سقوط ناگهانی Deliveroo باعث می شود تا سواران تحویل کالا برای یافتن مشاغل جدید به تکاپو بیفتند | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از خروج ناگهانی شرکت از استرالیا در طول شب، مسافران تجاری و تحویل‌دهنده در تلاش برای یافتن جایگزینی برای دلیورو هستند.

کارشناسان هشدار می‌دهند که بسته شدن Deliveroo می‌تواند اولین مورد از چندین سرویس تحویل غذا باشد که به دلیل شرایط اقتصادی چالش برانگیز ناپدید می‌شود، در حالی که قیمت‌های تحویل ممکن است برای پایدارتر کردن صنعت افزایش یابد.

شرکت Deliveroo روز چهارشنبه هنگامی که اعلام کرد به مدیریت می‌رود و بلافاصله فعالیت در استرالیا را متوقف می‌کند، کارکنان، پیمانکاران، شرکا و مشتریان را شوکه کرد.

وب سایت این شرکت یک شبه پاک شد و برنامه آن دیگر کار نمی کند.

سواران گفتند که هیچ اطلاعی از برنامه های تعطیلی شرکت به آنها داده نشده است.

رودریگو، یکی از سوارکاران Deliveroo، گفت: “من صبح کار می کردم، در ظهر توقف می کردم و ناگهان وقتی می خواستم دوباره کار را شروع کنم، این اعلان روی صفحه برنامه ظاهر می شود.” و من به ایمیل ها رفتم [to] بررسی [and they said] که فوراً متوقف شوند، فوراً مؤثر واقع شوند. بنابراین حتی نتوانستم روز گذشته را تمام کنم.»

رودریگو در سیدنی حدود 30 ساعت در هفته برای دلیورو کار می کرد در حالی که در استرالیا تحصیل می کرد و برای حمایت از دخترانش پولی به آرژانتین می فرستاد.

او گفت که سعی خواهد کرد با برنامه های دیگر کار بیشتری داشته باشد، اما Deliveroo نرخ های بالاتری برای پرداخت ارائه می دهد، بنابراین او اکنون به دنبال مشاغل دیگری خواهد بود.

خدمات دیگر برای تشویق سواران سابق Deliveroo برای ثبت نام آغاز شده است. مدیر کل DoorDash استرالیا، ربکا باروز، گفت که این شرکت یک “فرآیند نصب ساده” دارد تا سواران را در اسرع وقت راه اندازی کند.

او گفت: «تیم ما همچنین در تلاش است تا با رستوران‌ها و خرده‌فروش‌هایی که یک شبه تجارت خود را از دست داده‌اند تماس بگیرد.

آبان نیوز استرالیا نیز از اوبر نظر خواست.

نیک تاکول، صاحب فروشگاه زنجیره‌ای همبرگر کانبرا، گریس میمون، گفت که بسته شدن Deliveroo را در یک پست رسانه‌های اجتماعی کشف کرده است – حتی اگر این شرکت سال‌ها شریک تحویل انحصاری رستوران بوده است.

او گفت: «ما دیروز 30 درصد از کسب و کارمان از بین رفت. ما از 30000 دلار خارج شده ایم. این تجارت سه روزه و همچنین یک صندوق بازاریابی بود.

“قاتل واقعی عدم توجه است. اگر به ما می‌گفتند 30 روز فرصت داریم تا آن را حل کنیم، می‌توانستیم حرکت کنیم و خودمان را تطبیق دهیم، اما اینکه چیزی به ما نگویند و در تاریکی رها شویم، بسیار ناامیدکننده بود.»

تاکول گفت که این خبر به ویژه تکان دهنده بود زیرا تنها چند ساعت پس از یک جلسه دو ساعته با تیم بازاریابی Deliveroo منتشر شد.

به نظر می‌رسد شرکت‌های دیگری که قبلاً با Deliveroo هماهنگی‌هایی داشتند، پیش از بسته شدن به سایر خدمات رفته‌اند. هم Guzman y Gomez و هم Mary’s در چند ماه گذشته پس از استفاده قبلی از Deliveroo شروع به ارائه تحویل از طریق DoorDash کردند.

تونی گرین، مدیر اجرایی انجمن حمایت از خدمات غذایی استرالیا، گفت: رستوران‌ها و کافه‌هایی که به طور انحصاری از Deliveroo استفاده می‌کنند، از بسته شدن آن ضربه سختی می‌خورند و صنعت باید به میزان پولی که مدیران به آن مشاغل بازپرداخت می‌کنند، توجه زیادی داشته باشد.

اما گرین گفت که Deliveroo ممکن است آخرین سرویس تحویل غذا نباشد که بسته می‌شود زیرا مصرف‌کنندگان کمربند خود را می‌بندند و بازار دیگر به سرعتی که در دوران قرنطینه Covid-19 داشت رشد نمی‌کرد.

این یک قناری در معدن زغال سنگ است، تا حدی. من فکر می‌کنم که این اتفاقات بیشتر خواهد افتاد.»

تعطیلی Deliveroo در استرالیا، که پس از تعطیلی فعالیت‌های تجاری در آلمان، تایوان، اسپانیا و هلند رخ داد، 15000 کارگر تحویل‌دهنده را که این شرکت به عنوان پیمانکار طبقه‌بندی کرده بود، تحت تأثیر قرار داده است.

این شرکت تأیید کرد که کارگران واجد شرایط دریافت غرامت چهار هفته ای بر اساس درآمد سالانه خود خواهند بود.

اما دکتر راب نیکولز، دانشیار UNSW سیدنی، گفت که این کارگران تحویل‌دهنده هستند که ممکن است بیشترین آسیب را از تعطیلی شرکت داشته باشند.

او گفت: “هیچ رستورانی قرار نیست بگوید “خب، اگر Deliveroo از بازی خارج شود، ما استفاده از سرویس تحویل را متوقف خواهیم کرد.” “آنها به طور قطع به یکی از سه سرویس بزرگ دیگر تغییر خواهند کرد.”

رودریگو، یکی از اعضای اتحادیه کارگران حمل و نقل، گفت که امیدوار است دولت فدرال حقوق کارگران را بهبود بخشد.

ما بسیار سخت علیه این نوع شرکت ها جنگیده ایم… آنها از ما استثمار می کنند و مانند کارگران با ما رفتار نمی کنند. پس ما حق نداریم ما هیچ مزیتی مثل بیمه نداریم، اصلاً هیچی. ما حتی برای آنها کارگر به حساب نمی آییم.»

نیکولز گفت که تعطیلی Deliveroo باید دولت ها را تشویق کند تا خدمات تحویل غذا را تنظیم کنند و آنچه را که او “قراردادهای نامطمئن” خواند، تغییر دهد.

TWU روز چهارشنبه گفت که فوراً به دنبال جلسه ای با مدیران Deliveroo در مورد تأثیر بسته شدن است. این اتحادیه گفت که Deliveroo در این صنعت “پیش‌تر” بوده و با اصلاحات استانداردهای کارگری که توسط Uber و DoorDash حمایت می‌شوند، مخالفت کرده است.

مایکل کین، دبیر ملی اتحادیه، روز چهارشنبه گفت: «عمل ناگهانی و بزدلانه دلیورو، که با کارگران در هنگام خروج بی‌رحمانه رفتار می‌کند، همان‌طور که در عمل انجام داد، نیاز فوری دولت فدرال به اجرای اصلاحات در کنسرت‌ها را برجسته می‌کند.

کارگران حمل و نقل اولین و سخت ترین ضربه را از سونامی غول پیکر وارد کردند و اکنون در اولین نشانه که دلیورو نمی تواند برای کسب سود به استثمار تکیه کند، توسط دلیورو بالا و خشک مانده اند.

دولت کارگر وعده داده است که قانونی را معرفی کند تا به کمیسیون کار منصفانه اجازه دهد تا نرخ ها و شرایط را برای کارگران اقتصاد گیگ تعیین کند، اما طبق گزارش ها، این قانون تا سال آینده معرفی نخواهد شد.

جانت رایس، سخنگوی خدمات اجتماعی سبزها، گفت که تعطیلی بسیاری از کارگران را بدون درآمد می‌گذارد، که بسیاری از آنها واجد شرایط جوب‌جو نیستند – که نشان‌دهنده نیاز به درآمد قابل زندگی تضمین‌شده است.

Deliveroo دومین سرویس تحویل غذا است که پس از Foodora در سال 2018 از استرالیا خارج می شود.

آسوشیتدپرس استرالیا در این گزارش مشارکت داشته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نیروگاه هسته ای Sizewell C با سهام عمومی 700 میلیون پوندی تایید شد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت تأیید کرده است که نیروگاه …