پنج نموداری که بیانیه پاییزی بریتانیا را شکل خواهند داد | ریاضت

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت برنامه های خود را برای کاهش استقراض دولت در بیانیه پاییز روز پنجشنبه اعلام خواهد کرد که اقتصاد در آستانه رکود و تورم با بالاترین نرخ در چهار دهه اخیر قرار دارد.

انتظار می رود صدراعظم با تغییر شکل دادن به برنامه های مالیاتی و هزینه های خزانه داری پس از مینی بودجه فاجعه بار لیز تراس، افزایش مالیات و کاهش هزینه های واقعی را در تلاش برای کاهش کسری درآمد برای خزانه اعلام کند. در اینجا پنج نمودار کلیدی هستند که بیانیه هانت را زیربنا می‌دهند.

افزایش تورم

تورم به 11.1 درصد رسیده است که بالاترین سطح از سال 1982 است، زیرا قبوض بالای انرژی و افزایش قیمت مواد غذایی و ضروریات اساسی فشار شدیدی را بر خانواده ها در بحبوحه بحران هزینه های زندگی وارد می کند.

جنگ روسیه در اوکراین قیمت عمده فروشی انرژی را بالا برده و به طیف وسیعی از کالاها وارد شده است. قیمت‌های جهانی انرژی اخیراً پس از تلاش کشورهای اتحادیه اروپا برای افزایش ذخایر گاز برای زمستان و هوای معتدل که تقاضا را کاهش می‌دهد، کاهش یافته است. با این حال، با وجود تضمین قیمت انرژی توسط دولت، هزینه‌ها بسیار بالاتر از یک سال پیش باقی می‌ماند، که قبض یک خانوار معمولی را به طور متوسط ​​2500 پوند در سال محدود می‌کند.

.

بانک مرکزی انگلیس انتظار دارد تورم برای چند ماه آینده بالای 10 درصد باقی بماند، پیش از آنکه در اواخر سال آینده به دلیل کندی رشد اقتصاد، کاهش فشارهای زنجیره تامین جهانی و کاهش قیمت‌های انرژی عمده‌فروشی کاهش یابد.

با این وجود صدراعظم برای جایگزینی ضمانت قیمت انرژی دولت در زمانی که در آوریل منقضی شود، با فشار مواجه خواهد شد. بنیاد رزولوشن نگران است که میانگین صورتحساب ها بدون مداخله مجدد به 4000 پوند برسد.

رکود در انتظار

بر اساس ارقام رسمی که نشان دهنده کاهش شدید تولید کارخانه ها و کاهش مخارج خانوارها است، اقتصاد بریتانیا در سه ماه منتهی به سپتامبر در آستانه یک رکود طولانی قرار گرفت.

هانت درباره «راه سختی در پیش رو» برای رشد هشدار داد، پس از اینکه تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم 0.2 درصد کاهش یافت، زمانی که فعالیت‌ها نیز تحت تأثیر قرار گرفت زیرا کسب‌وکارها برای تعطیلات اضافی بانکی برای مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم بسته شدند.

.

یک رقم منفی دیگر تولید ناخالص داخلی برای سه ماه پایانی سال 2022، پس از رشد 0.2 درصدی در سه ماهه دوم، رکود فنی را تأیید می کند. بانک مرکزی انگلیس انتظار دارد که رکود اقتصادی طولانی مدت تا پایان سال آینده ادامه یابد.

متعادل کردن کتاب ها

هانت هشدار داده است که همه پس از بیانیه پاییز برای متعادل کردن حساب‌ها «کمی مالیات بیشتری» خواهند پرداخت، زیرا دولت از مالیات بدون بودجه و وعده‌های هزینه‌ای که در مینی بودجه سپتامبر داده شده بود، عقب‌نشینی می‌کند.

پیش از این انتظار می‌رفت که سطوح وام‌گیری مدت‌ها قبل از اینکه برنامه‌های ناموفق تراس باعث رکود در بازارهای مالی شود، افزایش یابد، زیرا تورم بالا هزینه‌های خدمات بدهی بریتانیا را افزایش می‌دهد و قدرت خرج خانوارها را از بین می‌برد. کاهش فعالیت های اقتصادی و در نتیجه دریافت های مالیاتی.

.

بنیاد رزولوشن پیش‌بینی می‌کند که کسری بودجه – شکاف بین هزینه‌ها و درآمد – می‌تواند در سال‌های 2026-27 به 90 میلیارد پوند بدون اقدام هانت برسد. این رقم به طور قابل توجهی بالاتر از پیش بینی 32 میلیارد پوندی است که توسط دفتر مسئولیت بودجه در ماه مارس انجام شد.

انتظار می رود هانت از افزایش مالیات و کاهش هزینه ها برای کاهش کسری بودجه استفاده کند. با هدف بازگرداندن ایمان به توانایی بریتانیا برای اداره امور مالی عمومی پایدار در میان سرمایه‌گذاران پریشان جهانی، او قوانین مالی جدیدی – محدودیت‌های خود تحمیلی برای کسری بودجه و بدهی ملی – در کنار میلیاردها پوند صرفه‌جویی در بودجه برای برآورده کردن آنها وضع خواهد کرد.

افزایش هزینه های استقراض

هزینه های استقراض دولت بریتانیا در بازارهای مالی در ماه های اخیر به شدت افزایش یافته است. بخشی از این افزایش به دلیل روندهای جهانی برای هزینه های بالاتر استقراض در اقتصادهای پیشرفته، در بحبوحه تورم بالا، رشد اقتصادی ضعیف و افزایش نرخ بهره بانک مرکزی است. با این حال، بریتانیا پس از بودجه کوچک تراس، رشد بیشتری نسبت به کشورهای ثروتمند مشابه داشت.

سرمایه‌گذاران جهانی از این احتمال که بریتانیا وام‌های ملی را برای تامین مالی کاهش مالیاتی به ثروتمندان افزایش دهد، مخالفت کردند، در زمانی که بانک مرکزی انگلستان در حال حرکت به سمت فروش اوراق قرضه دولتی بریتانیا بود تا سیاست تسهیل کمی خود را که از آن زمان به کار گرفته شده بود، کاهش دهد. بحران مالی 2008

.

این افزایش بازدهی – نرخ بهره پرداختی برای گیلت ها – باعث شد تا بانک ها نیز برای استقراض پول گران تر شوند، زیرا آنها باید با دولت در بازارهای بدهی رقابت کنند. این امر منجر به هزینه های چشمگیر وام مسکن برای خانوارها شد.

از زمانی که هانت بیشتر بودجه کوچک را کنار گذاشت، بازده اوراق قرضه 10 ساله دولتی کاهش یافته است. اما در حالی که این امر تا حدی از فشارها کاسته است، هزینه های استقراض همچنان بالاتر از ابتدای سال است.

همچنین انتظار می‌رود بانک انگلستان در واکنش به تورم بسیار بالا، نرخ‌های بهره را بیشتر افزایش دهد، البته در صورت باقی ماندن بودجه کوچک، کمتر از حد انتظار.

ریاضت 2.0؟

.

انتظار می رود هانت هزینه های عمومی را کاهش دهد. با این حال، پس از بیش از یک دهه کاهش که خدمات عمومی را به نقطه شکست نزدیک کرده است، یک برنامه ریاضت اقتصادی مجدد رخ خواهد داد.

تجزیه و تحلیل موسسه مطالعات مالی نشان می دهد که ادارات دولتی با کاهش شدید بودجه روزانه خود مواجه شده اند، به طوری که بیش از یک چهارم برای بخش هایی از جمله کار و حقوق بازنشستگی، مسکن، جوامع و حمل و نقل کاهش یافته است.

تورم همچنین قدرت مخارج ادارات دولتی را از بین می برد و آنها را با کاهش قیمت واقعی مواجه می کند. پرداخت های بخش دولتی با تهدید اتحادیه ها به اعتصاب و تشدید کمبود کارکنان، تمرکز ویژه ای خواهد داشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

‘مزدوران’: رهبر ایران معترضان ضد دولتی را محکوم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، روز …