Cop27: اولین پیش نویس متن کلیدی منتشر شده به عنوان ترس ناشی از عدم جاه طلبی – زنده | پلیس 27

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یب سانیو، رئیس هیئت COP27 صلح سبز بین‌المللی، هیچ مشتی نمی‌کشد و می‌گوید: «ریاست COP27 پدال را روی فلز در بزرگراه به سمت جهنم آب و هوا فشار می‌دهد».

سانیو ادامه داد: «ما به شرم الشیخ آمدیم تا خواستار اقدام واقعی برای برآورده کردن و تجاوز به تعهدات مالی و سازگاری آب و هوا، حذف مرحله‌ای از تمام سوخت‌های فسیلی و برای کشورهای ثروتمند برای پرداخت خسارت و خسارت وارده به آسیب‌پذیرترین جوامع باشیم. در کشورهای در حال توسعه با توافق صندوق تامین مالی ضرر و زیان.

هیچ یک از این موارد در این پیش نویس ارائه نشده است. عدالت اقلیمی اجرا نخواهد شد، اگر این معیار برای نتیجه COP27 باشد.

«بعد از اینکه در ابتدا حتی اشاره ای به سوخت های فسیلی نشد، متن پیش نویس سلب مسئولیت برای درک فوریت بیان شده توسط بسیاری از کشورها برای افزودن تمام نفت و گاز به زغال سنگ برای حداقل یک مرحله کاهش است. زمان پایان دادن به انکار فرا رسیده است، عصر سوخت های فسیلی باید به سرعت به پایان برسد.»

در بحبوحه انفجار تحلیل ها پیرامون پیش نویس 20 صفحه ای، پاتریک گرینفیلد، خبرنگار ما در شرم الشیخ، به روز رسانی در مورد آنچه که از امروز انتظار می رود، ارائه می دهد.

ما در پایان کاری اجلاس آب و هوا هستیم و همه نگاه ها به نتیجه سیاسی است که به عنوان «تصمیم پوششی» شناخته می شود. امروز صبح بالاخره یک پیش نویس منتشر شد. همکار من فیونا هاروی در حال بررسی متن 20 صفحه ای برای درک اهمیت آن است.

در تئوری، Cop27 قرار است فردا عصر به پایان برسد، اما هیچ کس فکر نمی کند که این اتفاق بیفتد. این اجلاس احتمالا در آخر هفته به طول خواهد انجامید زیرا کشورها در مورد اینکه چه چیزی باید و چه چیزی نباید در متن نهایی گنجانده شود، بحث می کنند.

با ورود مذاکرات به مراحل نهایی، ما در طول روز از مصر به‌روزرسانی‌ها را به شما ارائه خواهیم داد.»

سیمون ایوانز، سردبیر ارشد سیاست در Carbon Brief نیز به عدم ذکر همه سوخت‌های فسیلی اشاره می‌کند.

منتقدان می گویند که عدم گنجاندن فراخوان برای کاهش تدریجی سوخت های فسیلی یا ذکر نفت و گاز یک حفره خالی در پیش نویس است.

متن پیش نویس تصمیم جدید صبح امروز در #COP27 علم 1.5 درجه سانتیگراد را نادیده می گیرد.

🛢️ به نفت، گاز اشاره ای نمی کند

❌ به گسترش سوخت های فسیلی پایان نمی دهد

⛏️ «زغال‌سنگ بی‌کاهش» همچنان پابرجاست، اما «بی‌کاهش» روزنه‌ای به اندازه‌ای بزرگ است که بتواند دکل حفاری را از آن عبور دهد.

– Tzeporah Berman (@Tzeporah) 17 نوامبر 2022

واکنش به این پیش نویس در راه است.

“عناصر” جدید یک تصمیم منتشر شده توسط #COP27 تیم حدود 0630.

از 2 تا 20 صفحه بالون شده است. این یک انتخاب استراتژیک توسط کسانی است که پیش نویس می کنند. 2-3 روز سخت به شما اشاره می کند…

چند غذای داغ در زیر… pic.twitter.com/R3ViDRnlK8

– اد کینگ (@edking_I) 17 نوامبر 2022

صبح بخیر، و به پوشش زنده آبان نیوز از کنفرانس آب و هوای Cop27 خوش آمدید.

خبر مهم امروز صبح این است که اولین پیش نویس متن جلد به تازگی منتشر شده است، اگرچه در روزهای آینده تغییرات قابل توجهی خواهد داشت. در اینجا یک برداشت سریع از رویترز است:

آژانس آب و هوای سازمان ملل متحد اولین پیش نویسی را در روز پنجشنبه منتشر کرده است که می تواند توافق کلی از اجلاس آب و هوای Cop27 در مصر باشد، با این حال، احتمالاً بسیاری از متن در روزهای آینده دوباره کار خواهد شد.

این سند با عنوان “غیر کاغذی” که نشان می دهد هنوز با نسخه نهایی فاصله دارد، هدف از پیمان آب و هوای گلاسکو در سال گذشته را برای “تسریع اقدامات در جهت کاهش تدریجی انرژی زغال سنگ و حذف تدریجی و منطقی سازی ناکارآمدی” تکرار می کند. یارانه سوخت های فسیلی».

همانطور که هند و اتحادیه اروپا درخواست کرده بودند، درخواستی برای کاهش تدریجی تمام سوخت های فسیلی نیست. این متن شامل جزئیاتی برای راه‌اندازی یک صندوق برای ضرر و زیان نیست، درخواستی کلیدی از سوی آسیب‌پذیرترین کشورهای آب و هوایی مانند کشورهای جزیره‌ای. در عوض، از این واقعیت که طرف‌ها برای اولین بار توافق کرده‌اند که «موضوعات مربوط به ترتیبات تأمین مالی برای پاسخ به ضرر و زیان» را در دستور کار اجلاس سران قرار دهند، «از آن استقبال می‌کند».

این شامل جدول زمانی برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک صندوق جداگانه باید ایجاد شود یا چگونه باید باشد، نمی شود، و به مذاکره کنندگان زمان می دهد تا به کار بر روی موضوع مورد مناقشه ادامه دهند.

واکنش اولیه بسیاری از افراد، ناامیدی و نگرانی در سرعت پیشرفت بوده است – با توجه به مواردی که باید حل شود، بعید است کنفرانس به موقع به پایان برسد.

به زودی جزئیات بیشتری در مورد آن و تحلیل متن خواهیم داشت.

من ساندرا لاویل هستم و شما می توانید نکات و سوالات خبری را به آدرس sandra.laville@aban.news.com یا در توییتر به آدرس ایمیل ارسال کنید. @sandralaville.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مایکل اونیل برای بازگشت به عنوان سرمربی ایرلند شمالی موافقت کرد | ایرلند شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، مایکل اونیل موافقت کرده است که …