“این ممکن است سال ها بلاتکلیف باشد”: چگونه افزایش نرخ بهره بریتانیا به وام مسکن ضربه زده است | نرخ وام مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

قیمت مسکن در بریتانیا ماه گذشته پس از بیش از دو سال رشد، در بحبوحه افزایش شدید نرخ‌های وام مسکن که ناشی از بودجه کوچک فاجعه‌بار دولت لیز تراس بود، متوقف شد.

جرمی هانت، صدراعظم که اخیراً منصوب شده است، برنامه های خود را برای ترمیم آسیب در بیانیه ای پاییزی در روز پنجشنبه ارائه خواهد کرد. در اینجا، سه نفر به اشتراک می گذارند که چگونه پیامدهای مستمر بر برنامه های وام مسکن آنها تأثیر می گذارد.

“ممکن است مجبور شوم از بازنشستگی خود انصراف دهم”

راس برایانت، یک آتش‌نشان لندنی، می‌گوید که پرداخت‌های ماهانه وام مسکن او به‌طور فلج‌کننده‌ای بالا می‌رود که به زودی مجبور به رفع مشکل شود و ممکن است خانواده‌اش را مجبور به ترک پایتخت کند.
راس برایانت، یک آتش‌نشان لندنی، می‌گوید که پرداخت‌های ماهانه وام مسکن او به‌طور فلج‌کننده‌ای بالا می‌رود که به زودی مجبور به رفع مشکل شود و ممکن است خانواده‌اش را مجبور به ترک پایتخت کند. عکس: راس برایانت/ انجمن نگهبان

راس برایانت، 33 ساله، یک آتش‌نشان لندنی ساکن نیو کراس و پدر یک کودک 11 ماهه، از این واقعیت که او و همسرش پنج سال پیش موفق به سوار شدن بر نردبان ملک شدند، احساس قدردانی می‌کند، اما اکنون خود را «بین» می‌بیند. یک سنگ و یک مکان سخت».

او می‌گوید: «وام مسکن با نرخ ثابت 1.7 درصدی ما رو به پایان است و ما به دنبال گزینه‌هایی هستیم که داریم.

«کارگزار ما – که اتفاقاً یک دوست قابل اعتماد است – اخیراً بهترین معاملات را برای ما مشخص کرده است که شامل 5.34٪ ثابت برای 5 سال، 5.59٪ ثابت برای دو سال یا وام مسکن ردیاب است که با خطرات آشکار مرتبط با بازار همراه است. ما در حال بررسی حدود 650 پوند اضافی در پرداخت وام مسکن در ماه بودیم.

سپس، روز بعد، نرخ پایه دوباره افزایش یافت. همراه با هزینه های مراقبت از کودکان در حدود 550 پوند، ما باید هر ماه مقدار زیادی پول اضافی پیدا کنیم. شما فقط تعجب می کنید: کجا می توانم برگردم؟ چه کاری می توانم انجام دهم تا کار کند؟»

مانند بسیاری دیگر از صاحبان خانه، این زوج به آرامی با این درک کنار می آیند که ممکن است در وهله اول بدهی های وام مسکن زیادی را به عهده گرفته باشند، در حالی که هزینه های وام بسیار پایین بوده است.

برایانت می گوید: “ما هنوز حدود 330000 پوند معوق داریم.” ما البته وقتی خریدیم فهمیدیم که نرخ پایه در پایین ترین حد تاریخی بوده و همیشه بالا می رود.

مجموع درآمد خانوار ما سالانه بین 78000 تا 83000 پوند است. همسرم که در تلویزیون کار می کند، در ژانویه به سرکار تمام وقت برمی گردد. ما هرگز در خط نان نبودیم، از نظر مالی واقعاً وضعیت سالمی داشتیم. در حال حاضر، ما گرمایش را روشن نمی کنیم، و اگر مجبور به پرداخت نرخ وام مسکن بالای 6.2٪ باشیم، هر ماه در قرمز خواهیم بود.

من ممکن است مجبور شوم شغل دومی پیدا کنم – بسیاری از آتش نشانان اکنون آنها را از سر ناچاری دارند. کمک های بازنشستگی من مانند همه همکارانم بسیار زیاد است: 420 پوند در ماه، زیرا نرخ سرطان در میان آتش نشان ها بسیار بالا است. من می توانستم از آزاد کردن پول ماهانه خودداری کنم، اما به فدای استانداردهای زندگی آینده مان. این واقعیت که بسیاری از آتش نشانان دیگر نمی توانند در لندن زندگی کنند – واقعاً کمی آشفته است. خیلی محتمل است که مجبور شویم بفروشیم و ترک کنیم.

ما در حال حاضر برای زمان بازی می کنیم، تا منتظر باشیم و ببینیم پنجشنبه چه اتفاقی می افتد [in theautumn statement]. خیلی به آن بستگی دارد.»

“شاید ما هرگز نتوانیم اکنون خانه بخریم”

روزینا، یک خریدار احتمالی برای اولین بار از لندن، مجبور شد خرید اولین خانه خانوادگی خود را در ماه گذشته متوقف کند.

این زن 33 ساله که در صنعت فناوری کار می‌کند، می‌گوید: «من نه ماهه باردار هستم، و برنامه این بود که تا زمان تولد نوزاد، از خانه‌های اجاره‌ای خارج شوم.

ما در اولین رکود اقتصادی فارغ التحصیل شدیم و تنها 14 سال بعد توانستیم به اندازه کافی برای یک وام مسکن مناسب، 60000 پوند پس انداز کنیم.

ما تقریباً خانه‌ای را که می‌خواستیم، در 35 مایلی لندن در میدستون، کنت، پیدا کرده بودیم. اما پس از آن بودجه یک آچار در کار انداخت. معاملات وام مسکن در حال انجام بود و ما پیشنهادی برای این ملک خاص قفل نکرده بودیم.

«آنها از کمی گران‌تر به دور از دسترس شدند. نرخ وام مسکن 6 درصد، برای خانه 600000 پوندی که ما به دنبال خرید آن بودیم، به معنای بازپرداخت ماهیانه حدود 3000 پوند بود. ما هرگز نتوانستیم آن را بپردازیم، بنابراین مجبور شدیم فعلاً جستجو را متوقف کنیم.

بودجه این زوج برای خرید خانه اکنون به 515000 پوند کاهش یافته است که به معنای پرداخت ماهانه “هنوز بسیار گران” به مبلغ 2619 پوند با نرخ 5.99٪ است.

روزینا می‌گوید مانند بسیاری از املاک دیگر در این منطقه، خانه‌ای که او و شریکش به آن علاقه‌مند بودند، از زمان مینی‌بودجه در 23 سپتامبر از بازار خارج شده است، اما او هیچ کاهشی در قیمت‌های ملک در مناطقی که آنها داشته‌اند ندیده است. به داخل نگاه کرده اند

ما به نقطه اول بازگشته ایم و نرخ های خوب ممکن است تا پایان رکود باز نگردند. اجاره ها در حال حاضر گران هستند، و ما فوق العاده نگران افزایش بیشتر آنها هستیم، که به این معنی است که می توانیم کمتر پس انداز کنیم. ما احتمالاً به فکر حرکت به سمت جنوب هستیم، اما می ترسم که اگر اکنون خرید نکنیم، ممکن است هرگز نتوانیم.

“زنجیره ما فروریخت و برنامه های ما رها شد”

ریچارد پرایس، 85 ساله، به همین ترتیب احساس گیر کرده است. این مستمری بگیر در حال کوچک کردن و فروش خانه خود به مبلغ 650,000 پوند در نیو فارست در همپشایر بود که بودجه کوچک برنامه او را از مسیر خارج کرد.

پرایس می گوید: «من و همسرم ملک کوچکتری پیدا کرده بودیم که دوست داشتیم. «ما برای خانه خود خریدار پیدا کرده بودیم و تهیه اسناد قانونی بدون مشکل پیش رفت تا اینکه زنجیره کوتاه خریدارمان فروریخت. خریدار او پرواز کرد و او با توجه به وضعیت عمومی خانه خود را از بازار خارج کرد.

«از زمان مینی بودجه، عدم قطعیت بازار مسکن محلی را به توقف ناگهانی رساند. ما یک پرس و جو برای خانه خود داشته ایم. به نظر می رسد همه در حال فکر کردن هستند.

«به طور معمول، این یک نقطه داغ است. نماینده ما تماس گرفت و به ما پیشنهاد داد که قیمت خود را 60000 پوند کاهش دهیم، اما این باعث می شود که نقل مکان ما از نظر اقتصادی غیرممکن شود زیرا خانه ای که دوست داریم نیاز به کار دارد. برنامه های ما کنار گذاشته شد.»

قیمت نگران است که وضعیت به این زودی ها تثبیت نشود. این می‌تواند سال‌ها بلاتکلیفی برای افرادی باشد که امیدوارند ملک در بریتانیا بخرند یا بفروشند. بسیاری از مردم سختی قابل توجهی را متحمل خواهند شد. ما نمی‌توانیم جلو برویم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادی ویر، ردیف دوم سابق اسکاتلند و شیرها، در سن 52 سالگی درگذشت | تیم اتحادیه راگبی اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتحادیه راگبی اسکاتلند اعلام کرد، دادی …