نمایندگان مجلس هشدار دادند موبایل «معدن طلای بالقوه» برای کشورهای متخاصم هستند | مجلس عوام

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به نمایندگان مجلس گفته شده است که تلفن های آنها “معدن طلای بالقوه” برای کشورهای متخاصم است که آنها را هدف قرار می دهند تا بر دموکراسی در بریتانیا تأثیر بگذارند.

با توجه به تهدید هکرهای مورد حمایت دولت و همچنین مجرمان و کلاهبرداران، توصیه هایی توسط لیندسی هویل، سخنران عوام، به اشتراک گذاشته شد که به نمایندگان مجلس توصیه می کند تلفن های خود را در جلسات حساس نبرند.

سایر اقدامات امنیتی که به نمایندگان مجلس گفته شد شامل تنظیم تأیید چند عاملی بود که برای دسترسی به منابع یا داده ها به دو شکل شناسایی نیاز دارد، همچنین به روز رسانی نرم افزار و حذف پیام های قدیمی.

این توصیه از سوی مرکز ملی امنیت سایبری (NCSC) همراه با نامه ای از Hoyle به همکاران ارائه شد که در آن به همکاران گفته شده بود که فقط دوربین تلفن یا میکروفون یک نفر باید به خطر بیفتد تا همه افراد در یک اتاق در معرض خطر قرار گیرند.

پس از اینکه تلفن لیز تراس توسط روس‌ها هک شد، هویل گفت که “رویدادهای اخیر” نشان داده است که دولت‌های متخاصم در تلاش هستند تا “در فرآیندهای دموکراتیک ما برای منافع اقتصادی، نظامی یا سیاسی خود بینشی یا اعمال نفوذ کنند.”

وی افزود: تلفن های ما حاوی اطلاعات بسیار زیادی هستند: پیام ها، ایمیل ها، مخاطبین، عکس ها و پست های رسانه های اجتماعی – از جمله داده های خصوصی، حساس، شخصی، تاریخی و گاهی اوقات حتی حذف شده.

گفته می‌شود تلفن تراس در تابستان، زمانی که او وزیر امور خارجه و پیشتاز در رقابت رهبری حزب محافظه‌کار بود، هک شد.

به گزارش میل ساندی، جاسوسان مظنون به کار برای کرملین به اطلاعات حساس، از جمله بحث در مورد جنگ در اوکراین و گفتگوهای خصوصی با کواسی کوارتنگ، که بعداً صدراعظم او می شود، دسترسی پیدا کردند.

هویل گفت: «در حالی که هیچ تلفن همراه شخصی را نمی‌توان به طور کامل در برابر یک مهاجم مصمم دولت ملت ایمن کرد، 10 «نکته برتر» توسط NCSC جمع‌آوری شده است تا دستگاه‌ها را «تا حد امکان انعطاف‌پذیر» کند.

او در نامه‌ای که توسط HuffPost UK فاش شد، اضافه کرد: «شما ممکن است احساس نکنید که قادر به انجام هر کاری در این لیست نیستید، اما هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، احتمال کمتری دارد که اطلاعات شخصی و تلفن همراه شما به خطر بیفتد یا عواقب آسیب‌رسانی به آن کمتر خواهد بود. شما هک شده اید.»

به نمایندگان پارلمان توصیه شد مدت زمان ذخیره پیام‌ها در تلفن خود را محدود کنند و تنظیمات حریم خصوصی خود را برای محدود کردن دسترسی برنامه‌ها به میکروفون یا داده‌های مکان و همچنین غیرفعال کردن پیش‌نمایش پیام‌ها بررسی کنند.

پیشنهادهای دیگر برای نمایندگان مجلس این بود که: «به طور ایمن هر وسیله‌ای را که دیگر استفاده نمی‌کردند و قصد انتقال آن را داشتند، پاک کنند. از یک مدیر رمز عبور استفاده کنید. و حین استفاده از گوشی از محیط اطراف خود آگاه باشند.

وزیر امنیت، تام توگندات، رهبری یک کارگروه وست مینستر را برای رسیدگی به تهدیدات علیه نهادهای دموکراتیک بریتانیا بر عهده دارد.

او گفته است “دموکراسی ما مورد حمله قرار گرفته است” و رئیس مجلس “درست بود که به همه نمایندگان هشدار داد”.

او افزود: «به همین دلیل است که من یک کارگروه جدید را رهبری می‌کنم تا گروه‌های مختلفی را گرد هم بیاورم که می‌توانند از حاکمیت اصلی ما محافظت کنند – حق انتخاب اینکه چه کسی ما را رهبری کند».

توبیاس الوود، نماینده حزب محافظه کار، که ریاست کمیته منتخب دفاعی را بر عهده دارد، قبلاً هشدار داده بود که اگر تلفن تراس هک شود، «دیگر شخصیت‌های ارشد دولتی، دیپلماتیک و نظامی نیز هک خواهند شد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …