کارگران استارباکس را به خاطر مذاکرات قرارداد اتحادیه محکوم کردند: “آنها با ما مانند انسان رفتار نمی کنند” | استارباکس

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

طبق گزارشات، جلسات هیئت مدیره شرکت استارباکس شامل دو صندلی خالی برای نمایندگی کارکنان و مشتریان است. این نوعی حقه با هدف به تصویر کشیدن فرهنگ شرکتی فراگیر است.

اما اخیراً کارگران فروشگاه‌های اتحادیه‌ای استارباکس عکس‌هایی از صندلی‌های خالی روی میزهایی که برای گفتگو در مورد اولین قرارداد اتحادیه در نظر گرفته شده‌اند، منتشر می‌کنند. آنها این کار را به عنوان راهی برای بیان یک نکته بسیار متفاوت انجام می دهند: کارگران اکنون گفته اند شکایات متعدد در مورد حضور وکلای استارباکس در جلسات چانه زنی و سپس ترک آن قبل از شروع هرگونه معامله.

تایلر کیلینگ، یک باریستا در استارباکس در لیک‌وود، کالیفرنیا، که در انتخابات اتحادیه آن در ماه مه 2022 پیروز شد، یکی از کارگران اولین جلسات چانه‌زنی فروشگاه در اواخر اکتبر 2022 بود، زمانی که نمایندگان استارباکس حاضر شدند و بلافاصله به دلیل ادعایی که داشتند آن را ترک کردند. با برخی از کارگرانی که در جلسات شرکت می کنند از طریق Zoom موافقت نمی کنم.

اتحادیه و استارباکس به خاطر این ادعاها علیه یکدیگر اتهامات مربوط به کار ناعادلانه را مطرح کردند.

کیلینگ گفت: «در هر یک از آن فروشگاه‌هایی که این اتفاق افتاد، ما خوش‌شانس بودیم اگر به مرز 10 دقیقه قبل از رفتن آنها می‌رسیدیم». “بسیار واضح است که آنها چه کاری انجام می دهند، که چانه زنی را تا جایی که می توانند برای تضعیف روحیه شرکای خود به طول می انجامد.”

کیلینگ گفت که او و سایر کارگران قصد دارند در میان تأخیرها به سازماندهی ادامه دهند و مردم را تشویق می کنند تا استارباکس را بدانند که با نحوه واکنش شرکت به کمپین سازماندهی اتحادیه موافق نیستند.

او افزود: “شرکت بیش از هر چیزی به شهرت خود اهمیت می دهد.” ما می‌توانیم به شرکت نشان دهیم که اگر چیزهای بیشتری برای از دست دادن داشتند، از کسب و کار، شهرت و هر چیز دیگری، آنها گوش می‌دهند، در نهایت مجبور خواهند شد.»

مایکل مولر، باریستا در یک فروشگاه استارباکس در کری، ایلینویز، که در آوریل 2022 اتحادیه تشکیل شد، نگرانی های مشابهی را در مورد نحوه نزدیک شدن استارباکس به چانه زنی با اتحادیه ابراز کرد.

آنها با ما مانند یک انسان رفتار نمی کنند. آنها با ما مانند یکسان رفتار نمی کنند. آنها دوست دارند ما را شریک خطاب کنند، اما مانند هر چیزی با ما رفتار می کنند. مولر گفت: آنها هر کاری از دستشان بر می‌آید انجام می‌دهند تا مجبور نباشند با ما چانه‌زنی کنند. “این من از تجربه شخصی خودم صحبت می کنم. من شخصاً در جلسات چانه زنی شرکت کرده ام، بیش از نیم دوجین را در زوم تماشا کرده ام. آنها نمی خواهند با ما صحبت کنند.»

کارشناسان قانون کار نسبت به تاکتیک ها و رفتار استارباکس در تضمین اولین قرارداد اتحادیه، و ناکافی بودن قانون کار فعلی، که ضعیف، قدیمی است و حمایت کافی برای تضمین اولین قراردادهای اتحادیه ارائه نمی کند، ابراز نگرانی کرده اند.

کاری که استارباکس انجام می‌دهد واقعاً نشان می‌دهد که قانون کار چه اشکالی دارد، این واقعیت که آنها می‌توانند وظیفه خود را برای چانه‌زنی با حسن نیت و با حداقل مجازات‌ها مورد تمسخر قرار دهند، حتی اگر مشخص شود که قانون را نقض می‌کنند، واقعاً نشان می‌دهد که ربکا گیوان، دانشیار مطالعات کار در دانشگاه راتگرز گفت: قانون باید تقویت شود. “وظیفه چانه زنی با حسن نیت بر اساس قانون فعلی بسیار ضعیف است.”

او به نیاز به جریمه ها و مجازات های معنادار برای نقض قانون کار اشاره کرد، جایی که تعداد کمی از تلاش های قانونی وجود دارد که به داوران اجازه می دهد اولین قرارداد اتحادیه را اعمال کنند.

کیت برونفنبرنر، مدیر تحقیقات آموزش نیروی کار و مدرس ارشد در مدرسه ILR کرنل، توضیح داد که اولین قراردادهای اتحادیه اغلب برای اتحادیه های تازه تاسیس برای مدت طولانی در مواجهه با مخالفت کارفرما، مبهم باقی می ماند.

تنها 33 درصد از اتحادیه ها اولین قرارداد را در سال اول پس از پیروزی در انتخابات اتحادیه منعقد می کنند و 44 درصد نیز در عرض سه سال اولین قرارداد را ندارند.

او گفت: «تنها چیزی که کارفرما را وادار می‌کند تا پای میز مذاکره بیاید و برای یک قرارداد آتی چانه‌زنی کند، اتحادیه است که هر طور که می‌تواند فشار بیاورد تا آنها را مجبور به انجام آن کند، تا هزینه چانه‌زنی نکردن بیشتر از هزینه چانه‌زنی شود». گفت.

بیش از 260 فروشگاه استارباکس با حدود 7000 کارگر طبق گفته کارگران یونایتد، از دسامبر 2021 در انتخابات اتحادیه پیروز شده اند، اتحادیه های جدید بیشتری در هر سال در دو دهه گذشته در هر شرکت آمریکایی تشکیل شده اند.

کارگران دارند ده ها اعتصاب برگزار کرد و اعتراض به شرایط کار، چانه زنی به تعویق افتاده و ادعای انتقام از کارگران در سال گذشته. کمپین سازمان‌دهی اتحادیه یکی از گسترده‌ترین و بحث‌انگیزترین کمپین‌های سال‌های اخیر در ایالات متحده بوده است.

اتحادیه یک صندوق اعتصاب برای ارائه کمک های مالی به کارگران آسیب دیده در طول اعتصابات ایجاد کرده است و کمپین های GoFundMe متعددی توسط کارگران برای حمایت از کارمندانی که توسط استارباکس اخراج شده اند در حالی که در سازماندهی اتحادیه ها اخراج شده اند راه اندازی شده است. ادعا کردن بیش از 150 رهبر اتحادیه از کار برکنار شده اند.

در 4 نوامبر، 28 عضو دموکرات کنگره نامه ای به استارباکس نوشتند و استراتژی این شرکت را برای تخریب، ارعاب و تلافی جویانه محکوم کردند. دفاتر منطقه ای NLRB حداقل 48 شکایت صادر کرده اند که 155 مورد اتهامات مربوط به کار ناعادلانه را علیه استارباکس پوشش می دهد، که در برابر قضات قانون اداری رسیدگی خواهد شد، مگر اینکه از قبل توافقی حاصل شود.

استارباکس قبلاً سه جلسه دادرسی قاضی حقوق اداری را از دست داده است، از جمله در مورد ادعاهایی که شرکت به طور غیرقانونی شهادت کارگران را در مقابل NLRB مختل کرده است، و ادعاهایی مبنی بر اخراج غیرقانونی کارگران درگیر در فعالیت های اتحادیه. هفت کارگر استارباکس در ممفیس، تنسی، پس از اخراج در ژانویه 2021، زمانی که استارباکس جذابیت خود را به این پرونده از دست داد، دوباره به کار خود بازگردانده شدند.

NLRB همچنین اخیراً به دنبال دستوری برای وادار کردن استارباکس به بازگشایی فروشگاهی در ایتاکا، نیویورک بوده است که طبق ادعای اتحادیه به تلافی تشکیل اتحادیه و کارگران اعتصابی فروشگاه بسته شد. یک مدیر منطقه ای NLRB همچنین به دنبال حکم دادگاه برای یک دستور توقف و توقف در سراسر کشور برای انتقام گیری استارباکس علیه کارگران است.

استارباکس تمامی اتهامات انتقام جویانه از جمله شکایات منطقه ای NLRB و احکام قاضی اداری را رد کرده است.

این شرکت تاکید کرده است که با حسن نیت چانه زنی می کند و ادعا کرده است که اتحادیه چنین نیست.

این شرکت 40 اتهام کار ناعادلانه علیه اتحادیه و بیش از 400 اتهام کار ناعادلانه توسط اتحادیه علیه استارباکس تشکیل شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …