من، دنیل بلیک برای صحنه و به روز شدن برای بحران هزینه زندگی | تئاتر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

من، دنیل بلیک، برنده نخل طلای کن لوچ، قرار است برای یک تولید صحنه ای به قلم ستاره فیلم اقتباس شود. دیو جانز، که در سال 2016 نقش اصلی را بر روی پرده سینما بازی کرد، گفت که در تحقیق در مورد نسخه جدید خود از این داستان، تصویر فقر را بیش از هر زمان دیگری مرتبط‌تر دریافته است، زیرا بحران هزینه‌های زندگی در بریتانیا «کار را برای آن‌ها سخت‌تر می‌کند». که قبلاً در حال مبارزه هستند».

این نمایشنامه در ماه مه در مرحله شمالی در نیوکاسل، شهری که من، دنیل بلیک در آن قرار داشت، نمایش داده می شود. سپس به یک تور بریتانیا خواهد رفت.

در فیلم جنجالی لوچ در سال 2016، جانز نقش یک وصال بیوه را بازی می‌کند که دچار حمله قلبی شده، خود را واجد شرایط استخدام و کمک هزینه حمایتی نمی‌بیند و با یک مادر مجرد جوان به نام کیت دوست می‌شود که از لندن بیرون شده است. این کتاب که توسط پل لاورتی نوشته شده بود، به دلیل شرح کاملاً واضح آن از ریاضت‌های محافظه‌کاران و سرنگونی بی‌رحمانه یک سیستم مزایای غیرانسانی و ناکارآمد مورد تحسین قرار گرفت.

جانز، که در نیوکاسل بزرگ شد و به عنوان یک آجرپز کار می کرد، به عنوان یک کمدین استندآپ شناخته شد، اما من، دنیل بلیک، او را با ورود به دهه 60 سالگی به شهرت جهانی رساندم. او گفت از اینکه از او خواسته شد فیلمنامه لاورتی را اقتباس کند، بسیار هیجان زده است. اما من فقط نمی خواستم فیلم را روی صحنه ببرم، می خواستم داستان را برای سال 2022 به روز کنم. او در طول تحقیقات خود برای نسخه جدید، ادامه داد: «این که متوجه شدم از زمان اکران فیلم اصلاً تغییر نکرده است، مایوس کننده بود. داستان هنوز هم مانند سال 2016 مرتبط است. شاید در حال حاضر حتی بیشتر از این، با توجه به بحران هزینه های زندگی، کار را برای کسانی که در حال حاضر در تلاش برای خروج از فقر هستند، سخت تر می کند. داستان دنیل و کیت می‌تواند مال هر کسی باشد.»

دیو جانز در حال اجرا در حاشیه ادینبورگ در سال 2017.
دیو جانز در حال اجرا در حاشیه ادینبورگ در سال 2017. عکس: مردو مکلئود/ آبان نیوز

جانز افزود: هدف این نمایش نشان دادن مهربانی، شفقت، شوخ طبعی و امید است که می تواند در سخت ترین زمان ها به ما کمک کند. این به ویژه بر روی واحد خانواده تشکیل شده توسط دانیل و کیت متمرکز خواهد شد که با فرزندان خردسالش در جستجوی مسکن شورایی از لندن به نیوکاسل نقل مکان می کند.

مارک کالورت کارگردان نمایش گفت که آنها می‌خواستند از این فیلم تقدیر کنند و در عین حال به تماشاگران دیدگاه تازه‌ای درباره «پیامدهای 12 سال گذشته حکومت بر زندگی مردم» بدهند. این تولید شامل «مصاحبه‌های واقعی، سخنرانی‌ها و خروجی رسانه‌های اجتماعی است که تأثیر تصمیم‌های دولت را بر زندگی واقعی مردم نشان می‌دهد. زیرا با وجود 14.5 میلیون نفر که اکنون در بریتانیا در فقر زندگی می کنند، این یک داستان خیالی نیست. واقعیت است.»

لوچ گفت: «این داستان اکنون بیش از هر زمان دیگری مرتبط است. و چه کسی بهتر از دیو جانز، دنیل بلیک اصلی، آن را روی صحنه بگذارد؟»

این نمایشنامه با همکاری شرکت Cardboard Citizens ساخته خواهد شد که با و برای افراد بی خانمان تئاتر می سازد و تولیدات گذشته آن شامل نسخه ای از فیلم برجسته لوچ کتی به خانه می شود که در سال 2016 روی صحنه رفت.

ناتالی ایبو، که در سال 2020 به عنوان مدیر هنری جدید در استیج شمالی معرفی شد، گفت که من، دنیل بلیک، بخشی از یک فصل کار با تمرکز بر جامعه و “چگونه جمع می شویم و چگونه خودمان را تعریف می کنیم” بودم. در ماه آوریل، ایبو نمایشنامه‌ای به نام اعتراض اثر هانا لاوری را کارگردانی خواهد کرد که با الهام از خاطرات تظاهرات‌هایی که این نمایشنامه‌نویس با مادرش در زمان بزرگ شدن انجام داد، الهام گرفته است. اعتراض پس از اجرا در مرحله شمالی برگزار می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: رویکرد سهل‌انگیز به همه‌گیری کووید-19 می‌تواند یک نوع کشنده ایجاد کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه …