اندرو فارست 740 میلیون دلار به صندوق سرمایه گذاری جهانی برای بازسازی اوکراین متعهد می شود | اندرو فارست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اندرو فارست، میلیاردر معدنی استرالیایی، 740 میلیون دلار به یک صندوق سرمایه گذاری جهانی اوکراین برای بازسازی اختصاص خواهد داد، و رئیس جمهور، ولودیمیر زلنسکی، مدعی شد که این کشور می تواند به “سریع ترین اقتصاد در حال رشد در اروپا، اگر نه جهان” تبدیل شود.

امید بود که «ابتکار رشد سبز اوکراین» به 100 میلیارد دلار افزایش یابد و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های انرژی و ارتباطات را برای تبدیل کشور به «اقتصاد سبز دیجیتال» در بهبود پس از جنگ روسیه آغاز کند.

زلنسکی روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت: «اندرو و من توافق کرده‌ایم که زیرساخت‌های زباله دوران کمونیستی روسیه را جایگزین نکنیم، در عوض به آخرین فناوری جهش خواهیم کرد.»

ما از این واقعیت استفاده خواهیم کرد که آنچه روس‌ها ویران کرده‌اند را می‌توان به راحتی با جدیدترین، مدرن‌ترین زیرساخت‌های سبز و دیجیتال جایگزین کرد.»

فارست، بنیانگذار Fortescue Metals، گفت که در حال مذاکره با دولت های اوکراین، استرالیا، ایالات متحده و بریتانیا، OECD و اعضای جامعه تجاری بین المللی از جمله شرکت سرمایه گذاری BlackRock بوده است.

سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری فارست (741 میلیون دلار استرالیا) اولین جزء اعلام شده این صندوق بود که انتظار می رفت به حداقل 25 میلیارد دلار و تا 100 میلیارد دلار افزایش یابد. سهم فارست از گروه تاتاران، شرکت سرمایه‌گذاری که توسط نیکولا، نجیب‌زاده معدن و همسرش اداره می‌شود، تامین می‌شود.

فارست در بیانیه‌ای گفت: از سرمایه‌گذاران حرفه‌ای، مدیران صندوق‌ها و صندوق‌های مستقل و همه کسانی که معتقدند حمله به کشوری دیگر باید برای همیشه به سطل زباله تاریخی بدترین اشتباهات بشریت سپرده شوند، دعوت می‌کنم تا به ما بپیوندند.

روسیه این هفته موجی از موشک ها را هدف قرار داد که زیرساخت های انرژی اوکراین را هدف قرار دادند. یک انفجار موشکی در جنوب شرقی لهستان دو نفر را کشت و آندری دودا، رئیس جمهور این کشور گفت که “به احتمال زیاد توسط پدافند ضد هوایی اوکراین شلیک شده است” و “متاسفانه در خاک لهستان سقوط کرده است”.

فارست در ماه ژوئن یک هفته را در اوکراین گذراند و با زلینسکی و بسیاری از دولت او ملاقات کرد. او گفت که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، بوریس جانسون، نخست وزیر سابق بریتانیا، نخست وزیر استرالیا، آنتونی آلبانیز، دبیر کل OECD، ماتیاس کورمان، نماینده ویژه سازمان ملل متحد، مایکل بلومبرگ، و مدیر عامل بلک راک، لری فینک، را در جریان قرار داده است.

او مدعی شد که این آغازگر یک “عصر طلایی” جدید برای اوکراین خواهد بود. فارست در مصاحبه‌ای با روزنامه‌های Nine، ابزار سرمایه‌گذاری را به طرح مارشال تشبیه کرد، برنامه‌ای در سال 1948 برای کمک‌های پس از جنگ از سوی ایالات متحده برای کمک به بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم.

کل جهان می‌تواند ببیند که روسیه، که قادر به پیروزی در میدان جنگ نیست، چگونه زیرساخت‌های غیرنظامی را به وحشت می‌اندازد. زلنسکی گفت: قیمت بازسازی با هر اعتصاب جدید در حال افزایش است.

«یک روز متجاوز هزینه همه چیز را به طور کامل پرداخت می کند، اما مردم ما نمی توانند ماه ها منتظر برق و گرما باشند. اکنون باید اوکراین را احیا کنیم! به همین دلیل است که این پروژه بسیار به موقع است.»

“این ابتکار نوآورانه اولین اقتصاد دیجیتال سبز جهان و سریعترین اقتصاد در حال رشد را در اروپا، اگر نه در جهان، تسهیل خواهد کرد.”

فارست در مصاحبه ای با رادیو ملی ABC ادعا کرد که سرمایه گذاری تجاری “اثری 10 برابری” در اوکراین خواهد داشت.

او گفت: «شما معجزه اقتصادی آلمان، معجزه اقتصادی ژاپن پس از جنگ جهانی دوم را به خاطر خواهید آورد… اوکراین آن را سریعتر خواهد داشت».

از صندوق های دولتی گرفته تا سرمایه گذاران حرفه ای، موسسات در سراسر جهان و استرالیا، این سرمایه گذاری خوبی خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

طراح Balenciaga بابت کمپین “نامناسب” با حضور کودکان متاسفم | بالنسیاگا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، طراح خلاق Balenciaga به دلیل …