما اهمیت زیادی دارد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ایالات متحده منتظر “پاسخ جدی” روسیه در مورد پیشنهاد انتشار بریتنی گرینر است | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک دیپلمات ارشد آمریکایی گفت …