مسئول حیات وحش کامبوج در میان هشت نفر متهم به قاچاق میمون های در حال انقراض در ایالات متحده | کامبوج

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هشت نفر در ایالات متحده به قاچاق میمون های در حال انقراض متهم شده اند، از جمله یک مقام حیات وحش کامبوج که هنگام سفر به یک کنفرانس برای حفاظت از گونه های در معرض خطر دستگیر شد.

این گروه – متشکل از یک مقام کامبوجی، همکار در آژانس حیات وحش آن کشور و شش نفر مرتبط با یک شرکت مستقر در هنگ کنگ – در پرورش ماکاک های دم دراز برای تحقیقات علمی و آکادمیک شرکت داشتند و آنها را به آزمایشگاه های فلوریدا و تگزاس می رساندند. .

این گروه متهم به خرید غیرقانونی ماکاک های وحشی در شرایطی است که آنها از عملیات پرورش خود تامین نمی کردند.

ماکاک های دم دراز که گاهی به عنوان ماکاک های خرچنگ خوار شناخته می شوند، تحت قانون تجارت بین المللی محافظت می شوند و برای واردات این حیوانات به ایالات متحده مجوزهای ویژه ای لازم است.

خوان آنتونیو گونزالس، دادستان ناحیه جنوبی فلوریدا در بیانیه‌ای گفت: ماکاک در حال حاضر توسط اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت به عنوان یک گونه در معرض خطر شناخته شده است. او گفت: «عمل بردن غیرقانونی آنها از زیستگاهشان برای پایان دادن به آزمایشگاه چیزی است که باید متوقف کنیم. حرص و آز هرگز نباید مقدم بر حفاظت مسئولانه باشد.»

ماسفال کری، معاون مدیر حیات وحش و تنوع زیستی در وزارت کشاورزی، جنگلداری و شیلات کامبوج، روز چهارشنبه در فرودگاه جان اف کندی در نیویورک دستگیر شد.

یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفت که کری، 46 ساله، برای شرکت در نشست بین المللی در مورد تنظیم تجارت گونه های در معرض خطر به پاناما سفر کرده بود.

اومالیس کیو، 58 ساله، مدیر کل اداره جنگلداری کامبوج، به همراه شش کارمند شرکتی به نام Vanny Resources Holdings نیز در این کیفرخواست هشت موردی متهم هستند. بر اساس کیفرخواست، بنیانگذار و مالک Vanny Resources Holdings، James Man Sang Lau، 64 ساله، و مدیر کل Vanny Resources Holdings، Dickson Lau، 29 ساله، که از هنگ کنگ فعالیت می کند، مالک و مدیریت چندین شرکت بودند که با کلکسیونرها و مقامات بازار سیاه در کامبوج برای خرید توطئه کردند. ماکاک های وحشی و صادرات آنها به ایالات متحده، به دروغ برچسب پرورش یافته در اسارت زده شده است.

مقامات نگفتند که آیا کسی به جز کری بازداشت شده است یا خیر. هر یک از آنها با 145 سال زندان روبرو هستند.

مقامات ادعا کردند که ماکاک‌ها از پارک‌های ملی و سایر مناطق حفاظت‌شده در کامبوج به مراکز تکثیر و پرورش منتقل شدند، جایی که مجوز صادرات جعلی به آنها داده شد. مقامات وزارت کشاورزی، جنگلداری و شیلات متهم شدند که در ازای دریافت سهمیه جمع آوری 3000 میمون “غیررسمی” مبلغ 220 دلار نقدی دریافت کرده اند.

ادوارد گریس گفت: «جمعیت‌های وحشی ماکاک‌های دم‌دراز، و همچنین سلامت و رفاه مردم آمریکا، زمانی که این حیوانات از زیستگاه طبیعی خود خارج می‌شوند و به‌طور غیرقانونی در ایالات متحده و جاهای دیگر فروخته می‌شوند، در معرض خطر قرار می‌گیرند». دستیار مدیر اداره اجرای قانون خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده.

کنفرانس پاناما، با گرد هم آوردن نمایندگانی از 184 طرف کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه‌های در معرض خطر جانوران و گیاهان وحشی (Cites)، شامل رویدادی در 23 نوامبر در مورد تهدیدات علیه گونه‌هایی است که مقامات کامبوج متهم به قاچاق هستند.

ماکاک دم دراز پرمعامله ترین پستاندار در پایگاه داده سیتس است که تقریباً منحصراً برای تحقیقات آزمایشگاهی است. بر اساس این پایگاه، بیش از 600000 نمونه از سال 2011 تا 2020 صادر و اعلام شد که در اسارت متولد یا پرورش یافته اند. تقریباً 165000 نمونه زنده تنها در سال 2020 صادر شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جلسه توجیهی جام جهانی 2022: ایران و آمریکا به آتش می روند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، واقعه اصلی هر چند باورنکردنی به …