تحقیق کومانجای واکر به زاخاری رولف باید با بازپرداخت سنتی بومیان روبرو شود | مرگ در بازداشت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک افسر پلیس قلمرو شمالی که یک نوجوان بومی را به ضرب گلوله کشت، باید با بازپرداخت سنتی برای کمک به بازگرداندن هماهنگی در جامعه دورافتاده خود مواجه شود.

Const Zachary Rolfe در نوامبر 2019 در حین تلاش برای دستگیری در Yuendumu، در شمال غربی آلیس اسپرینگز، سه بار به کومانجی واکر شلیک کرد. رولف پس از یک محاکمه شش هفته ای در دادگاه عالی NT در داروین، در قتل و دو اتهام جایگزین مجرم شناخته شد. اوایل امسال

در تحقیقی درباره مرگ مرد وارلپیری در روز پنجشنبه شنیده شد که بازپرداخت سنتی در قوانین عرفی یا قبیله ای اغلب توسط غیر بومیان استرالیا به عنوان انتقام تلقی می شد.

افسر پلیس NT و براد والاس، افسر پلیس NT و مرد Snr Const براد والاس، در تحقیقات گفت: «تعبیر نادرست بزرگی در سراسر NT در مورد مفهوم بازپرداخت وجود دارد.

«مفهوم بازپرداخت بیشتر از طرف غربی معاصر به عنوان انتقام یا مجازات تعبیر می شود. دانشی که در زندگی ام به دست آورده ام… بیشتر بر پایه ایجاد صلح و بازگرداندن تعادل به جامعه است.

والاس گفت که او در جوانی شاهد مراسم بازپرداخت بوده است و “این یک روند صلح بین دو گروه قبیله ای بود”. او به دادگاه گفت: «این وضعیت از پیشرفت بیشتر جلوگیری کرد.

پگی دوایر، مشاوری که به تحقیق کمک می کند، گفت که جامعه یوندومو به پزشکی قانونی گفته است که “بازپرداخت شامل نیزه زدن” رولف است.

دوایر روز پنجشنبه گفت: «در این مورد که جامعه به‌طور قابل‌توجهی از مرگ کومانجی و باعث مرگ کنست رولف می‌شود، این دادگاه نمی‌تواند آسیب‌های شدید بدنی را که به پاسبان انجام می‌شود بپذیرد.

رولف به پشت و نیم تنه واکر شلیک کرد در حالی که این جوان 19 ساله در برابر قرار دادن دستبند در خانه مادربزرگش مقاومت می کرد.

حکم بی گناهی جامعه وارلپیری را بر آن داشت تا خواستار عدالت جایگزین شود. ناامیدی ها در طول بازجویی با شواهد برخی از افسران پلیس که نشان می داد سوء تفاهم از بازپرداخت چیست تشدید شد.

پیر ند جامپیجینپا هارگریوز به خبرنگارانی که روز سه‌شنبه از یوندومو بازدید کردند، گفت که بازپرداخت باید اتفاق بیفتد تا جامعه از راه دور بتواند بهبود یابد. او گفت: «در اعماق قلب ما، در اعماق ذهنمان، در اعماق جامعه ما می خواهیم عدالت را ببینیم.

در خارج از دادگاه روز پنجشنبه، سامارا فرناندز-براون، رهبر نوظهور Warlpiri گفت رولف باید شغل خود را با نیروی پلیس NT از دست بدهد.

او از پاسخ دادن به سؤالات در مورد اینکه چه شکلی از بازپرداخت برای جامعه او قابل قبول است به غیر از نیزه زدن، پاسخ دهد، اما گفت که اشکال دیگری از قوانین عرفی موجود است.

او گفت: «باید با بزرگان گفت‌وگو کرد تا ببینیم آیا گزینه دیگری وجود دارد که به آنها امکان می‌دهد همان نتیجه را احساس کنند.

برای خودم، به عنوان پسر عموی کومانجی، با اخراج زاخاری رولف تا حدی احساس عدالت می کنم. اما حتی در این صورت هم کافی نیست، زیرا می‌دانیم که او هنوز در اطراف مردم است.»

رولف روز چهارشنبه از پاسخ دادن به سؤالات پزشکی قانونی که می تواند او را در معرض جریمه قرار دهد، در حالی که به تحقیق گفت که اکنون در یک دفتر داروین کار می کند، امتناع کرد زیرا «من از تمام ایستگاه های پلیس ممنوع شده ام».

تحقیقات روز جمعه ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شهادت روپرت مرداک در پرونده افترا با دستگاه رای گیری Dominion | روپرت مرداک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک دادخواست تهمت ادعا می …