اخبار زنده جنگ روسیه و اوکراین: شنیده شدن صدای انفجار در کریمه; فرستاده آمریکا می گوید پوتین تلاش می کند “اوکراین را منجمد کند تا تسلیم شود”. اوکراین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

نماینده ایالات متحده می گوید پوتین تلاش می کند “اوکراین را منجمد کند تا تسلیم شود”.

سفیر ایالات متحده در سازمان ملل گفت: رگبار بیش از 90 موشکی که بر سر اوکراین فرود آمد «یک تاکتیک عمدی» و تلاش ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای تسلیم کردن کیف بود.

لیندا توماس-گرینفیلد در سخنانی که روز پنجشنبه منتشر شد به این شورا گفت:

این تراژدی هرگز اتفاق نمی افتاد مگر به خاطر تهاجم بی مورد روسیه به اوکراین و حملات موشکی اخیرش علیه زیرساخت های غیرنظامی اوکراین.

به نظر می رسد که او تصمیم گرفته است که اگر نتواند اوکراین را به زور تصرف کند، سعی خواهد کرد کشور را به تسلیم درآورد.

وقتی با رئیس جمهور ملاقات کردم @ZelenskyyUaپیام او ساده بود: او به دنبال صلح عادلانه بر اساس منشور سازمان ملل است.

ما نمی توانیم همین را برای روسیه بگوییم.

اگر روسیه جنگ را متوقف کند، جنگ پایان می یابد. اگر اوکراین جنگ را متوقف کند، اوکراین پایان می یابد.

– سفیر لیندا توماس-گرینفیلد (@USAmbUN) 16 نوامبر 2022

رزماری دی کارلو، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سیاسی، بار دیگر تاکید کرد که حملاتی که غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی را هدف قرار می‌دهند، بر اساس قوانین بین‌المللی ممنوع است و اشاره کرد که “نبردهای سنگین” در شرق دونتسک و لوهانسک ادامه دارد.

او به اعضای شورا گفت:

هیچ پایانی برای جنگ متصور نیست… تا زمانی که این جنگ ادامه دارد، خطرات سرریز فاجعه‌بار بالقوه بسیار واقعی باقی می‌ماند.»

کریستوف شزرسکی، سفیر لهستان در سازمان ملل به شورا گفت: «اگر جنگ روسیه علیه اوکراین نبود، آن مردم بیگناه کشته نمی‌شدند». و باربارا وودوارد، سفیر بریتانیا در سازمان ملل متحد، گفت: «ما باید روشن باشیم که این یک تراژدی است که بدون شک از تهاجم غیرقانونی و غیرموجه روسیه ناشی می‌شود. و این حمله غیرانسانی به غیرنظامیان در سراسر اوکراین است.»

این یک جنگ انتخابی، یک اقدام ناب از تجاوز بی دلیل و تلاش برای تصرف سرزمین است و باقی می ماند. این جنگ باید پایان یابد نه گسترش، و روسیه آن را آغاز کرد، روسیه باید به آن پایان دهد.

انفجار در کریمه گزارش شده است

انفجارهایی در شهر اشغالی گزارش شده است ژانکوی که در کریمه.

بر اساس گزارش رسانه های اوکراین، یک فرودگاه روسیه هدف قرار گرفت.

Ukrinform به نقل از کانال های محلی تلگرام گفت که صدای انفجارها در اواخر عصر چهارشنبه شنیده شد.

⚡️ رسانه: صدای انفجار در ژانکوی تحت اشغال روسیه شنیده شد.

به گزارش Ukrinform به نقل از کانال های تلگرامی محلی، در اواخر عصر روز 16 نوامبر، صدای انفجار در Dzhankoi، کریمه تحت اشغال روسیه شنیده شد.

هنوز هیچ گزارش رسمی در مورد منشاء انفجارها منتشر نشده است.

— مستقل کیف (@KyivIndependent) 17 نوامبر 2022

خلاصه و خوش آمدید

سلام و خوش آمدید به پوشش زنده آبان نیوز از جنگ در اوکراین. من سامانتا لاک هستم و تمام آخرین پیشرفت‌ها را در چند ساعت آینده برای شما می‌آورم.

سفیر ایالات متحده در سازمان ملل گفت: رگبار بیش از 90 موشکی که بر سر اوکراین فرود آمد «یک تاکتیک عمدی» و تلاش ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه برای تسلیم کردن کیف بود.

رئیس جمهور لهستان، آندری دودا، با مدیر آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده دیدار کرد ویلیام برنز در عصر چهارشنبه در ورشو، برای گفتگو درباره وضعیت عمومی امنیتی پس از انفجار در مرز لهستان.

برای هر گونه به روز رسانی یا بازخوردی که می خواهید به اشتراک بگذارید، لطفاً از طریق ایمیل یا در تماس باشید توییتر.

اگر به تازگی به ما ملحق شده اید، در اینجا تمام آخرین پیشرفت ها آمده است:

 • موشکی که در جنوب شرقی لهستان سقوط کرد و دو کشته برجای گذاشت، احتمالاً موشکی بود که توسط پدافند هوایی اوکراین شلیک شد و نه حمله روسیه.لهستان و ناتو گفته اند. آندره دودا، رئیس جمهور لهستان، گفت هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این موشک یک حمله عمدی بوده یا توسط روسیه پرتاب شده است، اما احتمالاً به عنوان بخشی از پدافند هوایی اوکراین شلیک شده و “متاسفانه در خاک لهستان سقوط کرده است”.

 • ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو تأیید کرد که تحلیل‌های اولیه نشان می‌دهد که این حادثه «احتمالاً ناشی از موشک پدافند هوایی اوکراین است که برای دفاع از خاک اوکراین شلیک شده است» در برابر حملات موشکی کروز روسیه. وی افزود: “اجازه دهید واضح بگویم: این تقصیر اوکراین نیست.” روسیه در ادامه جنگ غیرقانونی خود علیه اوکراین مسئولیت نهایی را بر عهده دارد. در همین حال، متحدان ناتو در بروکسل برای گفتگو درباره واکنش‌های خود به این حادثه ملاقات کردند.

 • رئیس جمهور اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، گفته است که متقاعد شده است که این موشک اوکراینی نبوده است. زلنسکی در گفتگو با خبرنگاران گفت که گزارش هایی از فرماندهی نیروهای مسلح و نیروی هوایی اوکراین دریافت کرده است و “نمی توان به آنها اعتماد کرد”.

 • جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، اظهارات زلنسکی مبنی بر اینکه موشک هایی که در لهستان فرود آمدند منشأ اوکراینی ندارند را رد کرد. بایدن روز پنجشنبه پس از بازگشت از سفر آسیایی به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «این شواهد نیست.

 • یک مقام ارشد دفاعی اوکراین گفت که اوکراین درخواست «دسترسی فوری» به محل انفجار در شرق لهستان دارد. الکسی دانیلوف گفت که اوکراین خواستار “مطالعه مشترک” حادثه روز سه شنبه با شرکای خود است. دودا گفت که لهستان و ایالات متحده باید قبل از اینکه اوکراین در تحقیقات شرکت کند، توافق کنند.

 • وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که روز سه‌شنبه هیچ نقطه‌ای را در 35 کیلومتری مرز اوکراین و لهستان هدف قرار نداده است.. این وزارتخانه اعلام کرد که اظهارات درباره سقوط «موشک‌های روسی» در پرژوودوف «یک تحریک عمدی با هدف تشدید اوضاع» است.

 • دودا عصر چهارشنبه با ویلیام برنز، مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا در ورشو ملاقات کردرئیس اداره امنیت ملی لهستان گفت. جاک سیویرا گفت که این گفتگو “مربوط به وضعیت عمومی امنیتی” و “زمینه رویدادهای اخیر مطرح شد.”

 • ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، جنگ «ظالمانه و بی امان» رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین را عامل بی ثبات کردن اقتصاد جهانی دانست. در حالی که از متحدان ناتو می‌خواهد منتظر نتایج «تحقیق کامل درباره شرایط پشت موشک‌هایی که دیروز در لهستان افتاد» باشند. نخست وزیر بریتانیا و همتای کانادایی اش، جاستین ترودو، صحبت کرد زلنسکی و پس از آن در یک سخنرانی گفت که «نتیجه آن تحقیقات هر چه باشد [into the explosion in Poland]، تهاجم پوتین به اوکراین مقصر اصلی خشونت های جاری است.

 • انتظار می رود توافق حیاتی که اجازه می دهد گندم و کودهای روسیه و اوکراین از طریق دریای سیاه صادر شود ادامه یابد.به گفته رئیس جمهور ترکیه، رجب طیب اردوغان. این قرارداد قرار بود روز شنبه منقضی شود، اما اردوغان گفت مطمئن است که این قرارداد به مدت یک سال تمدید می شود و برای برخی از فقیرترین کشورهای جهان تسکین می یابد.

 • پیش‌نویس بیانیه رهبران گروه 20 می‌گوید «اکثر اعضا جنگ در اوکراین را به شدت محکوم کردند».و خواستار «خروج کامل و بدون قید و شرط» روسیه از خاک همسایه خود شد. اشاره به جنگ رد ادعای روسیه مبنی بر دست داشتن در “عملیات نظامی ویژه” است. اما همچنین می‌گوید «دیدگاه‌های دیگری و ارزیابی‌های متفاوتی از وضعیت و تحریم‌ها وجود دارد» که منعکس‌کننده اختلافات بین کشورهای G20 بر سر روسیه است.

 • بازرسان اوکراینی یک «اتاق شکنجه» ادعایی را در شهر خرسون کشف کرده‌اند که گفته می‌شود ده‌ها مرد در آن بازداشت، برق گرفتگی، ضرب و شتم و برخی از آنها کشته شدند. پلیس گفت که سربازان روسی در اواسط ماه مارس بازداشتگاه نوجوانان را تصرف کردند و آن را به زندان مردانی تبدیل کردند که از همکاری با آنها امتناع می‌کردند یا متهم به فعالیت حزبی بودند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

طراح Balenciaga بابت کمپین “نامناسب” با حضور کودکان متاسفم | بالنسیاگا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، طراح خلاق Balenciaga به دلیل …