روسیه موج دیگری از حملات موشکی را در سراسر اوکراین آغاز کرد | اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روسیه در ششمین حمله جمعی خود از اوایل اکتبر، موج دیگری از حملات راکتی، پهپادی و موشکی را در سراسر اوکراین به راه انداخته است.

مقامات اوکراین گفتند که این حمله مانند پنج حمله قبلی با هدف نابودی سیستم انرژی این کشور انجام شده است.

حملات به زیرساخت های حیاتی در اودسا و دنیپرو صبح روز پنجشنبه توسط دولت ریاست جمهوری و روسای منطقه مربوطه تایید شد. به گفته مقامات این منطقه، سه نفر در منطقه اودسا زخمی شدند، در حالی که به گفته بوریس فیلاتوف، شهردار آن، 14 نفر دیگر از جمله یک نوجوان در اعتصاب شهر دنیپرو زخمی شدند. اداره منطقه ای دنیپرو گزارش داد که در مجموع پنج نفر زخمی شدند.

دیمیترو کوله‌با، رئیس منطقه کی‌یف گفت: دو موشک و یک پهپاد شاهد ایرانی بر فراز کیف سرنگون شده‌اند.

رئیس منطقه میکولایف گزارش داد که پهپادهای شاهد عرضه شده توسط ایران بر فراز منطقه وی در حال کار هستند. وی همچنین گفت که یک موشک از دریای سیاه به سمت آنها پرتاب شده است. وی تایید نکرد که آیا این حملات به اهداف خود اصابت کرده است یا خیر. او بعداً در تلگرام اضافه کرد: “دزدهای خرده پا کج، بی دندان، بدبخت – همه آنچه باید در مورد ارتش روسیه بدانید.”

خبرنگاران آبان نیوز در منطقه میکولایف صبح روز پنجشنبه یک سری انفجارهای مهیب را شنیدند. معلوم نبود صدای پدافند هوایی اوکراین بود یا نه.

کانال‌های غیررسمی تلگرام گزارش دادند که سامانه‌های پدافند هوایی اوکراین در مناطق خارکف، چرکاسی و پولتاوا کار می‌کنند.

آندری یرماک، رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین در تلگرام گفت که روسیه در حملات خود به بخش انرژی شکست خواهد خورد. یرماک نوشت: “این یک تاکتیک ساده لوحانه بازنده های ترسو است که ما برای آن آماده ایم.”

«اوکراین قبلاً در برابر ضربات بسیار سخت دشمن مقاومت کرده است که نتایجی را که این ترسوهای روسی روی آن حساب می کردند را به همراه نداشت. ما به حرکت رو به جلو ادامه می دهیم. آژیرهای حمله هوایی را نادیده نگیرید، آنها موفق نخواهند شد. ما آنها را خرد خواهیم کرد.»

از اوایل اکتبر، روسیه تاسیسات انرژی اوکراین را از طریق یک سری حملات گسترده هدف قرار داده است. در اوایل ماه جاری، رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، گفت که حدود 40 درصد از زیرساخت های انرژی این کشور تخریب شده است.

به گفته مقامات این کشور، روسیه در 15 نوامبر حدود 100 موشک به سمت اوکراین پرتاب کرد. به گفته شرکت انرژی دولتی Ukrenergo، اگرچه تقریباً سه چهارم توسط سیستم‌های دفاع هوایی اوکراین دستگیر شدند، اما تقریباً در هر منطقه تأسیسات انرژی مورد هدف قرار گرفتند. Ukrenergo هنوز بیانیه کاملی در مورد آخرین خسارت ارائه نکرده است اما این حمله را بدترین حمله تا کنون توصیف کرده است.

خاموشی های اضطراری در سراسر مناطق شمالی و جنوبی اوکراین به منظور تثبیت شبکه اجرا شد.

دو نفر در روستایی در مرز لهستان در نتیجه حمله روز سه شنبه روسیه کشته شدند. متحدان اوکراین گفتند که این یک موشک دفاع هوایی اوکراینی است، اما اوکراین اصرار دارد که منشاء آن روسی است. مقامات لهستان گفتند که تحقیقات برای اثبات حقایق در جریان است و روز پنجشنبه گفتند که اوکراین احتمالاً به سایت موشکی در جنوب شرقی لهستان دسترسی خواهد داشت.

کارشناسان پزشکی قانونی محل اصابت موشک به روستایی در جنوب شرقی لهستان و کشته شدن دو نفر را بررسی می کنند.
کارشناسان پزشکی قانونی محل اصابت موشک به روستایی در جنوب شرقی لهستان و کشته شدن دو نفر را بررسی می کنند. عکس: پلیس لهستان/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در سخنرانی شبانه خود گفت که تعطیلی اضطراری و تثبیت‌سازی در 18 منطقه و در پایتخت کیف در حال وقوع است.
ما هر کاری را انجام می دهیم تا برق را بازیابی کنیم – هم تولید و هم تامین. یکی دیگر از نشست های رامشتاین [talks] صورت گرفت. موضوع کلیدی [discussed] تقویت پدافند ضد هوایی و ضد موشکی ما بود.»

نشست‌های گروه تماس دفاعی اوکراین، معروف به مذاکرات رامشتاین، به مجموعه‌ای از جلسات منظم بین اوکراین و متحدانش از جمله ایالات متحده اشاره دارد. اولین جلسه در فروردین ماه برگزار شد و گردهمایی روز چهارشنبه هفتمین جلسه بود. این مذاکرات در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان انجام می شود و یکی از کانال های اصلی لابی اوکراین برای کمک های نظامی است.

زلنسکی همچنین گفت که با بانک جهانی درباره بازسازی زیرساخت‌های آسیب‌دیده و تأسیسات عمومی «به منظور تضمین یک زندگی عادی برای مردم» گفتگو کرده است.

زلنسکی روز چهارشنبه در اظهارنظر جداگانه‌ای برای خبرنگاران گفت: «اگر ما در این زمستان زنده بمانیم و این کار را انجام خواهیم داد، اوکراین قطعاً در این جنگ پیروز خواهد شد».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

انتخاب کنندگان گرجستان در آخرین روز رای گیری سنای آمریکا به پای صندوق های رای می روند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رای دهندگان ایالت جورجیا قرار است …